Meniu Uždaryti

Metraštis-2016

 Advento renginių ciklas

„Ančiukų“ grupės vaikučių Advento vakaronė su tėveliais

Auklėtoja metodininkė Nijolė Pakėnė, vyresnioji auklėtoja Irena Tolkuvienė, mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė

Popietė priešmokyklinių grupių ugdytiniams ir jų tėveliams „Svečiuose pas logopedą“
2016-12-15

Vyr. logopedės Alma Sinkevičienė ir Vaida Labanauskienė

Senelių globos namuose „Santara“

2016 m. gruodžio 13 d. Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai svečiavosi Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“. „ Nykštukų“ grupės vaikučiai seneliams palinkėjo gražių švenčių

Vyr. auklėtojos Loreta Dovydaitienė ir Nijolė Kymantienė

„Angelų pasaka”
2016-12-08

Svečiuojasi Mato Slančiausko progimnazijos moksleiviai ir mokytojos

„Nykštukų“ grupės vaikučių ir tėvelių Adventinė vakaronė
2016-12-07

Vyr. auklėtojos Nijolė Kymantienė ir Loreta Dovydaitienė

„Skriski, giesmele“
2016-12-09

Gruodžio 9 d. tarptautinis vokalinės sakralinės muzikos festivalis-konkursas „Skriski, giesmele“ jau 11-tą kartą sukvietė jaunuosius atlikėjus (nuo 6 iki 19 metų amžiaus) į Kelmės rajoną, Šaukėnus.
Čia dalyvavo ir mūsų darželio 6-erių metų solistė Marta Remeikaitė, kurią konkursui parengė darželio muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė.
Konkurse dalyvavo 59 kolektyvai (iš viso 280 dalyvių) iš mūsų šalies ir Latvijos. Vertinimo komisijai paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad Marta tapo trečiosios vietos laureate ir apdovanota III laipsnio diplomu! Mažoji atlikėja ir mokytoja džiaugiasi sėkme!

 

Papuošta eglutė „Saulutės“ kieme. Ačiū išradingiems tėveliams už pagamintus žaisliukus.

Joniškio
„Aušros“ gimnazijos
moksleiviai
kasmet talkina
puošiant
lopšelio-darželio
langus

Dalyvaujame akcijose:

            „Sušildyk kultūros giraitę!“

„Papuoškime savo miestą kalėdine eglute“

Lankėmės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje
2016-12-01

Lapkričio 28 d.  ir gruodžio 1 d. lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai lankėsi Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Dovilė papasakojo vaikams apie Šiaurės šalių vaikų rašytojus ir knygų iliustruotojus. Bibliotekininkė Violeta pristatė mažiesiems gražiausias šiaurės šalių knygeles ir lėles,  Pepę ir Karlsoną, atkeliavusias į biblioteką iš pačios Švedijos, iš Vimerbio miesto. Vėliau bibliotekininkė Staselė perskaitė vaikams nuotykį apie trolius mumius „Skrybėlės mįslė“.  Visiems renginio dalyviams bibliotekininkės padovanojo po baltą trolį mumį, kurį reikės nuspalvinti grįžus namo. Taip pat vaikai vaišinosi Muminukų slėnio grybukais ir muminukų mamos keptais riestainiukais.

„Leliumų metas“
2016-11-29

Lapkričio 29 d. Joniškio kultūros centre vyko teatralizuotas Advento koncertas „Leliumų metas“. Jame koncertavo ir mūsų darželio ugdytiniai. Tai – solinio dainavimo būrelio dainininkės Viltė Grebeniukaitė ir Marta Remeikaitė, kurias koncertui parengė muzikos mokytoja Gražina Pamparienė bei šešiamečių, lankančių Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos ankstyvojo amžiaus muzikinio ugdymo grupę, vaikučių ansamblis: Mėja Jonaitytė, Ugnė Aleknavičiūtė, Smiltė Kaukėnaitė, Viltė Grebeniukaitė, Vilius Adomaitis (mokytoja Aistė Tuminaitė).

