Meniu Uždaryti

Metraštis-2015

Joniškio rajono savivaldybės administracija organizavo Kalėdinio atviruko konkursą.

         Lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtinės: Abigailė Ginaitaitė, Samanta Griciūtė (auklėtoja metodininkė Indra Žukauskienė), Sintija Gedminaitė (vyresnioji auklėtoja Loreta Dovydaitienė), Mėja Jonaitytė, Miglė Rudminaitė (vyresnioji auklėtoja Gintarė Vaitekūnienė) ir Ugnė Aleknavičiūtė (auklėtoja Daiva Katiliavaitė) įvairia technika kūrė kalėdinius atvirukus. Mergaitės ir jų pedagogės labai džiaugiasi, kad konkurse pelnė padėką už originalius, kūrybiškus darbus ir aktyvų dalyvavimą bei laimėjo saldžias dovanas.
Vyr. auklėtoja Gintarė Vaitekūnienė

 2015-11-30. Lopšelio-darželio aktų salės bei kelių grupių langus pasisiūlė padėti papuošti Joniškio „Aušros“ gimnazijos 1 B klasės moksleiviai  bei jų auklėtoja Vilma Hussein

2015-11-26. Sporto šventė „Sportuokime kartu“ „Saulės“ pagrindinėje mokykloje.

2015-11-25. Priešmokyklinukų viešnagė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariate

Atnaujinta: Pirmadienis, 2016 sausio 11 20:39 | Peržiūros: 1186

Susipažinome su profesijomis    

               Lapkričio 18 d. „Nykštukų“ grupės vaikučiai susipažino su profesijomis: žaidė žaidimus „Atspėk profesiją“, „Kam kas…“, „Stebuklingas maišelis“, klausėsi įdomių auklėtojos pasakojimų apie įvairius žmonių atliekamus darbus.
Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas darželio virtuvėje. Virėjos papasakojo ugdytiniams kaip jos gamina skanius pietus, parodė kokiuose dideliuose puoduose verdama košė, kokiu samčiu pilstoma sriuba.
Vaikai taip pat žiūrėjo senosios animacijos filmuką „Peliuko dainelė“, kuris moko ne tik linksmintis, bet dirbti ir padėti draugams.

Lapkričio 16-ąją minėjome Tolerancijos dieną
            Nors vaikai dar maži, tačiau jie jau nuo mažens turi žinoti ir kasdien girdėti tokius žodžius, kaip ,,draugystė“, ,,pagalba draugui“, ,,nuoširdumas“, ,,pakantumas“, ,,pagarba“, todėl lapkričio 16 dieną mūsų darželio mažieji „Drugeliai“ ir „Boružiukai“ susirinko į salę paminėti Tolerancijos dieną bei pažiūrėti  puikų ir pamokantį animacinį filmuką „Obuolių maišas“, apie draugystę, pasiaukojimą, dėkingumą bei pagalbą kitam bėdoje. Vaikučiai vaidino pasakėlę „Ropė“, kurioje tik draugiškai sutariant ir padedant vienas kitam galima įveikti visus darbus bei sunkumus. Nuotaika buvo puiki ir vaikai nusiteikė būti draugiški ne tik per Tolerancijos dieną, bet ir kiekvieną dieną.

Lapkričio 9–13 dienomis lopšelyje-darželyje vyko etninės savaitės renginiai, skirti Etnografinių regionų metams

  Dalyvvavome foto knygos konkurse „Mano šeima“

            Šių metų rugsėjo-spalio mėnesį Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“  priešmokyklinės grupės „Bitutė“ vaikučiai  dalyvavo  piešinių foto knygos konkurse „Mano šeima“, kuris buvo skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams, lankantiems  darželius.
Konkurso tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą piešiant šeimos portretus. Įvairiomis piešimo priemonėmis vaikai turėjo atskleisti savo vaikišką požiūrį į šeimą, jį supančią aplinką, vaizduoti save šeimoje taip, kaip jie įsivaizduoja patys, piešti įsimintiniausias šeimos akimirkas kartu. Vaikučius konkursui ruošė ir foto knygą maketavo auklėtoja metodininkė Indra Žukauskienė.
Konkurso organizatoriai- Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO bei UAB BALTO trader.
Konkurse dalyvavo 29 vaikų darželiai iš visos Lietuvos. Visų darželių  paruoštos foto knygos buvo eksponuojamos LITEXPO parodų rūmuose. Nors konkurso nugalėtojais netapome, bet į darželį atkeliavo dovana, mūsų pačių sukurta bei konkurso organizatorių išleista foto knygelė, kuria pasidžiaugti ir pavartyti  galėjo ne tik patys vaikučiai, bet ir jų tėveliai bei darželio darbuotojai.
Dėkojame visiems už gražius atsiliepimus bei balsavimą konkurso metu.

