Meniu Uždaryti

Metraštis-2020

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 M. GRUODŽIO 31 D.  ĮSAKYMAS  NR. A-1206 DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 M. LAPKRIČIO 13 D. ĮSAKYMO NR. A-1060 „DĖL UGDYMO IR NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ PAKEITIMO

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 m. GRUODŽIO 23 d. ĮSAKYMAS Nr. A-1180 „DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 M. LAPKRIČIO 13 D. ĮSAKYMO NR. A-1060 „DĖL UGDYMO IR NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ PAKEITIMO“

Su šventėmis!

 

 

Konkursas „Advento skaitiniai“

Pasidžiaukime mūsų vaikų lopšelio-darželio Bariūnų skyriaus  skaitovės Austėjos Paciūnaitės laimėjimu šalies ikimokyklinių įstaigų video pasirodymų konkurse „Advento skaitiniai“, kuriame  laimėjo II vietą. Mergaitę ruošė jos mama ir mokytoja Regina Jakienė.

 

Kalėdinis iššūkis

          Šiaulių miesto vaikų lopšelis-darželis „Pupų pėdas“ lapkričio mėnesį pakvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų grupes prisijungti prie jų KALĖDINIO IŠŠŪKIO – su savo ugdytiniais išmokti jų nufilmuotą šokį.
          „Pagranduko“ grupės vaikučiai ir mokytoja Elona Bernotaitė su džiaugsmu priėmė iššūkį ir jį įveikė. Pasidžiaukime kartu su mažaisiais šokėjėliais.

Advento giesmių ir kalėdinių dainų nuotolinis festivalis ,,Angelo sparnas 2020“

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Kiškučių“ grupės šešiametis solistas Matas Malakauskas ir jo mokytoja Gražina Pamparienė sveikina visus su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis. Matas dainuoja nuotoliniu būdu išmoktą kalėdinę dainelę „Kalėdų žvaigždutė“ (muzika Sabinos Sinkevičienės, žodžiai Noros Jazbutytės). Dainelė skirta pasirodymui Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių Advento giesmių ir kalėdinių dainų nuotoliniame festivalyje „Angelo sparnas 2020“.

 

DĖL INFEKCIJŲ PLITIMĄ RIBOJANČIO REŽIMO TAIKYMO 

Nykštukų Kalėdos

Kūrybinė-meninė paroda „Nykštukų Kalėdos“ vyksta Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje ,,Saulutė”. Dėkojame vaikams, tėvams, darbuotojams, kurie įžiebė Kalėdų šviesą ir džiaugsmą mūsų širdyse.

 

 

Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.
Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Kiškučiai“ ir „Bitutės“  vaikai taip pat paminėjo šią dieną. Pirmąją gruodžio savaitę auklėtojos Jurgita Kaveckienė, Gintarė Vaitekūnienė ir Nijolė Budrienė rengė pokalbius su vaikais apie netinkamą elgesį, papirkinėjimą, draugystę ar bendravimą dėl  naujo žaislo ar šokolado. Vaikai kūrė plakatus „Aš draugauju ne už saldainį…“.

Pedagogai paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną

Tam davė, tam davė, o šitas neėmė… Taip prasidėjo vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogų virtualus susirinkimas, skirtas Tarptautinės antikorupcijos dienai paminėti. Jo metu Alma Sinkevičienė dar kartą priminė jau žinomą korupcijos apibrėžimą ir jos platesnius apibūdinimus, kalbėjo apie kyšių formas, baudas už papirkinėjimą. Vėliau visi smagiai varžėsi viktorinoje „Aš žinau…“.

 

Projektas „Grūdai išbyrėje, ruduo atėje…“

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Bitučių“ grupės folklorinis ansamblis atliko muzikinę kompoziciją „Grūdai išbyrėje, ruduo atėje…“ (Joniškio krašto vaikų folkloras), skirtą IV-ajam Vilniaus lopšelio-darželio ,,Molinukas“ projekto ,,Metų laikai“ respublikiniam folkloro festivaliui ,,Žalia girelė jau geltonuoja“.
Mokytojos Gražina Pamparienė, Gintarė Vaitekūnienė, Nijolė Budrienė.

Projektas „Laba diena“ 

Mokytojos Nijolė Kymantienė ir Gražina Pamparienė kartu su grupės „Boružėlė“ vaikučiais inscenizavo dainelę „Laba diena“ (žodžiai ir muzika Gražinos Pamparienės)
Projektas skirtas respublikinei ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinei edukacinei veiklai „LABAS MAN IR TAU“.