Sportuokime su „Saule“
2016-11-24

„Saulutės“ priešmokyklinukai dalyvavo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos renginyje „SPORTUOKIME SU „SAULE“.


2016-ųjų metų lapkritį startavo naujas projektas:

http://www.svietimogidas.lt
Projekto tikslas – didinti lavinimo ir ugdymo informacijos prieinamumą kiekvienam Lietuvos vartotojui, skatinti juos būti atvirais ir reikšti savo nuomonę apie ugdymo įstaigas, siekti ugdymo įstaigų bendradarbiavimo su jų paslaugų gavėjais bei nuolatinio tobulinimo.
Taip pat yra švietimo renginių kalendorius – tėvams, vaikams.
Daugiau apie mus: http://svietimogidas.lt/apie-mus
Šiuo momentu startavo Konkursas TOP-Mokyklos, TOP-Mokytojai. Daugiau apie konkursą:
http://svietimogidas.lt/konkursas-top-mokyklos-top-mokytoja


Tolerancijos diena
2016-11-16

Sveikatai palanki vaikų mityba
2016-11-15

Duonos kepykloje
2016-11-15

Lapkričio 15 d. grupės „Ančiukai“ vaikučiai drauge su auklėtoja  Nijole Pakėne ir auklėtojos padėjėja Rasa Nainiene lankėsi UAB „Joniškio duona“.

Daug triūso reikia įdėti, prakaito išlieti, kol duona iš laukų iki mūsų stalo atkeliauja. Ir tikrai ne prekybos centre ji užauga – šitą  „Ančiukų“ grupės vaikai jau seniai žino. Tačiau išgirsti iš tėvelių ir auklėtojų – tai viena, o savomis akimis pamatyti – tai visai kas kita. Kaip gi  ta duonelė kepama? Kas ją maišo, minko, kas kepalėlius padaro ir į krosnį pašauna? Atsakymų į šiuos klausimus geriausia ieškoti ne kur kitur, o kepykloje. Taigi vieną gražią dieną „Ančiukai“ su auklėtoja Nijole Pakėne ir auklėtojos padėjėja Rasa Nainiene išsiruošė į Joniškio duonos kepyklą. O ten juos pasitiko teta Danutė, kuri pirmiausia vaikučiams parodė, kokiose diždžiulėse talpose saugomi įvairių rūšių miltai, iš kurių ne tik duona, bet ir bandelės, pyragai, keksai kepami. Po to vaikai žiūrėjo, kaip didelė metalinė „ranka“ tešlą išmaišo, kaip tešlos gabaliukai konvejeriu, tarsi kopėčiomis, į viršų, į paslaptingas dėžes „pailsėti“ lipa, kaip kepaliukai formuojami ir į krosnį pašaunami ir kaip jau iškepti – šiltutėliai kvapnutėliai – į specialias lentynas sugula. Tada vaikučiams buvo pasiūlyta pasižvalgyti patalpoje, kur visa iškepta produkcija atkeliauja. O jos čia  – pačios įvairiausios – dideli, mažesni ir visai mažuliukai, juodi ir balti duonos kepaliukai, bandelės su kelių rūšių įdarais, keksai, pyragai. Tuomet jau mažoji Greta nebeišlaikė: „Taip skaniai kvepia, kad net valgyti užsimaniau“. Gal tetai Danutei praalkusių vaikučių pagailo, o gal tiesiog duonos kepėjai – vaišingi žmonės, bet išlydėdama ji ne tik palinkėjo duonelę gerbti ir saugoti, bet ir lauktuvių įdėjo. Grįžę į darželį ir gerdami arbatą su šviežiomis bandelėmis, vaikai šnekučiavosi apie tai, koks iš tikrųjų ilgas ir sunkus duonelės kelias, todėl, kaip pasakė Rugilė: „Svarbiausia – duoną gerbti“.