Mes rūšiuojame

 

2015-11-11. Svečiavosi studija „Svirplys“

        Lapkričio 11 d. vaikų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ svečiavosi studija „Svirplys“ iš Šiaulių.Svečių linksmos muzikinės istorijos apie Begemotą, Pingviną, Ežiukus ir kitus draugus „Saulutės“ vaikučiams sukėlė daug juoko ir teigiamų emocijų.

2015-11-09. „Noriu pasakos“

           Pasakos kūryba – magiškas procesas. Jis padeda atsiskleisti asmenybei, išreikšti jausmus, pažinti pasaulio tikrovę, stimuliuoja asmenybės vystymąsi, pakviečia bendrauti, gali padėti įveikti baimes ar nerimą arba tiesiog paskatinti tapti drąsesniu.
Lapkričio 9 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ svečiavosi studijos „Noriu pasakos“ įkūrėja Neringa Sirtautienė. Viešnia priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėveliams pravedė edukacinį užsiėmimą „Noriu pasakos“. Vaikai dalinosi mintimis kokias žino pasakas, ar visi pasakų personažai (pieštukai, įvairūs daiktai, gyvūnai ) gali kalbėti. Pirmiausia, išsirinkę sau patinkančią lėlę, pasaką kūrė tėveliai. Jų sukurta pasaka vaikams sukėlė daug džiugių emocijų, tad toliau pasakėles kūrė patys vaikučiai, netgi patys nedrąsiausi veržėsi vaidinti  įsitikindami, kad pasakose gali kalbėti ne tik žmonės, bet ir daiktai, netgi paveikslėliai. Dėkojame viešniai už įdomų pabendravimą ir suteiktas teigiamas emocijas.

2015-10-29. Išvyka  į Joniškio žemės ūkio mokyklą

 

           Šių metų spalio 29 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinių grupių „Bitutė“ ir „Kiškučiai“ grupių vaikučiai, jų auklėtojos Nijolė Budrienė  ir Nijolė Kymantienė bei direktorės  pavaduotoja Lina Balčiūnienė apsilankė Joniškio žemės ūkio mokykloje.
Prie mokyklos visus pasitiko profesijos dėstytoja Daiva Mažeikienė ir maloniai pakvietė į ekskursiją. Mokyklos parke vaikai apžiūrėjo senovinį namą  ir šulinį su rentiniu. Vėliau visus sudomino netoliese esantys bitučių nameliai – eksponuojami įvairaus laikotarpio aviliai. Pasidžiaugę gražiomis mokyklą puošiančiomis skulptūromis, vaikučiai sugūžėjo į mokyklą.
Čia visų jau laukė centrinio korpuso administratorė Gražina Guigienė, kuri  palydėjo visus į istorijos kabinetą. Jame įsikūręs mokyklos muziejus.  Istorijos  mokytoja Irena Grigencienė vaikučiams papasakojo apie muziejuje esančius senovinius daiktus, kam jie buvo naudojami. Vaikučiai pasėdėjo mokykliniame mediniame suole. Apsilankėme ir bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Dovilė Jonaitytė parodė įspūdingą kalėdinių vainikų parodą. Mažiesiems labai didelį įspūdį paliko galybė knygų.
Iš bibliotekos nukeliavome į sporto salę. Vaikučiai pabėgiojo, pažaidė. O iš sporto salės su dirbtuvių vedėju Jonu Burba apsilankėme variklių remonto klasėje ir apžiūrėjome įvairius traktorius, kombainus. Tokia gausybė technikos berniukams paliko neišdildomą įspūdį. Visos ekskursijos metu lydėjusi dėstytoja Daiva Mažeikienė pakvietė į kavinę ir pavaišino arbata ir saldumynais.

2015-10-21. Aukštaitijos regiono etninės kultūros globos taryba aplankė Joniškio kraštą

            Spalio 21 d. Joniškyje sulaukta Aukštaitijos regiono – didžiausio Lietuvos etnografinio regiono, besitęsiančio nuo Joniškio iki Zarasų, nuo Kauno iki Radviliškio, etninės kultūros globos tarybos. Renginys vyko Savivaldybės salėje. Svečius pasitiko ir sveikinimo žodį tarė Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, pasidabinusi tautiniu aukštaitišku kostiumu.
Svečiams trumpas programėles pademonstravo lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtinis Jovaras Rakštys (mok. Gražina Pamparienė) – „Tramtatulio“ konkurso Aukštaitijos turo laureatas ir Mato Slančiausko progimnazijos 3A klasės mokinė Karina Buivydaitė (mok. Irena Čepinskaitė) – Šiaulių regiono pradinių klasių pasakorių konkurso „Gegutės šėlsmas“ laureatė.
Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė, šios tarybos narė, Liucija Bertulienė pateikė pristatymą apie etninę kultūrą Joniškio rajone, kalbėjo apie Etnografinių regionų metais vykusius renginius, savivaldybės teikiamas premijas, sertifikuotus rajono amatininkus, amatų centrus ir jų veiklą, tautodailininkus. Pasidžiaugta aktyviausiai etninės kultūros srityje dirbančia  Mato Slančiausko progimnazija ir lopšeliu-darželiu „Saulutė“.