 

 

Susipažinkite su mūsų pasiekimais projekte „Sveikatiada“  https://www.facebook.com/Sveikatiada/posts/3715520658499380

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 M. LAPKRIČIO 13 D. ĮSAKYMAS NR. A-1060 „DĖL UGDYMO IR NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE“

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 M. LAPKRIČIO 9 D.   ĮSAKYMAS NR. A-1039 „DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 M. SPALIO 21 D. ĮSAKYMO NR. A-978 „DĖL UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ PAKEITIMO“

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO–VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS VALSTYBĖS OPERACIJŲ VADOVO 2020 M. LAPKRIČIO 6 D. SPRENDIMAS NR. V-2543 „DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ“

Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūros organizavimo išimtiniais atvejais Joniškio rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose karantino ar ekstremalios situacijos metu

Priedai:

„Ančiukų“ grupės vaikų ir tėvelių kūrybinė-kulinarinė veikla „Pasaka lėkštėje…“

Nuo mažens labai svarbu ugdyti vaikų sveikos mitybos įpročius. Tai galima padaryti įtraukiant savo mažuosius į maisto gaminimą. „Ančiukų“ grupės auklėtojos Indra Žukauskienė ir Sandra Striuogienė kartu su tėveliais atkreipė dėmesį į tai, kad sveiką maistą galima pateikti įdomiai ir išradingai, iš maisto produktų lėkštėje sudėliojant pasakų, filmukų, dainelių, eilėraštukų personažus. Tad kviečiame pavartyti „Ančiukų“ grupės vaikų ir tėvelių kūrybinių-kulinarinių darbų knygą „Pasaka lėkštėje“.

Dalyvaujame projekte „Muzikinė gamtos gama“

Joniškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“  dalyvauja respublikiniame ikimokyklinių įstaigų muzikiniame edukaciniame projekte „Muzikinė gamtos gama“.  Veiklos idėjos autorius ir organizatorius Vilniaus lopšelis-darželis „Justinukas“. Veiklos  globėja:  Eglė  Povilaitienė  –  lopšelio-darželio „Jovarėlis“ meninio ugdymo mokytoja ekspertė, Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinės metodinės tarybos pirmininkė.
Mūsų darželio „Bitutės“ grupės vaikučiai ir pedagogės jau antrus metus dalyvauja šiame projekte. Šiemet vaikučiai ir mokytojos Gintarė Vaitekūnienė, Nijolė Budrienė, Gražina Pamparienė etapui „Muzikinė gamtos  gama 2020“ pateikė muzikinę kompoziciją „Žvėrelių diskoteka“.

Mūsų darželio „Drugelių“ grupės vaikučiai ir mokytojos Irena Bartašiūnienė, Loreta Dovydaitienė, Gražina Pamparienė  pateikė šių metų „Muzikinė gamtos gama“ projekto etapui „Muzikinė gamtos  gama 2020“ muzikinę improvizaciją „Ežys būgnininkas“.


DĖL COVID-19 PREVENCIJOS IR KONTROLĖS PRIEMONIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2020 М. SPALIO 21 D. ĮSAKYMAS Nr. A-978 DĖL UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Projektas „Sveikatiada“

            Šių metų spalio 15 d. Joniškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė” ir VšĮ „Tikra mityba“ (toliau projektas „Sveikatiada“) sudarė bendradarbiavimo sutartį dėl projekto ,,Sveikatiada“ veiklų įgyvendinimo. Taip pat pasirašė sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo veiklų įgyvendinimo ugdymo įstaigoje DEKLARACIJĄ 2020 m., kurioje vieningai sutarė:
•  aktyviai bendradarbiauti įgyvendinant sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo veiklas;
•  ugdyti jaunosios kartos sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius;
•  skleisti žinią apie sveiką gyvenimo būdą tiek savo bendruomenėse, tiek plačiojoje visuomenėje;
•  būti atviriems visų projekte dalyvaujančiųjų bei problemai neabejingų visuomenės narių nuomonėms, pasiūlymams, idėjoms;
•  džiaugtis su mokytojais ir vaikis kiekviena pergale kelyje į sveiką ir aktyvų gyvenimą.
Apie projektą skaitykite daugiau http://sveikatiada.lt

Mokytojų dienos paminėjimo akimirkos vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Profesinės šventės proga mūsų lopšelio-darželio pedagoges pasveikinti atvyko Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė,   administracijos direktoriaus pavaduotojas Aivaras Rudnickas ir mero patarėja Inga Karbauskienė.

 • Click to enlarge image DSC_7640.jpg
 • Click to enlarge image DSC_7641.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7643.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7646.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7652.JPG
 • Click to enlarge image Grazina.jpg
 • Click to enlarge image Lina.jpg
 • Click to enlarge image Nijole.jpg

 

Programos „eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai 2020

Rugsėjo 30 dieną, Vilniuje, vyko „eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai 2020.  Šis renginys skirtas apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertintus mokytojus, vykdžiusius programos eTwinning“ projektus 2019-2020 mokslo metais.
Dalyvaviai: 150 mokyklų vadovų, mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų, dalyvaujančių programoje „eTwinning“, kurių mokytojų veikla „eTwinning“ projekte buvo įvertinta Nacionaliniu kokybės ženkleliu ar eTwinning mokyklos ženkleliu. Į šiuos apdovanojimus buvo pakviesta ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio “Saulutė“ vyresnioji mokytoja Jurgita Kaveckienė. Jai buvo įteiktas Nacionalinis kokybės ženklelis už 2019-2020 m.m. įgyvendintą projektą „Kokteilių fiesta“ .
Renginio metu mokytojai ne tik buvo apdovanoti, bet kartu dalijosi gerąja patirtimi, sėmėsi naujų įdėjų tolimesnei veiklai bei būsimiems projektams.