Auklėtoja-metodininkė Nijolė Pakėnė

Metodinė diena
2016-10-26

          2016 m. spalio 26 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko metodinė diena rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų  pedagogams „Ugdomosios veiklos planavimas ir vaiko pasiekimų bei pažangos vertinimas“.
„Saulutės“ pedagogės dalijosi teorinėmis žiniomis, praktine patirtimi, parengė ir pristatė pranešimus apie ugdomosios veiklos planavimą, vaiko pasiekimų bei pažangos vertinimą: „Ankstyvojo amžiaus vaikų vertinimas, pasiekimų fiksavimas“ (auklėtoja Jurgita Kaveckienė),  „Priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų bei pažangos vertinimas“ (vyresnioji auklėtoja Nijolė Kymantienė.), „Ikimokyklinio amžiaus vaiko pasiekimų bei pažangos vertinimas“ (auklėtoja – metodininkė Irena Bartašiūnienė), „Logopedo bendradarbiavimas su pedagogais, ugdančiais specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus“ (vyr. logopedės Vaida Labanauskienė, Alma Sinkevičienė), „Vaiko elgesio korekcija“ (auklėtoja-metodininkė Nijolė Pakėnė).

 

Parodoje,, Kūryba be ribų“ dalyvavo ir mūsų darželio pedagogės!
2016-10-24

Šiaulių universiteto Menų fakulteto salėje jau 7-tą kartą eksponuojami šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų meninės kūrybos darbai. Šio puikaus ilgalaikio projekto sumanytojos – Šiaulių vaikų lopšelio-darželio ,,Varpelis“ pedagogės. Spalio 24 d. vyko parodos atidarymas. Parodai savo kūrybinius darbus pateikė net 60 autorių iš įvairių Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Jų tarpe – ir mūsų darželio pedagogės: Gražina Pamparienė, Indra Žukauskienė ir Gintarė Vaitekūnienė. Parodoje, kuri veiks spalio 24-28 d. , dalyviai galės pasidžiaugti mūsiškių autorių pateiktomis knygelėmis, kuriose yra Gražinos sukurtos dainelės, Indros-eilėraščiai, o jas dailiai iliustravo Gintarė. Parodos atidaryme dalyvavo ir mūsų darželio direktorė Gražina Vėtienė.

Civilinės saugos (evakuacinės) pratybos 

           2016 m. spalio 6 d. 11 val. lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko civilinės saugos (evakuacinės) pratybos, kurių tikslas mokyti įstaigos bendruomenę, kaip elgtis kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.
Ypatingai šiomis pratybomis susidomėjo „Saulutės“ mažieji bendruomenės nariai. Vaikučiai patyrė daug gerų emocijų. Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai demonstravo kaip plieno žirklėmis karpomas storiausias metalas. Vaikai stebėjo vandens srovę, reikalingą gaisrui gesinti, noriai matavosi karščiui atsparius kostiumus, gaisrininkų šalmus, turėjo galimybę pasukioti gaisrinės vairą.

 

 

Pasaulinė gyvūnijos diena

Spalio 4 d. „Saulutės“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai drauge su pedagogėmis lankėsi Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje vykusioje pradinukų ir jų mokytojų augintinių- naminių gyvunėlių-parodoje.
Vaikų emocijos liejosi per kraštus. Be šuniukų ir kačiukų buvo galima išvysti ir žiurkėnų, papūgėlių, trišiukų, vežliuką. Priešmokyklinukai susidomėję apžiūrėjo moksleivių augintinius, domėjosi gyvūnėlių vardais, amžiumi, veisle, ką valgo. Grįžę į darželį vaikai dalinosi patirtais įspūdžiais, pasakojo apie savo augintinius ar norimus auginti gyvūnėlius.
Sekančią dieną vaikučiai atsinešė grupės draugams parodyti savo augintinių nuotraukas, drauge su tėveliais nupieštus piešinukus, kuriuose pavaizduoti globojami ir svajonių augintiniai.