Tarptautinė mokytojų diena

 2015-10-03. “Aušta aušrelė”

               Spalio 3 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ šešiamečių duetas Jovaras Rakštys ir Marijus Juldaševas (mokytoja Gražina Pamparienė) sėkmingai pasirodė Respublikiniame istorinės dainos konkurse-festivalyje „Aušta aušrelė“ ir pelnė Joniškio rajono savivaldybės Mero prizą bei konkurso-festivalio vertinimo komisijos padėką jauniausiems atlikėjams.

2015-09-30. Mano šeima rūšiuoja

               Rugsėjo 30 dieną Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „SAULUTĖ“ vyko renginys „Mano šeima rūšiuoja“, skirtas Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti. Lopšelyje-darželyje svečiavosi Karolina Kiesienė, Šiaulių regioninio atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė ir Daiva Zikienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėja.
Priešmokyklinių grupių „Kiškučiai“ ir „Bitutė“ vaikučiai šia tema piešė piešinukus, vyko pokalbiai, diskusijos, kuo galime padėti gamtai, dainavo dainelę „Švari Lietuva“ (žodž. ir muz. muzikos mokytojos metodininkės G. Pamparienės).
Šiaulių regioninio atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė vaikams parodė filmuką „Kur iškeliauja šiukšlės“, apie šiukšlių rūšiavimą ir jų perdirbimą. Vėliau visi drauge žaidė žaidimą „Mesk į tinkamą maišą“. Vaikučiams rūšiavimo žinias priminė priešmokyklinių grupių auklėtojos Nijolė Kymantienė ir Nijolė Budrienė pristatydamos filmuką „Mes saugome gamtą“ (parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė), apie tai, kaip, rūšiuoja šiukšles „Saulutės“ vaikučiai, ką iš antrinių atliekų galima sukurti linksmo ir gražaus.. Vėliau vaikučiai vaišinosi saldumynais ir sprendė į kurį konteinerį reikia mesti saldainių popierėlius.
Taigi jau ikimokyklinėse įstaigose ekologiniam – aplinkosauginiam ugdymui reikia skirti daug dėmesio, kadangi šiame amžiuje išugdytos vaikų nuostatos gamtos atžvilgiu išlieka ilgam, lemia santykio su gamta įpročius, kurie svarbūs ekologinės kultūros ugdymuisi.

Atnaujinta: Pirmadienis, 2016 sausio 11 20:40 | Peržiūros: 854

RUDENĖLIO DOVANOS
Lopšelyje-darželyje „Saulutė“ buvo  vykdomas ilgalaikis  edukacinis-pažintinis projektas  „Nuo pavasario iki rudens, nuo sėklos iki vaisiaus“. Nuo ankstyvo pavasario vaikai grupėse sėjo sėklytes, prižiūrėjo daigelius, atėjus vasarai – sodino kieme, puošė darželio aplinką. Visa, kaip jiems sekėsi, įamžino nuotraukose.
Atėjo laikas apibendrinti rezultatus .Visą savaitę vaikučiai kartu su tėveliais ruošėsi Rudenėlio šventei, gamino eksponatus iš užaugintų rudens gėrybių. Rugsėjo 17 dieną salėje buvo surengta įspūdinga  paroda. Visus nustebino tėvelių išradingumas ir kūrybiškumas bei eksponatų gausa.
Pasidžiaugę paroda, visi rinkosi kieme į „Rudenėlio fiestą“. Vaikučiai, pasipuošę įvairiaspalvėmis karūnėlėmis, linksminosi, žaidė, šoko ratelius kartu su Vasarėle (aukl. Loreta Dovydaitienė) ,  Rudenėliu (muz. vad. Gražina Pamparienė) ir juos atlydėjusiais Agurkėliu (aukl. Sondra Kundrotienė), Pomidoru (aukl. Jurgita Kaveckienė) ir  Morkyte (aukl. Genovaitė Liepienė). Vasarėlė išsprendė daržovių ginčą, kuri iš jų naudingiausia ir sutaikė jas, paaiškino kokios jos visos naudingos, daržovių reikia valgyti kuo daugiau, kad užaugtume sveiki ir stiprūs.
Šventę apvainikavo  darželio direktorės Gražinos Vėtienės  padėkos ir dovanos vaikučiams. Linksmybes  pratęsė grupės „Tonika“ koncertas.