Būk saugus kelyje

Paskutinė rugsėjo savaitė vaikų priešmokyklinėse grupėse „Bitutė“ (mokytoja Gintarė Vaitekūnienė) ir „Kiškučiai“ (mokytojos Nijolė Budrienė ir Jurgita Kaveckienė) buvo skirta prisiminti saugumą kelyje. Vaikai kartojo pagrindines saugaus elgesio gatvėje taisykles, prisiminė svarbiausių kelio ženklų reikšmes, o rugsėjo 30 d. vaikai sulaukė svečio. Tai policijos bičiulis Amsis. Darželio kieme vaikai dainavo dainas apie automobilius, atkartodami judesius. Kartu su Amsiu prisiminė, kaip taisyklingai pereiti gatvę, važinėjo mašinėlėmis, žaidė judriuosius žaidimus. Pasirodo žaidžiant eismo taisykles išmokti vienas juokas!

 

Rekomendacijos atsakingiems vaikų darželiams, tėveliams ir globėjams

Skatindama atsakingą požiūrį į vaikams skirtų produktų saugą ir siekdama, kad vaikystės akimirkos džiugintų bei keltų smagius prisiminimus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba parengė žaislų saugos rekomendacijas priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, tėveliams bei globėjams. Rekomendacijose pateikiama svarbiausia informacija ir patarimai, kaip atpažinti potencialius pavojus žaisluose, į ką svarbu atkreipti dėmesį įsigyjant žaislus ir kaip juos tinkamai prižiūrėti.

Mokykla, aš ateinu!

Priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvavo edukacijoje  „Saulės“ pagrindinės mokyklos  lauko erdvėse (mokykla įgyvendina projektą „Mokykla“, aš ateinu!)

 

#BEACTIVE Europos sporto savaitė Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“

 

 

Europos sporto savaitė #BEACTIVE prasidėjo! Lopšelis-darželis Saulutė šiemet prisijungė prie #BEACTIVE judėjimo ir visą savaitę planuojamos sportinės veiklos: mankštos, judrieji žaidimai ir net bėgimo maratonas aplink darželį!

 • Click to enlarge image be_active1.jpg
 • Click to enlarge image be_active2.jpg
 • Click to enlarge image be_active3.jpg
 • Click to enlarge image be_active4.jpg

 

Svajonių skėtis

Rugsėjo 16 d. mūsų dalyvavome Europos judumo savaitei paminėti skirtoje akcijoje ir iš daržovių, vaisių, uogų ir gėlių žiedų sukūrėme plokštuminį (550 cm aukščio ir 580 cm pločio) skėtį –  „Svajonių skėtį“. Ačiū tėveliams, vaikučiams, auklėtojoms, visiems prisidėjusiems ir sukūrusiems nuostabų skėtį.

 • Click to enlarge image 119576549_351067572750397_8690849562578595935_n.jpg
 • Click to enlarge image 119645783_659666394669960_3959114518823954092_n.jpg
 • Click to enlarge image 119650816_612053062817233_7843799976858902005_n.jpg
 • Click to enlarge image 119675506_700369193893073_1864358134378036709_n.jpg
 • Click to enlarge image 119714487_2770933979804989_2031696563881010510_n.jpg
 • Click to enlarge image DJI_0185.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7469.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7471.JPG

 

Vaikystės parkas

Š. m. rugsėjo 17 d. Europos judumo savaitei ir mokyklų bendruomenių metams paminėti Joniškio miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų (Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“,  Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“,  Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“) bendruomenės  vykdė iniciatyvą „Vaikystės parkas“, kurios tikslas–ugdyti vaikų kultūrinę, aplinkosaugos savimonę, skatinti rajono gyventojų bendruomeniškumą kuriant ir puoselėjant savo krašto aplinką.
Joniškio miesto poilsio zonoje numatyta erdvė apsodinta įvairiais medžiais (ąžuolais, bukais, liepomis, didžiaisiais riešutmedžiais, pupmedžiais, pūkeniais, kalninėmis bei paprastosiomis pušimis ir kt.
Ačiū Joniškio miesto merui Vitalijui Gailiui už pagalbą įgyvendinant šią iniciatyvą, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjai Daivai Bičkienei už „Vaikystės parko“  išplanavimą, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Joniškio regioninis padalinio darbuotojams už „instruktažą“ dėl medelių priežiūros, Edmundui Jakučiui už paramą.
Na, o dižiausia pagarba „Vaikystės parko“ įkūrėjams – šeimoms (109 šeimos) ir pedagogams, kurie po darbų su vaikučiais, nepabūgę lietaus ir vėjo, apsodino teritoriją medelių sodinukais.
Tikime, kad tai bus ilgalaikis projektas, įpareigojantis visus mus būti atsakingais už šio parko gyvastį.