Sferinis kinas 360° kampu

Rugsėjo  29 d. mūsų darželyje vyko sferinio kino seansai. Vaikučiai turėjo galimybę ne tik žiūrėti, bet ir pasijusti neįtikėtinų įvykių dalyviais, įsitaisę ant minkštų kilimėlių gėrėtis edukaciniais sferiniais kino filmais. Mokomoji informacija pateikta ne tik spalvingais vaizdais ir įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360° kampu.

„Rudenėlis atkeliavo geltonu takeliu“

Rudenėlio šventė buvo skirta mūsų darželio įkūrimo 45-mečiui. Visus linksmino muzikinė grupė „Tonika“

Judrioji savaitė

2016-09-01. Rugsėjo 1-osios akimirkos

2016-08-02. SKELBIAMAS KONKURSAS JONIŠKIO VAIKŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „SAULUTĖ“  LOGOPEDO PAREIGOMS UŽIMTI NUO 2016 M. RUGSĖJO 1D.

Konkurso sąlygos:
Konkursas vykdomas pagal Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680.
Konkursą skelbia: Joniškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė (Biudžetinė įstaiga, Statybininkų  g. 5A, LT-84124 Joniškis, tel./faks. (8 426) 51 751, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190550151).

Logopedo veiklą reglamentuoja Joniškio vaikų lopšelio-darželio nuostatai, logopedo pareigybės aprašas, vidaus tvarkos taisyklės, lopšelio-darželio direktoriaus įsakymai ir kt. norminiai dokumentai.

Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams:
1. Aukštasis universitetinis išsilavinimas edukologijos studijų kryptis.
2. Logopedo profesinė kvalifikacija.
3. Ne mažesnis kaip 3 metų darbo stažas.
4. Gebėjimas teikti kvalifikuotą pagalbą vaikams, turintiems kalbėjimo, kalbos, balso ir komunikacijos sutrikimus.
5. Gebėjimas naudotis informacinėmis technologijomis (Microsoft Office paketo programos, Multimedia, dokumentų apskaitos tvarkymas, informacijos priėmimas ir siuntimas).

Darbo krūvis: 1 etatas, 27 val. per savaitę.

Privalumai:
1 Projektinio darbo patirtis, gebėjimas bendradarbiauti, dirbti komandoje.
2.Darbo patirtis ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.
3.Geri raštvedybos įgūdžiai, mokėjimas valdyti, kaupti, analizuoti, sisteminti, apibendrinti informaciją.

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:
1. Prašymą leisti dalyvauti atrankoje;
2. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
3. Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją;
4. Pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento kopiją;
5. Gyvenimo aprašymą (CV);
6. Darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas;
7. Gali pateikti rekomendacijas iš buvusių darboviečių;
Atrankos būdas: pokalbis žodžiu
Dokumentus galima pateikti asmeniškai adresu: Statybininkų g. 5A, Joniškis lopšelio-darželio direktorei arba siųsti registruotu laišku. Jeigu dokumentai siunčiami registruotu laišku, pateikiamos dokumentų kopijos.
Dokumentai priimami 14 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo, įskaitant konkurso paskelbimo dieną, darbo dienomis nuo 9.00 iki 15.00 val.

Informacija apie konkursą paskelbta 2016-08-02 ir viešinama Lietuvos darbo biržos tinklapyje bei Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ internetinėje svetainėje adresu: https://www.joniskiosaulute.lt
Dokumentų priėmimo pabaiga – 2016 m. rugpjūčio 16 d.
Išsamią informaciją apie skelbiamą atranką teikia Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė Gražina Vėtienė, tel. +370 629 12095, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pretendentai, atitinkantys atrankos reikalavimus, bus informuojami asmeniškai ir kviečiami pokalbiui. (Pokalbio data ir laikas bus derinami).
Pokalbio metu turėti asmens tapatybę, išsilavinimą, kvalifikaciją ir darbo stažą patvirtinančius dokumentus.