                                                                               Projekto vykdytojos Jurgita Kaveckienė ir Loreta Dovydaitienė

Renginio akimirkos nuotraukose:

JONIŠKIO RAJONO BARIŪNŲ VAIKŲ DARŽELIO REORGANIZAVIMO PRIJUNGIMO BŪDU PRIE JONIŠKIO VAIKŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „SAULUTĖ“ SĄLYGŲ APRAŠAS

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2015 M. RUGPJŪČIO 26 D. SPRENDIMAS NR. T-147 „DĖL SUTIKIMO REORGANIZUOTI JONIŠKIO RAJONO BARIŪNŲ VAIKŲ DARŽELĮ”

Šventės
akimirkos
nuotraukose

 

Joniškio vaikų lopšelis-darželis “Saulutė” nedirbs nuo š. m.  liepos 22 d. iki rugpjūčio 19 d.

Gražina Vėtienė,
Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė” direktorė
Tel. 8 426 51 751
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Andrėja iš ,,Saulutės“ tapo ,,Tramtatulio“ diplomante!

        Iš Kauno atskriejo džiugi žinia! Joniškio vaikų lopšelio-darželio šešiametė pasakotoja Andrėja Jurevičiūtė respublikiniame liaudies kūrybos atlikėjų – vaikų ir jaunimo – konkurse ,,Tramtatulis“‚ tapo diplomante. Pasakotoją konkursui parengė auklėtoja-metodininkė Indra Žukauskienė. Tai puiki dovana ir darželį paliekančiai Andrėjai (ji rudenį iškeliaus į mokyklos pirmąją klasę), ir jos auklėtojai Indrai Žukauskienei. Tikėsimės, jog Andrėja Jurevičiūtė dar ne kartą garsins Joniškį savo puikiais pasakojimais gimtąja tarme.

Jovaras susirinkusiems į medžio drožėjų plenero „Gamta- gėrio versmė 2015“ atidarymą dovanojo gerą nuotaiką

        Birželio 20 d.Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko medžio drožėjų skulptūrų plenero „Gamta – gėrio versmė 2015“ atidarymas. Pasveikinti plenero dalyvių – skulptorių iš įvairių Lietuvos rajonų – atvyko Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir kiti svečiai. Jie linkėjo skulptoriams gero oro ir kūrybinės sėkmės. O kad visi linkėjimai išsipildytų, mūsų darželio dainininkas-kanklininkas Jovaras Rakštys (vadovė Gražina Pamparienė) visiems dovanojo nuotaikingą pasirodymą.

 

2015-06-06. Joniškio rajono Meno šventėje

      Šventėje dalyvavo mūsų darželio choras ir folklorinis ansamblis, vadovaujami muzikos mokytojos metodininkės Gražinos Pamparienės bei jaunučių šokių kolektyvas, vadovaujamas auklėtojos metodininkės Elonos Bernotaitės.

        Nuotraukose – šventės akimirkos.

Atnaujinta: Pirmadienis, 2016 sausio 11 20:39 | Peržiūros: 819

2015-06-01. Tarptautinė vaikų gynimo diena „Lai pildosi spalvotos svajonės“.

2015-05-26. Gaisrinės saugos pratybos

 „Saulučių“ sambūris Gargžduose!

Štai ir vėl susitiko Lietuvos vaikų lopšeliai-darželiai „Saulutės“!
Šį kartą (jau 5-ąjį) „Saulučių“ pedagogės susirinko Gargžduose. Čia vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Etnokultūrinio regiono atspindžiai ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“.
Joniškio „Saulutę“ atstovavo darželio direltorės pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė, muzikos mokytoja –metodininkė Gražina Pamparienė, vyr. auklėtojos Nijolė Budrienė, Sondra Kundrotienė, Daiva Katiliavaitė.
Pedagogai dalijosi gerąja darbo patirtimi, puoselėjant etnokultūrinius regiono ypatumus ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus.
Joniškietės paruošė ir pristatė pranešimą „Ak, kad graži ta joniškietiška kalba“  (L. Balčiūnienė, G. Pamparienė, N. Budrienė).
Konferencijai pasibaigus sambūrio dalyviai buvo pakviesti ekskursijon prie jūros.
Aplankėme Olando kepurę, žavėjomės gražiu peizažu. Čia taip pat dalijomės gerąja patirtimi: mokinome kolegas ir patys mokėmės įvairių regiono dainų, žaidimų.

 Tai smagu buvo!

Gegužės 20 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė surengė smagią vakaronę „SUK SUK RATELĮ…“skirtą mokslo metų užbaigimui ir  etnografinių regionų metams paminėti. Linksmosios renginio vedėjos: vyresnioji auklėtoja Nijolė Budrienė, auklėtoja Daiva Katiliavaitė ir muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė, kalbėdamos tarmiškai, darželio vaikučius ir auklėtojas kvietė suktis rateliuose. Be to, darželio auklėtiniai žaidė nuotaikingus lietuvių liaudies žaidimus, smagiai traukė lietuvių liaudies dainas. Šie metai – etnografinių regionų metai, todėl darželyje svečiavosi Joniškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kuparas“. Ansamblio dainininkai taip pat kvietė darželio vaikučių tėvelius ir senelius žaisti žaidimus, suktis rateliuose. Tai smagu buvo!

  Ir vėl dalyvavome sakralinės muzikos festivalyje!

