Meniu Uždaryti

Sveikatos žolynėlis

2023-10-25

Sveikatos žolynėlis – edukacinė erdvė, skirta susipažinti su pagrindiniais  mūsų kraštuose augančiais gydomaisiais augalais. Šiais metais žolynėlis pasipildė naujomis edukacijomis. Jame galima ne tik stebėti, liesti, uostyti augalus, ragauti jų arbatas, bet ir juos matuoti, tyrinėti pasitelkiant į pagalbą padidinamąjį stiklą, klausantis ir vartant knygelę apie vaistažoles. Paruošta vaizdinė medžiaga apie kiekvieną augalėlį, kurią galima peržiūrėti stende arba išklausyti telefone ar planšetėje, skaitytuvo pagalba nuskenavus QR kodą. Galima patiems susikurti puodelį arbatai, panaudojant lipdukus.  Vaikai patys renka vaistažoles, jas rūšiuoja, džiovina, vėliau skanauja arbatas.  Čia galima rasti ir žaidimų, pagamintų iš natūralių medžiagų, kurie taip pat skirti pažinčiai su vaistiniais augalais.

Edukacinėje erdvėje lankosi ne tik mūsų darželio vaikai, bet atvyksta svečių iš kitų darželių, lankėsi projekto NORDPLUS „Green Learning Opportunities in the Early Childhood“ dalyviai iš Estijos, Latvijos.

2022-11-15

Gamta – stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. „Sveikatos žolynėlis“ – edukacinė erdvė, skirta susipažinimui su pagrindinėmis Lietuvos darželiuose augančiomis vaistažolėmis. Atokiame kampelyje, toliau nuo smėlio bei gatvės dulkių, kartu su vaikučiais pasodinome populiariausias vaistažoles: medetką, mėtą, melisą, čiobrelį, levandą, ramunėlę, piliarožę. Šalia įrengtas stendas su jau sudžiovintų vaistažolių pavyzdžiais, paruošta vaizdinė medžiaga apie kiekvieną augalėlį, kurią galima peržiūrėti ir išklausyti telefone ar planšetėje, skaitytuvo pagalba nuskenavus QR kodą.

Skip to content