 

„Saulutės“ vaikučių piešiniai pasiekė Ukrainos karius
Birželio 2–8 dienomis joniškiečių delegacija (Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Joniškio verslininkų asociacijos valdybos nariai Henrikas Mikalkėnas, Rimantas Petraitis, Tarybos narys, Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas, Tarybos narys, Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis) viešėjo Ukrainoje. Vizito metu jie lankėsi antiteroristinės operacijos zonoje ir kariams perdavė Joniškio „Saulutė“ vaikučių piešinukus apie taiką ir draugystę.

Vaikų gynimo dienos renginiai lopšelyje-darželyje ir mūsų skyriuje Bariūnuose

Dalyvavome Vaikų gynimo dienai skirtame renginyje lauko estradoje prie Kultūros centro

2016-05-29. Pasaka „Pelytė smailianosytė“

Grupės „Pelėdžiukas“ vaikučiai pristatė pasakos „Pelytė Smailianosytė“ premjerą. Mažuosius artistus ruošė vyr.auklėgtojos Gintarė Vaitekūnienė ir Daiva Katiliavaitė.

Lietuvos „Saulučių“ sambūris Alytuje

2016 m. gegužės 19 d. Dzūkijoje buvo neįprastai saulėta, nes į Alytų sugūžėjo Lietuvos lopšelių-darželių, turinčių „Saulutės“ vardą, atstovai. Šių metų „Saulučių“ konferencijoje Alytuje dalyvavo Pakruojo, Gargždų, Joniškio, Raseinių, Jonavos, Širvintų, Mažeikių, Kauno, Prienų ir Telšių lopšeliai-darželiai „Saulutės“.  Sambūryje dalyvaujantys lopšeliai-darželiai vykdo tą pačią veiklą, tačiau kiekvienas kažkuo ypatingas. Šio susibūrimo tikslas – dalytis gerąja darbo patirtimi, inovacijomis, įdomiomis idėjomis, projektais. Šių metų konferencijos tema – „Ikimokyklinio ugdymo organizavimas. Ugdome kitaip“.
Didelį susidomejimą ir daug diskusijų sukėlė  Joniškiečių pranešimas „Kūrybiškas ir inovatyvus pedagogas“. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė drauge su pedagogėmis Jurgita Kaveckiene, Genovaite Liepiene, Loreta Dovydaitiene ir Veronika Dabriegiene pasidalino savo darbo patirtimi pasakodamos apie taikomas įvairias veiklas ir ugdymo proceso planavimo modelius, apie išaugusį papildomo ugdymo būrelių poreikį.
Vėliau aplankėme Punios Panemunės dzūko pirkią, kur susipažinome su nacionalinių Dzūkų krašto patiekalų gamyba, ragavome juos. Atsisveikinimui aplankėme Baltosios rožės tiltą ir sutarėme 2017 m. susitikti Telšių lopšelyje-darželyje „Saulutė“.
Tokia įstaigų bendrystė visiems teikia naudingos patirties ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus.

 

Mūsų mažieji futbolininkai

Visus metus du kartus per savaitę, į sporto salę rinkdavosi mažieji mūsų futbolininkai. Juos futbolo paslapčių mokė auklėtojos Irena Tolkuvienė ir Indra Žukauskienė. Gegužės 19 d. „Saulės“ pagrindinės mokyklos stadione

varžėsi mūsų ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ futbolininkai. Vaikai iš visų jėgų stengėsi kuo geriau pasirodyti varžybose, bet labiau pasisekė „Ąžuoliuko“ žaidėjams. Mes visai nenusiminėm, parodėm, kad mokam kovoti, parodėm gražų žaidimą. Mažieji futbolininkai buvo apdovanoti medaliais. Visi linksmi ir truputį pavargę grįžome į darželį sutarę, kad kitais metais dar labiau treniruosimės, kad būtume neįveikiami.