Joniškio rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinio būrelio pirmininkė,
Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė

 

 

Dar vienas apdovanojimas iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbto tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurso „Visa mokykla šoka 2020“

Rugsėjo 14 d. į mūsų lopšelį-darželį atkeliavo laiškas ir specialusis prizas…
         „Nežinau, kaip spėjote iki karantino paskelbimo tiek daug nuveikti – tai matosi iš Jūsų filmuotos medžiagos – tačiau, kaip jau rašiau, tokių kaip Jūs – tik keletas. O jau tokių, kurie vykdė šokių veiklas technologijų pagalba per karantiną iš viso nėra. Esate absoliučiai unikalūs!“
(Audronė Vakarinienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografinio folkloro specialistė, konkurso ,,Visa mokykla šoka“ organizatorė)Ir vėl sugrįžom į darželį

 

 

Vykdėme eTwinning projektą „Aš virėjas“ – „I am the cook“

Praeitų mokslo metų priešmokyklinukai ir jų auklėtojos Indra Žukauskienė, Elona Bernotaitė ir Nijolė Budrienė dalyvavo eTwinning platformoje skelbtame projekte „Aš virėjas“ – „I am the cook“, kuris vyko 2020 m.vasario-balandžio mėn. Projektas skirtas 4–6 m. vaikams supažindinti  su skirtingų maisto produktų pasirinkimo svarba mūsų organizmui, suformuoti teigiamą požiūrį į mitybą. Įtraukti tėvus ir kartu su vaikučiais pasidžiaugti maisto gamyba. Kurti receptus, gaminti sveikuoliškas salotas, kokteilius ar džiaugtis kitais patiekalais. Projekte dalyvavo 66 pedagogai iš Lietuvos, Lenkijos, Armėnijos ir Bulgarijos. Prieš keletą dienų sulaukėme džiugios žinios, kad „Kiškučių“ ir „Bitutės“ grupių vaikučiai ir auklėtoja Indra Žukauskienė už šį projektą apdovanota kokybės ženkleliu. Džiaugiamės….

 • Click to enlarge image as_virejas1.jpg
 • Click to enlarge image diplomas.jpg
 • Click to enlarge image diplomas_vaikams.jpg
 • Click to enlarge image eTwinning.png

 

Peržiūrėti knygą

 

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. birželio 16 d. sprendimo Nr. V-1487 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ pakeitimo

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/d8f5b1a0e09911ea8f4ce1816a470b26?positionInSearchResults=2&searchModelUUID=e1349900-a95c-4020-a56c-3fe351ddbc9b

 

Sveikatos apaugos ministerija (SAM) praneša, kad, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, atnaujinamos sąlygos darbo organizavimui valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse
 Nauja tvarka numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime, kuris įsigalioja 2020 m. rugpjūčio 1 d.
Sprendimu nurodyta, jog institucijos, įstaigos ir įmonės turės aptarnauti lankytojus, užtikrindamos saugos priemones. Jos įpareigojamos užtikrinti, kad lankytojus aptarnaujantys darbuotojai dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius arba kitas priemones.
Institucijoms, įstaigoms ir įmonėms nurodyta įpareigoti vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai reiškia, jog priemonių dėvėjimas nuo šiol tampa privalomas. Informaciją apie šį reikalavimą lankytojams aptarnaujančių institucijų, įstaigų ir įmonių vadovai įpareigojami pateikti prie įėjimo.
SAM primena, jog iki šiol valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse vyresniems nei 6 metų amžiaus lankytojams dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones buvo tik rekomenduojama.
Darbuotojų fizinis kontaktas su lankytojais taip pat turės būti apribojamas, išlaikant ne mažesnį nei 1 metro atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis.
Taip pat įvedamas naujas nurodymas, kuriuo institucijos, įstaigos bei įmonės turės, organizuojant susirinkimus, pasitarimus uždarose patalpose, rekomenduoti darbuotojams dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

 

 • Click to enlarge image covid01.jpg
 • Click to enlarge image covid1.jpg
 • Click to enlarge image covid2.jpg
 • Click to enlarge image covid3.jpg

 

Skaitykite daugiau:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujintos-butinos-darbo-organizavimo-valstybes-ir-savivaldybiu-institucijose-istaigose-bei-ju-valdomose-imonese-salygos

https://koronastop.lrv.lt

 

Konkurse pedagoges lydėjo sėkmė

Mūsų lopšelio-darželio pedagogės Gražina Pamparienė ir Gintarė Vaitekūnienė dalyvavo respublikiniame švietimo aktualijų renginyje ,,Metodų mugė,,Žaidimų vaivorykštė“ ir pristatė metodinę priemonę. Tai – Gražinos Pamparienės kūrybos dainelių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui knygelė „Skambėkite, dainelės!“, iliustruota Gintarės Vaitekūnienės. Šis bendras pedagogių kūrybinis darbas metodinių priemonių ir jų aprašų kūrimo konkurse, kuriame savo darbus pristatė net 200 šalies pedagogų, pelnė III-osios vietos nugalėtojų diplomą bei prizus… https://lvjc.lt/tikru-mokymu-straipsniai/metodu-muge-2020-metodiniu-priemoniu-ir-ju-aprasu-kurimo-konkurso-laimetojai/# )

Dalyvavome Lietuvos nacionalinio kultūros centro kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketvirtą kartą skelbiamame tradiciniame šokius puoselėjančiame Lietuvos mokyklų konkurse „Visa mokykla šoka 2020“

Ataskaita

Vaizdinė medžiaga

 

Priešmokyklinio amžiaus grupių vaikučių išleistuvės Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, 2020 m. birželio mėn.

Sudie, tauškutės lėlės
Ir meškine tylus.
Sudie, darželi mielas,
Uždarom vartelius.

 

 

Misija: švari vasara!