Jau 8-ą kartą Šiauliuose nuskambėjo ,,Giesmių pynė Marijai”. Tai – sakralinės muzikos festivalis, suburiantis giesmių giedotojus – vaikus ir jaunimą – iš visos apskrities. Giesmės skiriamos Švč. M. Marijai. Penkerius metus ši ypatingai graži šventė vykdavo Šiaulių Katedroje, o pastaruosius  3 metus vyksta modernioje Šiaulių Švenčiausios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje.
Festivalyje ištikimiausi giesmininkai, pasirodo, yra Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo sakralinės muzikos ansamblis (vadovė Irena Stripinienė) ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė‘‘ mažieji atlikėjai, vadovaujami Gražinos Pamparienės. ,,Saulutės“ giesmininkai vieninteliai iš visų Šiaulių apskrities pačių mažiausiųjų atlikėjų festivalyje dalyvavo daugiausia kartų. Savo atliekamomis giesmelėmis jie klausytojus džiugina jau net septintus metus iš eilės. Anot mažųjų giesmininkų vadovės Gražinos Pamparienės, metai bėga ir darželio giedorėliai vis keičiasi, kadangi ateina laikas keliaut į mokyklą. Šio darželio vaikučiai visus stebina ir tuo, kad visuose giesmių festivaliuose vieninteliai iš visų atlikėjų visus kartus giedojo sau patys pritardami joniškietiškomis kanklėmis. Vadovė Gražina Pamparienė kiekvienam festivaliui vis sukuria naują giesmelę, kuri tinka giedojimui su kanklių pritarimu. Šiais metais festivalyje giedojo penkiametis Jovaras Rakštys su šešiamete Marta Mockūnaite (ji ir pritarė kanklėmis) Gražinos Pamparienės sukurtą giesmelę ,,Giedame Marijai‘‘.
Jovaras ir Marta taip pat išmoko dar keturias giesmeles, kurias atliko kartu su kitais septyniais šventėje dalyvavusiais darželinukų kolektyvais. Tai – animacinės, su judesiais atliekamos giesmelės, kurias labai mėgsta ne tik atlikėjai, bet ir dauguma darželinukų.
Taigi, pasirodo net ir pačius mažiausius galima sudominti jaudinančia sakraline muzika!

 

 

Gegužės 12 d. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Joniškio rajono darželių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

Gegužės 12 d. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Joniškio  rajono darželių  varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“.

Atnaujinta: Pirmadienis, 2016 sausio 11 20:39 | Peržiūros: 1174

Balandžio 30 d. viešėjo močiutės

             Minint etninės kultūros savaitę-2015 “Rajono etninė kultūra kartų rankose”, balandžio 30 d. darželyje svečiavosi Joniškio Švietimo centro Trečio amžiaus universiteto kultūros ir meno fakulteto studentės-etninės kultūros puoselėtojos Juzytė Šukienė ir Nijolė Jasaitienė. Jos pravedė įdomią ir linksmą rytmetį “Mano močiutės pasakos”. Viešnios porino joniškietiška tarme, o sekant pasaką „Vilko popieriai“, paprašė vaikučių pagalbos – padėti atkurti „vilko žemės dokumentus“.

Akcija „DAROM 15“ Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“

2015-04-24. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų mažųjų skaitovų konkursas „Skambūs žodeliai iš mažos širdelės“.

2015-04-17. Lėlių paroda

Grupės „Bitutė“ vaikučiai drauge su auklėtoja Violeta Sabaliauskiene aplankė Joniškio Raudonojoje sinagogoje veikiančią tautodailininkės Aušros Petrauskienės „Lėlių namų” kolekcijos parodą „Pasaulio tautų lėlės“.

2015-04-12. Atvelykis Joniškio kultūros centre

„Nuo pavasario iki rudens, nuo sėklos iki vaisiaus“

                    Kovo mėnesį vaikų lopšelis darželis „Saulutė“ pradėjo įgyvendinti pažintinį-edukacinį projektą „Nuo pavasario iki rudens, nuo sėklos iki vaisiaus“, kurio tikslas – ugdyti jaunosios kartos aplinkosauginį mąstymą ir atsakomybės jausmą, atkreipti dėmesį į bundančią pavasario gamtą, gyvybės jėgą ir trapumą, įtraukti vaikučius į augalų (daržovių ir prieskoninių žolelių) auginimą, išmokyti juos pasidžiaugti savo veiklos rezultatu – išaugintu derliumi. Projektas ypatingai aktualus savo daržų ar sodų neturintiems vaikams, su daržo gėrybėmis susiduriantiems tik prekybos centruose ar prie pietų stalo. Balandžio mėnesį vaikai su auklėtojomis, patys išauginę daigelius, persodins juos į žemę. Vėliau visi galėsime džiaugtis pražydusiomis gėlėmis, prinokusiomis daržovėmis.
Balandžio 1 d. (Pasaulinę paukščių dieną) „pavasarinis paukštelis“ (vyresnioji auklėtoja Loreta Dovydaitienė), skelbdamas pavasarį, apžiūrėjo vaikučių išaugintus daigelius, pasidžiaugė ir palinkėjo sulaukti gausaus derliaus ir akiai malonaus gėlyčių žydėjimo.