Dalyvavome giesmių šventėje „Giesmių pynė Marijai“

Kiekvienais metais, gegužei įpusėjus, Šiaulių regiono vaikai ir jaunimas-sakralinės muzikos atlikėjai- susirenka į giesmių šventę „Giesmių pynė Marijai“. Gegužės 20 d. bažnyčios varpai sukvietė visus jaunuosius giedorėlius jau devintąjį kartą. Keletą metų šventinis renginys vyko Šiaulių  Katedroje, o  vėliau persikėlė į naujai pastatytą Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią.
Aštuntą kartą šventėje dalyvavo ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ mažieji atlikėjai, vadovaujami  muzikos mokytojos-metodininkės Gražinos Pamparienės. Šį kartą šventėje giedojo Antano Milašiaus ir Jovaro Rakščio duetas (Jovaras pritarė kanklėmis). Berniukai sugiedojo Gražinos Pamparienės giesmelę „Padėkos vainikas Marijai“.
Šventės dalyvius sveikino JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

 

Tadas – konkurso ,,Mano šeimos laisvalaikis“ nugalėtojas

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinės grupės „Bitutė“ vaikučiai bei Tadas, Tėja  ir Danielė  aktyviai dalyvavo  meninių darbų „Mano šeimos laisvalaikis“ konkurse. Konkursą organizavo Pedagoginė psichologinė tarnyba, specialiųjų pedagogų metodinis būrelis, „Saulės“ pagrindinė mokykla.
Svarbiausias konkurso akcentas-šeima vaiko akimis. Ugdytiniai turėjo kūrybiškai pažvelgti ir perteikti mintis, emocijas apie šeimos svarbą savo sukurtuose darbuose.
Individualius darbus-albumus pristatė Tadas Baniulis  –  „Tadui gera savo namučiuose“ , Tėja  Zablockytė-  „ Tėjos laikas su šeima“ ir Danielė  Lukoševičiūtė – „Danielės mintys apie laisvalaikį“, o „Bitutės“ grupės vaikučiai konkursui pateikė bendrą darbą „Mano šeima“.
Vaikams padėjo pedagogės  Indra Žukauskienė, Nijolė Budrienė, Nijolė Kymantienė ir Vaida Labanauskienė.
Darbelius vertino kompetentinga komisija vadovaujama Joniškio A.Raudonikio meno mokyklos dailės skyriaus mokytojos L. Angilovienės. Gegužės 16 d. vyko  dailės darbų parodos atidarymas ir apdovanojimai. Jaukioje aplinkoje konkurso organizatoriai apdovanojo ir pavaišino dalyvius.
Labai džiugu, kad I grupės nugalėtoju tapo Tadas Baniulis. Iš „Saulutės“ darželio. Visi mažieji menininkai buvo apdovanoti padėkos raštais. Gerai praleidome laiką ir laimingi grįžome į darželį!!!


Aplankėme senelius
        Gegužės 12 dieną „Nykštukų“ grupės vaikučiai, lydimi direktorės Gražinos Vėtienės, vyresniosios auklėtojos Loretos Dovydaitienės, muzikos mokytojos-metodininkės Gražinos Pamparienės ir auklėtojos padėjėjos Bangutės Monkevičienės, svečiavosi Joniškio Švč. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“ . Vaikučiai savo koncertine programėle pasveikino įstaigos slaugytojas profesinės šventės proga ir pradžiugino senelius. Visi šių namų gyventojai buvo pamaloninti saldžiomis dovanėlėmis.

Gegužės 9 d. Aitvarų šventėje „SKRYDIS 2016“

Gegužės 6 d. dalyvavome Joniškio sporto centro organizuojamose varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ 

2016-04-27. Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainavimo ir piešinių konkursas „Tau, mama“

Balandžio 27 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainavimo ir piešinių konkursas „Tau, mama“. Dainavimo konkurse dalyvavo 57 solistai bei ansambliai ne tik iš Šiaulių apskrities, bet ir iš Telšių bei Mažeikių rajonų.  A kategorijoje (lopšelių-darželių vaikai) tarp 18 kolektyvų pasirodė ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ šešiametis atlikėjas Jovaras Rakštys. Jis dainavo 2 dainas (viena privaloma daina buvo apie mamą), sau pritardamas liaudiškomis kanklėmis. Konkurso komisijos vertinimu Jovaras tapo pirmosios vietos laureatu ir apdovanotas diplomu. Mažąjį atlikėją konkursui parengė darželio muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė.