Vasarai įsibėgėjant vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje: lankome parkus, miškus, pažintinius takus, apžvalgos aikšteles, stovyklavietes, mėgaujamės tyru oru ir pasakiškais vaizdais, tačiau kaip bebūtų gaila, šiose vietose dažnai randame ne tik grožį, sielos ramybę, bet ir lankytojų kultūros stokos pėdsakus – paliktas šiukšles.
Tad „Žaliojo taško“ remiamas ir organizuojamas konkursas „Žalioji olimpiada“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kviečia šią vasarą praleisti ne tik smagiai, bet ir prasmingai – poilsiaujant gamtoje nelikti abejingais, pastebėti aplinkosauginius pažeidimus ir, svarbiausia, nepraeiti pro šalį – sutvarkyti, o jeigu tai padaryti sudėtinga, pranešti tiems, kurie gali padėti.
Viskas, ką reikia padaryti, tai einant pasivaikščioti, pasiimti maišelį, surinkti ne vietoje žmonių paliktas šiukšles, jas išsivežti, išrūšiuoti ir išmesti į rūšiavimo konteinerius. Juk gamta savo lankytojų pasirinkti negali, o tuo labiau pati savęs susitvarkyti, todėl sąmoningų žmonių pagalba jai yra neįkainojama.
Taigi kviečiame prisijungti prie iššūkio „Misija: švari vasara!“, kuris vyks iki rugpjūčio pabaigos ir nepamiršti pasiimti to, gamtai ypatingai reikšmingo maišelio šiukšlėms surinkti, o gal net suplanuoti aplinkos tvarkymo savaitgalį su šeima, draugais ar kolegomis?
Nepamiškite, jog jūsų pasiekimai gali tapti įkvėpimu kitiems, tad savo darbus įamžinkite ir dalinkitės jais naudodami grotažymę #misijasvarivasara savo socialiniuose tinkluose arba Facebook grupėje „Gamtos herojai“.
Joje rasite ir daugiau bendraminčių, manančių jog savanoriškas aplinkos tvarkymas gali trukti ilgiau nei vieną dieną metuose ir tapti neatsiejama gyvenimo būdo dalimi, bei turėsite galimybę laimėti skatinamuosius prizus, padėsiančius tausoti aplinką.
Dalinkitės žinia, nes kartu nuveikti didelius darbus – daug lengviau nei po vieną!

Vaikai – tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai…

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena – mūsų lopšelio-darželio vaikučius sukvietė į darželio kiemo erdves. Išradingos pedagogės vaikučius pradžiugino eksperimentais,veikė tapymo, dekoravimo ant akmenukų dirbtuvėlės. Skambant linksmai muzikai vaikai gaudė muilo burbulus, žaidė su balionais.

 

ŠOK, TRYPK, LINKSMAS BŪK!

VIRTUALIOJO ŠOKIŲ PROJEKTO ,,ŠOK, TRYPK, LINKSMAS BŪK!“ ORGANIZAVIMO NUOSTATAI

Tradiciniai šokiai nesensta

Liaudiškų šokių ansamblių „Jievaras“ ir „Ratilis“ vadovo Vitoldo Krajino (Joniškio kultūros centras) praktinis užsiėmimas „Tradiciniai šokiai nesensta“

 

 

Informacija dėl lopšelio-darželio lankymo

Su Mamų diena!

 

 

Dirbame nuotoliniu būdu

Lopšelio-darželio pedagogai jau trečią savaitę dirba nuotoliniu būdu. Kai bendri pasitarimai tapo neįmanomi, pedagogai irgi tariasi nuotoliniu būdu, jungdamiesi per ZOOM platformą. Susitikimo metu aptariame ugdymo sėkmes ir sunkumus, iškylančias problemas, pasidaliname savo patirtimis, nusimatome, kam, kokia pagalba reikalinga. Pedagogai džiaugiasi ir dėkoja už puikų grįžtamąjį ryšį vaikų tėveliams. Beveik visi tėveliai siunčia foto, video su vaikų atliktais darbeliais, bendrauja elektroniniu paštu, telefonu. Mes manome, kad šiuo sunkiu visiems laikotarpiu iškilusių problemų sprendimų ieškosime drauge ir su iššūkiais susidorosime.

Patarimai tėvams

Kviečiame dalyvauti piešinių parodoje

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas nuotoliniu būdu.

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronoviruso ir sustabdžius ugdymo procesą darželiuose, tarpusavyje pasitardami ir konsultuodamiesi kai kurias veiklas vykdysime ir nuotoliniu būdu. Tuo tikslu mūsų lopšelio-darželio „Saulutė“ interneto svetainėje skyrelyje „Tėveliams“ yra paruoštas nuotolinio ugdymo puslapis „Nuotolinis ugdymas“. Prašome susipažinti. https://www.joniskiosaulute.lt/index.php/teveliams/nuotolinis-ugdymas.html
Kai kurių grupių auklėtojos su jumis bendraus ir per socialinio tinkle Facebook sukurtas uždaras grupes ar kitas ryšio priemones. Bendra informacija bus pateikiama ir lopšelio-darželio Facebook paskyroje:
https://www.facebook.com/saulute.9828
Svarbu nepamiršti ugdyti ir tų įgūdžių, kuriems nereikia virtualios ugdymo aplinkos. Tai fizinis aktyvumaskūrybiškumasaplinkos pažinimas ir kasdieniai įgūdžiai, tokie kaip mokėjimas naudotis stalo įrankiais, tvarkos laikymasis, stalo serviravimas, asmeninė higiena ir pan.
Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui galima išnaudoti įvairias erdves ir daiktus, esančius ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose.
Namuose galima atlikti nesudėtingas mankšteles, taip pat įvairius darbelius, skirtus vystyti smulkiąją motoriką. Galima pažinti gyvūnus ir augalus tyrinėjant paveiksliukus knygelėse, žiūrint dokumentinius filmus, pavyzdžiui, http://www.sengire.lt/lt , ar stebint mieste gyvenančius paukščius – kad ir pro langą.
Viešai prieinamas skaitmeninis turinys:

       
      Leidykla „Vyturys“

Siūloma  naudotis  atviraisiais  ištekliais    kitomis  kalbomis,  pvz.,  anglų  kalba  Khan Academy  (/),„European  Schoolnet“(EUN)  mokymosi  ištekliais,leidžiančiais  mokykloms  rasti  ugdymo  turinį  iš  daugelio  skirtingų  šalių  ir  teikėjų (  index.htmir kt.)

Tarptautinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo priemonių iš antrinių žaliavų projektas „Antrasis daiktų gyvenimas“

 

 

 

 

 

 

Smagi dainelė apie tai, kad būtina kruopščiai plautis rankas.

 

Vaikams apie koronavirusą

 • Click to enlarge image image002.jpg
 • Click to enlarge image image004.jpg
 • Click to enlarge image image006.jpg
 • Click to enlarge image image008.jpg
 • Click to enlarge image image010.jpg
 • Click to enlarge image image012.jpg
 • Click to enlarge image image014.jpg
 • Click to enlarge image image016.jpg
 • Click to enlarge image image018.jpg
 • Click to enlarge image image020.jpg
 • Click to enlarge image image022.jpg
 • Click to enlarge image image024.jpg

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija dėl priemonių koronaviruso plitimui stabdyti

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija dėl priemonių koronaviruso plitimui stabdyti

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 13 d. įsakymas Nr. A-277 „Dėl priemonių koronaviruso plitimui stabdyti“

Mano Joniškis

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ darbuotojų fotografijų parodą “Mano Joniškis”,skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-mečiui, parengė pedagogės Elona Bernotaitė ir Indra Žukauskienė.

 

Renginys Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti
Kovo 10 d. lopšelyje-darželyje paminėjome  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos valstybės himnui, pasirodė vaikai, dalyvavusieji respublikinėje vaikų – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – šventėje „Čirvirvyras-2020“. Jiems (Darijai Puodžiūnaitei, Rojui Balčiūnui, Vytautei Marijauskaitei, UgniuiSkirvainiui) bei juos ruošusioms pedagogėms (Gražinai Pamparienei, Elonai Bernotaitei, Indrai Žukauskienei ir Nijolei Budrienei) įteiktos “Čirvirvyro-2020″ organizatorių padėkos ir dovanėlės. Stebėjome darželio darbuotojų fotografijų parodą „Mano Joniškis”,  klausėmės „Kiškučių“ grupės vaikučių sukurtos pasakos, dainavome dainas Lietuvai ir Joniškiui.

 • Click to enlarge image DSC_7208.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7212a.jpg
 • Click to enlarge image DSC_7214.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7215a.jpg
 • Click to enlarge image DSC_7216a.jpg
 • Click to enlarge image DSC_7217.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7218.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7219.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7220a.jpg
 • Click to enlarge image DSC_7222.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7223.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7225.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7226.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7232.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7233.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7239.JPG

 

Popietė „Mano širdelėje spalvos trys“

Kovo 9 d. vyko ankstyvojo amžiaus grupių „Du gaideliai“, „Pagrandukas“, „Žirniukas“ popietė „Mano širdelėje spalvos trys“, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Organizavo pedagogės Elena Brigadierienė, Rima Kukšienė, Genovaitė Liepienė, Dalia Malinauskienė, Violeta Sabaliauskienė, Sandra Striuogienė, Gražina Pamparienė.

 • Click to enlarge image DSC_7158.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7159.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7160a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7161.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7165.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7167.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7168.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7169.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7170.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7172.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7174.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7175.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7177.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7178.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7179.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7180a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7181.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7182.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7183a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7184.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7185.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7186.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7187a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7188a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7189.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7190.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7191.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7192a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7193.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7195.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7196.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7198.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7199.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7202.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7203a.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7204.JPG

 

Lietuvių liaudies pasakų ir žaidimų rytmetys „Mažoje širdelėje didelė Lietuva“

Kovo 4 d. lopšelio-darželio salėje vyko rytmetys „Mažoje širdelėje didelė Lietuva“. Tai vienas iš Joniškio rajono renginių,  skirtų Lietuvių kalbos dienų renginių ciklui.
Renginį organizavo „Pelėdžiukų“ ir „Ramunių“ vaikučiai, auklėtojos Nijolė Pakėnė, Laura Pociūtė, Daiva Katiliavaitė, Sandra Striuogienė, muzikos mokytoja Gražina Pamparienė ir Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės Dovilė Kurlienė, Violeta Katinienė. Vaikučiams patiko viešnių sekamos pasakos, o po to smagiai sukosi ratelyje, dainavo lietuvių liaudies dainas.