    2015-04-01. Edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“

              Balandžio 1 d. vyko edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su vienintele per Lietuvą keliaujančia nariuotakojų ekspozicija ir jos mažaisiais gyvūnėliais. Apie šiuos nariuotakojus papasakojo juos prižiūrintys specialistai. Vaikai turėjo galimybę rankose palaikyti didįjį Madagaskaro tarakoną.

 

„Tramtatulio“ Aukštaitijos turo laureatais tapo ,,Saulutės“ darželinukai!

Kovo 27 d. Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso ,,Tramtatulis“ Aukštaitijos regioninis turas. Susirinko net 82 kolektyvai iš Biržų, Joniškio, Kėdainių, Kupiškio, Panevėžio, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio miestų ir rajonų.
Joniškio rajonui atstovavo net 8 kolektyvai: pasakotojas Atas Katinas iš vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė“ (paruošė Nijolė Budrienė), pasakotoja Andrėja Jurevičiūtė iš vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė“ (paruošė Indra Žukauskienė), dainininkas Jovaras Rakštys iš vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė“ (paruošė Gražina Pamparienė), dainininkė Enrika Miežiūnaitė iš vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ (mokytoja Ingrida Buožiuvienė), pasakotoja Karina Buivydaitė iš Mato Slančiausko progimnazijos (paruošė Irena Čepinskaitė), sutartinių giedotojos Kamilė Čiapaitė, Ema Vaineikytė, Austėja Kačerauskaitė iš Mato Slančiausko progimnazijos (paruošė Ugnė Vaineikienė), dainininkės Karolina ir Martyna Lacytės iš Rudiškių folkloro ansamblio ,,Rudbala“ (pasiruošė pačios) ir pasakotoja Greta Janulytė iš Joniškio kultūros centro Jakiškių filialo (paruošė Gražina Andrašiūnienė).
Visi joniškiečiai pasirodė puikiai! Bet konkursas yra konkursas ir autoritetinga komisija, kurią sudarė Loreta Sungailienė-Lietuvos liaudies kultūros centro, Etninės kultūros skyriaus, Folkloro poskyrio vyriausioji specialistė; Audronė Vakarinienė-Lietuvos liaudies kultūros centro, Etninės kultūros skyriaus, Folkloro poskyrio vyriausioji specialistė; Vidas Klišys –Panevėžio muzikos mokyklos mokytojas-ekspertas; Lina Vilienė – etnomuzikologė, Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja, LLKC Aukštaitijos folkloro ansamblių konsultantė-ekspertė, atrinko 25 kolektyvus, kurie pasirodys respublikiniame ture Kaune balandžio 18–19 d. Aukštaitijos regioninio turo laureatais tapo ir vyks į Kauną ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,, Saulutė“ atstovai: penkiametis dainininkas Jovaras Rakštys ir šešiametė pasakotoja Andrėja Jurevičiūtė. Palinkėkime mažiesiems atlikėjams ir jų vadovėms sėkmės!

Teatro dienos

          Kovo 24 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ įvyko teatro dienų atidarymas! Grupės „Voveriukai“ vaikai pradžiugino darželio draugus spektaklio „Vilkas-šuo Reksas“ premjera. Mažuosius aktorius paruošė vyr. auklėtojos Gintarė Vaitekūnienė ir Nijolė Kymantienė.
 

 

2015-03-19. Lopšinių popietė „Aaaaa pupa“

Šiltą pavasario popietę Miego fėja (auklėtoja D. Katiliavaitė) pakvietė visus ir vaikučius, ir tėvelius į lopšinių popietę „Aaaaa pupa“. Lopšines dainavo įvairių grupių vaikučiai, paruošti muzikos mokytojos-metodininkės Gražinos Pamparienės. Meilės ir švelnumo dainos skambėjo ne tik kūdikėliui, bet ir meškučiui, ežiukui, pelytei, avytei, vabaliukams, mašinėlėms…
Popietėje buvo atliekamos ir šeimų lopšinės: mažoji Agnytė kartu su mama ir seneliu, Marta ir broliukas Dovas su mamyte žiūrovams dovanojo paruoštas lopšines.
Lopšinių garsai puikiai ramina ir teikia saugumo jausmą. Lyrinė melodija, švelnus tekstas, meilė ir švelnumas buvo svarbiausi šios popietės dalyvių ir žiūrovų nenutrūkstami saitai.