 

Akimirkos iš koncerto „Tau, mano mamyte“, vykusio balandžio 27 d. Joniškio kultūros centre

Koncerto video įrašas

 

Spektaklis pagal rašytojo Selemono Paltanavičiaus pasaką „LABAS“

Lopšelio-darželio „Šnekučių“ teatro aktoriai  suvaidino spektaklį pagal rašytojo Selemono Paltanavičiaus pasaką „LABAS“, skirtą labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjungos ir  Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus organizuojamam Mažųjų knygų bičiulių festivaliui 2016 („Šnekučių“ teatro vadovės Nijolė Kymantienė, Sondra Kundrotienė ir Sandra Striuogienė).

 

Spalvų šventė

    Balandžio 8 dieną į rytmetį salėje sugužėjo mažiausieji darželio vaikučiai. Dailininkas (auklėtoja S. Kundrotienė) pakvietė vaikučius keliauti į spalvų šalį.
O spalvų gražumas!…
Mėlyna spalva pasipuošę “Drugelių” grupės vaikučiai  (auklėtojos S. Striuogienė ir I. Žukauskienė). Raudona spalva pasidabinę”Boružėlių”grupės vaikučiai (auklėtojos R. Kukšienė ir D. Malinauskienė). Geltona spalva –  “Ančiukų” grupės vaikučiai (auklėtoja N. Pakėnė) ir žalia spalva – “Voveriukų” grupės vaikučiai (auklėtoja L. Dovydaitienė).
Vaikai ne tik įtvirtino žinias apie spalvas, bet ir deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, šoko. Darželio direktorė Gražina Vėtienė kiekvienai šventėje dalyvavusiai grupei padovanojo po spalvotų pieštukų dėžutę o šventės dailininkas po spalvotų balionų puokštę. Šventės pabaigoje visi linksmi susėdome į spalvų traukinuką…
Tai smagi buvo kelionė!?

Balandžio 6-ąją „Saulutės“ vaikučiai minėjo  Saugaus eismo dieną

Svečiavosi  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Daina Kaminskienė, kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Remigijus Grudikis ir mažųjų  numylėtinis Amsis. „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Ramunės“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai drauge su svečiais diskutavo apie Kelių eismo taisykles ir saugaus eismo svarbą. Ugdytiniai dainavo dainas, deklamavo eilėraščius ir suvaidino pamokančią situaciją, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir kodėl reikalingas atšvaitas, kaip išvengti pavojų kelyje, kaip ir kur kreiptis pagalbos.
Pareigūnai džiaugėsi, kad vaikai žino Kelių eismo taisykles ir supranta, jog saugumas priklauso nuo jų pačių.
Saugaus eismo dienai vaikučiai ruošėsi kartu su pedagogėmis: Nijole Budriene, Nijole Kymantie, Irena Bartašiūniene, Gintare Vaitekūniene, Daiva Katiliavaite ir Gražina Pampariene.

Balandžio 2-oji diena – TARPTAUTINĖ VAIKIŠKOS KNYGOS DIENA.

Smagu prieš miegą klausytis pasakų. Joniškio “Saulės” pagrindinės mokyklos mokiniai skaito pasakas mažiesiems bičiuliams.

Balandžio 1-oji – PASAULINĖ PAUKŠČIŲ DIENA

2016-ieji – vietos bendruomenių ir bibliotekų metai!
Prasidedantys bendruomenių metai leidžia ieškoti naujų galimybių pilietiškumui, bendruomeniškumui ugdyti. Bendruomenė – tai visų bičiuliška kaimynystė ir betarpiškas bendravimas.
Atsižvelgdamas į mažėjantį visuomenės skaitymą ir įvertindamas bibliotekų reikšmingumą ir galimybes skatinti skaitymą, kelti gyventojų informacinę kompetenciją, Lietuvos Respublikos Seimas 2016 metus paskelbė ir Bibliotekų metais.
Lopšelio-darželio “Saulutė” bendruomenė, norėdama išlaikyti bendruomeniškumą, lietuviškumą, draugystę su knyga, kovo 3 d. svečiavosi  Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje. Mūsų mažieji „Šnekučių“ teatriuko  artistai čia parodė spektaklį „Katinėlis ir gaidelis“ darželio „Ąžuoliukas“ vaikučiams.