 • Click to enlarge image DSC_7109.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7111.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7117.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7120.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7131.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7136.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7143.JPG
 • Click to enlarge image DSC_7153.jpeg

 

Rekomendacijos kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Daugiau informacijos:

Užgavėnių šventė „Šalta žiema šalin eina – jau pavasaris ateina“

 

 • Click to enlarge image uzgavenes01.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes02.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes03.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes04.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes05.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes06.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes07.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes08.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes09.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes10.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes11.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes12.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes13.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes14.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes15.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes16.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes17.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes18.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes19.jpg
 • Click to enlarge image uzgavenes20.jpg

„Tegul skamba eilės, dainos mylimai Gimtinei“ 

„Mano Lietuvai ne tūkstantis… jai tik daugiau nei šimtas metų. Bet Mano Lietuva su manimi nuo pat gimimo. Kartu mes verkiame ir juokiamės, mylime ir neapkenčiame, džiaugiamės ir liūdime. Geltoni žali raudoni jausmai užplūsta kartais ryte, o kartais įdienojus, retkarčiais – ir vakare. Pavasariais myliu aš Lietuvą už šalpusnių geltoną kilimą, patiestą man po kojom, vasaromis dėkoju jai už žalių beržų pavėsį, nusišypsau kartu su ryškiai raudona žemuoge palaukėj. Žinau, balta žiema čia gan trumpa…Labai noriu, kad Mano Lietuvą mylėtų ir kiti. Juk ji tokia graži, juk ji to tikrai verta. Juk ji ne tik Mano, bet ir Tavo Lietuva.“ /Kilnutė Riškuvienė/
Vasario 14 dieną, lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko rytmetys „Tegul skamba eilės, dainos mylimai Gimtinei“, skirtas Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai paminėti. Rytmetį vedė priešmokyklinių grupių auklėtojos Nijolė Budrienė, Indra Žukauskienė, Elona Bernotaitė ir muzikos mokytoja Gražina Pamparienė. Rytmečiui ruošėsi ir jame dalyvavo „Kiškučių“, „Bitutės“, „Ančiukų“, „Nykštukų“, „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupių vaikučiai ir jų auklėtojos . Vaikai deklamavo eiles, dainavo dainas, šoko. Iš atskirų detalių visi vaikai sudėliojo Lietuvos žemėlapį. Kaip smagu švęsti gimtadienį…

 • Click to enlarge image 84977145_643708793049197_6064003538550259712_o.jpg
 • Click to enlarge image 85092367_643709256382484_7070266981038948352_o.jpg
 • Click to enlarge image 86206323_643708593049217_1357006586597343232_o.jpg
 • Click to enlarge image 86288729_643708473049229_4915272977131503616_o.jpg
 • Click to enlarge image 86300938_643708479715895_9216483995938717696_o.jpg
 • Click to enlarge image 86301724_643709279715815_1873037685916958720_o.jpg
 • Click to enlarge image 86314588_643708783049198_7866331180713377792_o.jpg
 • Click to enlarge image 86318925_643708099715933_6892791746887942144_o.jpg
 • Click to enlarge image 86341331_643708756382534_7801080306680725504_o.jpg
 • Click to enlarge image 86348169_643707823049294_3917187062180085760_o.jpg
 • Click to enlarge image 86352553_643709156382494_2793288193485570048_o.jpg
 • Click to enlarge image 86354462_643709013049175_1975416598013411328_o.jpg
 • Click to enlarge image 86373543_643709049715838_4522206396359376896_o.jpg
 • Click to enlarge image 86432531_643708966382513_9044712714580000768_o.jpg
 • Click to enlarge image 86439225_643708573049219_8391718226337202176_o.jpg
 • Click to enlarge image 86463867_643709526382457_6017358059116953600_o.jpg
 • Click to enlarge image 86483849_643709706382439_551379629353467904_o.jpg
 • Click to enlarge image 86498632_643708579715885_8722206824368963584_o.jpg
 • Click to enlarge image 86695005_643709513049125_4391850282045145088_o.jpg
 • Click to enlarge image 86696479_643707719715971_6088770222649507840_o.jpg
 • Click to enlarge image 86696655_643709689715774_3343492848635871232_o.jpg
 • Click to enlarge image 86704718_643709406382469_4597108993914044416_o.jpg
 • Click to enlarge image 86826136_643709723049104_7428291692442157056_o.jpg
 • Click to enlarge image 86858040_643709266382483_8023327821818494976_o.jpg

Dalyvaujame eTwining projektuose 

Joniškio vaikų lopšelio-darželio “Saulutė” pedagogai nuo 2020 metų aktyviai įsijungė į eTwinning platformoje organizuojamus projektus. Projektų veiklose bendrauja ir dalijasi patirtimi su Lietuvos ir Europos šalių ikimokyklinių įstaigų pedagogais. Dalyvaudami projektuose turi galimybę stebėti kitų įstaigų pedagogų veiklą, mokytis naujų darbo metodų, tobulinti IKT kompetencijas.