Kovo 18 d. Joniškio rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko Žemės dienai paminėti skirtas renginys

Mūsų Lietuva – „Saulutėje“

Prasmingai ir originaliai Lietuvos laisvės jubiliejų paminėjo Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė.
Šventės organizatorės: auklėtoja-metodininkė Elona Bernotaitė, auklėtoja-metodininkė Indra Žukauskienė, vyr. auklėtoja Gintarė Vaitekūnienė ir muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė pakvietė visų grupių auklėtojas kartu su vaikais kurti Lietuvą: ant darželio salės grindų padaryto didelio formato Lietuvos valstybės kontūro statyti miestus, sodinti medžius, tiesti kelius… Pasirinktinai kiekvienos grupės auklėtojos su vaikais turėjo kuo išradingiau, originaliau pristatyti Joniškį, Anykščius, Druskininkus, Kauną, Vilnių, Klaipėdą… Gerai padirbėję, dainavo dainas, deklamavo eilėraščius apie savo tėvynę Lietuvą. Vaikų tėvai gėrėjosi savo atžalų ir pedagogių sukurtu originaliu renginiu.

Gintarė VAITEKŪNIENĖ,
„Voveriukų“ grupės auklėtoja

     
     
     
     

2015-03-09. ,,TRAMTATULYJE“ PASIRODĖME GERAI!

       Mūsų lopšelio-darželio vaikučiai dalyvavo vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso ,,Tramtatulis“ rajoniniame ture. Konkurse pasirodė 17 kolektyvų (pasakorių ir dainininkų) iš rajono ir miesto mokyklų bei darželių. ,,Saulutės“ darželio atlikėjų buvo net šeši: pasakoriai Atas Katinas, Algimantas Žakaitis, Antanas Milašius (vyr. auklėtoja Nijolė Budrienė), Andrėja Jurevičiūtė (auklėtoja-metodininkė Indra Žukauskienė); dainininkai-kanklininkai Jovaras Rakštys ir Marta Mockūnaitė (muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė).
Į regioninį etapą, kuris vyks kovo 27 d. Panevėžyje, atrinkti net 3 mūsų darželio atlikėjai: Andrėja Jurevičiūtė, Atas Katinas ir Jovaras Rakštys. Linkime jiems sėkmės Panevėžyje!

 

2015-02-25. Metodinė praktinė patirtinė diena

   

Šių metų vasario 25 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko metodinė praktinė patirtinė diena, kurios tema – „Švietimo įstaigos sėkmė-motyvuotas pedagogas. Žmogiškojo potencialo ir kūrybiškumo skatinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“. Renginyje dalyvavo  40 pedagogių iš rajono darželių bei kitų įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas.
Auklėtoja-metodininkė Nijolė Pakėnė pristatė atlikto tyrimo „Ikimokyklinio ugdymo pedagogų motyvavimas sėkmei, kaip veiklos efektyvumą sąlygojantis veiksnys: Joniškio rajono atvejis“ rezultatus. Tyrime dalyvavo beveik visi rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai.
Auklėtoja-metodininkė Irena Bartašiūnienė pasidalino gerąja patirtimi su kolegėmis, skaitydama pranešimą „Ikimokyklinio ugdymo grupė su integruotu 4 val. ugdymu socialinės atskirties vaikams“: siekiai, sunkumai ir nauda“ bei pristatydama projekto vykdymo metu įsigytas ugdymo priemones.
Žinoma, tokių susitikimų metu visada rūpi ne tik išgirsti, bet ir pamatyti kažką naujo, ką būtų galima pritaikyti savo darbo praktikoje. Auklėtojos-metodininkės Indra Žukauskienė ir Elona Bernotaitė susirinkusioms kolegėms parodė atvirą veiklą-kūrybinę pramogą vyresniųjų grupių vaikams „Žvirblio ir pelėdos vestuvės“. Renginyje dalyvavusios pedagogės taip pat turėjo galimybę apžiūrėti „Saulutės“ darželio auklėtojų sukurtų ugdymo priemonių parodėlę.

     
     
     

2015-02-17. Užgavėnės. Išlydime žiemą ir pasitinkame pavasarį smagiai

Visą rytą darželio koridoriuose ir grupėse skambėjo dainos, ketureiliai, aidėjo triukšmas – vyko persirengėlių eitynės. Vėliau Užgavėnių šurmulys su visa „vestuvių svita“ persikėlė į darželio kiemą, kur visi žaidė, šoko, dainavo ir  šmaikštavo.Šventės kulminacija – Morės deginimas.
Su Užgavėnėmis-žiemos pabaigos švente darželio bendruomenė pasveikino ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojus.

     
     
 

2015-02-13. Liejas žodžiai iš širdelės Lietuvai šalelei

Vasario mėn. 13 d. visi lopšelio- darželio ugdytiniai buvo sukviesti į salę, kur vyko šventinis renginys „Liejas žodžiai iš širdelės Lietuvai šalelei“, skirtas vasario 16-osios paminėjimui. Vyko pokalbiai apie Lietuvą, apie gimtąjį kraštą, vaikai dainavo lietuvių liaudies dainas, o mažieji mūsų dainorėliai ir kanklininkai visus pradžiugino savo atliekamais Joniškio krašto kūrinėliais, kuriuos kovo 9 d. atliks respublikinio konkurso „Tramtatulis“ rajoniniame ture.
Vėliau visi susirinko darželio kieme ir Lietuvos vėliavos spalvų žiedais papuošė medį.