Kas – mano gimtinė, kur aš gyvenu, kuo ji graži, ypatinga, garsi?
Norėdami sužinoti atsakymus į šiuos klausimus “Ramunės “ grupės vaikučiai iškeliavo pasižvalgyti po gimtąjį Joniškį.
Pirmiausia jie aplankė Joniškio istorijos ir kultūros muziejus. Skamba šis pavadinimas įdomiai ir paslaptingai, o ir kas po šiuo pavadinimu slepiasi? Čia vaikučiai pamatė  ant ko senovėje žmonės sėdėjo, kuo avėjo, kaip maistą gamino, kur nuotakos kraitį dėjo. O ir patiems teko paukštelius puošti tautinių spalvų raštais. Kiek įspūdžių…
Kuo garsus Joniškis? Apie tai vaikučiai sužinojo nuvykę į vienintelį Lietuvoje muziejų – Krepšinio muziejų, kur juos pasitiko muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas. Viešnagė muziejuje buvo tiesiog nuostabi: čia vaikai galėjo iš arti paliesti medalius, kilnoti taures, vilkėti žymių krepšininkų sportiniais marškinėliais, išmatuoti įspūdingo dydžio krepšininkų batus, išbandyti krepšinio fano Sėklos būgną. O kas liko mažųjų širdelėse? Visko neišpasakosi ir neapsakysi.
Metai bėgs, pilnės žinių kraitelė apie gimtinę pamažu vaikams augant, didėjant, platėjant jų žingsneliams.

Smagu turėti savo teatrą!

 

Dalyvavome konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“

 Laisvės skrydis

2016-02-23. Švarūs dantukai – sveiki dantukai

„Pelėdžiukų“ grupės vaikučius aplankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Adomaitytė.  Susitikimo metu ji supažindino  vaikučius su dantukų priežiūros priemonėmis, paaiškino kaip  taisyklingai reikia valyti dantis. Specialistė visiems palinkėjo, kad dantukų valymas taptų įpročiu ir kiekvienam padovanojo dantukų valymo kalendorių.

Su Vasario 16-ąja – Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Užgavėnių šventė „Žiema, žiema, bėk iš kiema!“

Mes darželyje mažiausi

Sausio 27-29 d. vyko kūrybinės raiškos savaitė „Mes darželyje mažiausi“.  „Pagranduko“, „Žirniuko“ ir  „Dviejų gaidelių“ grupių vaikučiai drauge su auklėtojomis tyrinėjo sniego ir ledo savybes,  lipdė senius besmegenius,  mokėsi spalvų, o paskutinę dieną visi drauge inscenizavo  pasaką „Trobelė“.

Mūsų darželio mažieji dainorėliai varžysis konkurso „Dainų dainelė“ zoniniame ture!

           Sausio 14 d. Joniškio A. Raudonikio meno mokykloje vyko konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis turas, kuriame pasirodė ir mūsų darželio  dainininkų Jovaro Rakščio ir Marijaus Juldaševo duetas kartu su pritariančiąja grupe – Milda Armonavičiūte ir Ugne Aleknavičiūte. Vaikučiai pasirodė puikiai ir pateko į zoninį turą, kuris vyks sausio 22 d. Naujojoje Akmenėje. Šį šaunų kolektyvą konkursui paruošė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

 

Sausios 6 d.Trijų Karalių ir atsisveikinimo su eglute rytmetis

Grupės „Ančiukai“ vaikučiai su auklėtojomis Nijole Pakėne ir Irena Tolkuviene nudžiugino visus suvaidinta pasaka „Pagarandukas“.

Skip to content