     
     
     
     
     

                   2015-01-26. Svečiuose sferinis kinas.

Sausio 26 d. lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vaikai žiūrėjo sferinį kiną apie žuvyčių nuotykius. Tai buvo nauja, dar nepatirta, nes vaikai filmuką žiūrėjo kupolo viduje sugulę ant grindų. Žuvyčių nuotykius stebėjo ne tik ant kupolo lubų, bet ir ant sienų. Atrodė, kad vaikai patys panirę vandenyno gelmėse kartu su pagrindiniais veikėjais gelbėjo užburtąjį rifą. Tai ne tik puikūs vaizdo ir garso efektai, bet ir pamokanti istorija apie draugystę, meilę savo gimtinei, ekologiją. Po filmuko vyko aptarimas, vaikai atsakinėjo į klausimus apie matytą povandeninę istoriją. Dėmesingiausi žiūrovai buvo apdovanoti suvenyrais.

 

2015-01-23. Dalyvavome etnografinių regionų metų atidarymo renginyje Joniškio kultūros centre

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais. Juos įgyvendinant bus akcentuojami įvairūs regioninį savitumą atspindintys aspektai – tautinis kostiumas, kulinarinis paveldas, etnoarchitektūra, papročiai, tarmės ir patarmės, tautosaka, muzikinis folkloras, tautodailė ir kita liaudies kūryba, etnografinių regionų istorinė raida, dabartinė jų kultūros būklė, problemos ir plėtros galimybės.
Joniškio kultūros centre Etnografinių regionų metų atidarymo renginys vyko sausio 23 d.
Renginyje dalyvavo ir mūsų lopšelio-darželio folklorinio ansamblio atlikėjai:
Airidas Augustis, respublikinio festivalio „Aušta aušrelė-2014“ dalyvis;
Austėja Blinovaitė, 2013 metų vaikų ir moksleivių –  liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Aukštaitijos turo laureatė bei respublikinio festivalio-konkurso „Aušta aušrelė“  2011 ir 2013 metų paskatinamųjų prizų laimėtoja (vadovė Gražina Pamparienė). Buvusi darželio auklėtinė Austėja jau lanko 1klasę „Saulės“ pagrindinėje mokykloje.

 

2015-01-22. Pasakų veikėjai iš sniego

Joniškio lopšelio-darželio „Saulutės“ priešmokyklinės grupės „Voveriukai“ vaikai kartu su auklėtojomis Gintare Vaitekūniene ir Nijole Kymantiene dalyvavo respublikiniame plenere „Sniego karalystė 2015“, kurį organizavo Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis. Šių metų pleneras skirtas pirmojo specialiai vaikams sudaryto Jono Jablonskio lietuvių liaudies pasakų rinkinio „Lietuvių pasakos“ 110-osioms išleidimo metinėms pažymėti. Šis leidinys – tai liaudiškos filosofijos perlas. J. Jablonskio „Lietuvių pasakų“ tikslas – ugdyti jaunosios kartos moralę, savosios kultūros, aplinkos pažinimą. Iš šio rinkinio auklėtojos skaitė vaikams pasakas. Sniego skulptūrom kurti vaikai pasirinko du pasakų veikėjus: katiną iš pasakos „Senutė ir katiniukas“ ir kiškį iš pasakos „Kodėl kiškio lūpos perplėštos?“. Vaikai su džiaugsmu dalyvavo kūrybiniame darbe. Jie noriai rideno sniego kamuolius, dėjo juos vieną ant kito, formavo katino ir kiškio skulptūras. Su guašu pagražino pasakų veikėjus. Po smagaus kūrybinio proceso visi nusifotografavo.

2015-01-15. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ svečiuose šuniukas Amsis

Sausio 15 d. Vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai sulaukė svečio – policijos šuns Amsio (auklėtoja Violeta Sabaliauskienė). Amsį į grupes lydėjo auklėtoja Veronika Dabriegienė.
Vaikučiams buvo priminta, kaip žiemos metu  reikia elgtis gatvėje, slidžiame kelyje, darželio teritorijoje – lipant laiptais, žaidžiant kieme. Einant lauke – įsikibti tėveliams į ranką.
Pabendravę su Amsiumi vaikai pažadėjo būti atsargūs, atidūs gatvėje ir slidžiame kelyje.

2015-01-13. Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena.

Visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ įstaigoje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Visose įstaigos grupėse ir kabinetuose dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa ir languose sumirgėjo atminties žvakutės.

2015-01-06. Trijų Karalių ir Atsisveikinimo su eglute rytmetys.

Skip to content