Edukacinis užsiėmimas Joniškio krepšinio muziejuje

Vasario 11 dieną, priešmokyklinių grupių „Bitutė“ ir „Kiškučiai“ vaikučiai su auklėtojomis Nijole Budriene ir Indra Žukauskiene lankėsi Joniškio krepšinio muziejuje. Pažintis su muziejumi prasidėjo nuo didžiulio krepšinio kamuolio imitacijos, kuri puošia įėjimo į muziejų duris. Muziejuje duris atvėrė jo įkūrėjas Leonas Karaliūnas. Leonas vaikams papasakojo apie iškiliuosius Joniškio ir viso pasaulio krepšininkus. Muziejus nustebino vaikus eksponatų gausa. Mažieji krepšininkai mielai matavosi žymių krepšininkų marškinėlius, apžiūrėjo neįtikėtino dydžio krepšininkų batelius. Visi labai norėjo nusifotografuoti Aukso soste. Buvo nuostabu, kaip muziejuje ąžuolas auga su stebuklingomis gilėmis. O kaip smagu žaisti mini krepšinį, o už žaidimą dar ir apdovanojimus gauti. Grįžo vaikai pasisėmę žinių ir pilni geriausių įspūdžių. Už edukacinį užsiėmimą Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjui Leonui Karaliūnui  tariame nuoširdų AČIŪ.

 • Click to enlarge image krepsinis001.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis002.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis003.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis004.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis005.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis006.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis007.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis008.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis009.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis010.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis012.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis013.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis015.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis016.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis017.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis018.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis019.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis022.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis023.jpg
 • Click to enlarge image krepsinis20.jpg

 

Prisijungėme prie pilietinės akcijos „Laisvės skrydis“    

 • Click to enlarge image laisve1.jpg
 • Click to enlarge image laisve2.jpg
 • Click to enlarge image laisve3.jpg
 • Click to enlarge image laisve4.jpg

 

Edukacija „Laisvės skrydis“ Joniškio kultūros centre

Vasario 4 dieną priešmokyklinių grupių „Kiškučiai“ ir „Bitutė“vaikučiai, auklėtojos Indra Žukauskienė ir Nijolė Budrienė, padėjėjos Daiva Šimulionienė ir Tania Gedvygienė lankėsi Joniškio kultūros centre. Ten vyko edukacija „Laisvės skrydis“, kurią vedė etninių renginių režisierė Dovilė Vaičiulienė. Vaikai kirpo, klijavo, piešė ir aplikavo paukštelius. Sparnelius padarė iš savo apipieštų rankyčių. Gražūs paukšteliai…. Grįžtant atgal į darželį, pakeliui sustojo prie įžymių Joniškio krašto žmonių portretų.

 • Click to enlarge image 02kc.jpg
 • Click to enlarge image 03kc.jpg
 • Click to enlarge image 04kc.jpg
 • Click to enlarge image 07kc.jpg
 • Click to enlarge image 08kc.jpg
 • Click to enlarge image 10kc.jpg
 • Click to enlarge image 11kc.jpg
 • Click to enlarge image 12kc.jpg
 • Click to enlarge image 13kc.jpg
 • Click to enlarge image 14kc.jpg
 • Click to enlarge image 16kc.jpg
 • Click to enlarge image 17kc.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200204_094412.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200204_095005.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200204_095135.jpg
 • Click to enlarge image Screenshot_1.png

 

Duonutė ant mūsų stalo

Duonelę valgome kasdien, tačiau retai pagalvojame, kokį kelią ji nueina, kol pasiekia mūsų stalą. Mūsų senoliai, riekdami duonos kepalą, mąstė apie jos skalsumą, brangumą, šventumą, pagarbą jai. O kaip visa tai šiandien supranta mūsų vaikai? Šiuolaikinis vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje aplinkoje – parduotuvėje. Todėl Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogės Gintarė Vaitekūnienė, Violeta Sabaliauskienė organizavo savo auklėtiniams pažintinę ekskursiją į Joniškio duonos kepyklą.
„Ančiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis Gintare, Violeta bei auklėtojų padėjėja Genovaite Apiniene lankėsi kepykloje. Ten mus maloniai pasitiko „Joniškio duonos“ vadybininkė Danutė Marcinkevičienė. Ji mielai pakvietė vaikus pasižvalgyti po kepyklą. Vaikai išsiaiškino, kad duonutė kepama iš ruginių ir kvietinių miltų, kad duonutė „šventa“ ir jos nevalia mėtyti, kad duonutės dabar yra įvairių rūšių. Vaikai sužinojo, kokių produktų reikia tešlai padaryti, turėjo galimybę pamatyti, koks aparatas maišo tešlą. Kepamos duonos kvapas vaikučius atviliojo prie kepimo krosnių. Jie pamatė, kaip keičiasi kepamos duonos spalva ir forma. Vaikai pamatė, kad kepykloje kepama ne tik duonutė, bet ir batonai, pyragai, bandelės. Galiausiai vaikai aplankė produkcijos paruošimo realizacijai patalpas. Čia darbavosi pakuotojai, kurie vaikams pademonstravo gaminių supakavimą maistine plėvele, etikečių klijavimą ir sudėjimą į lentynas, išvežiojimo dėžes.
Ekskursijos pabaigoje vaikučiai padėkojo kepyklos vadybininkei Danutei už priėmimą, įteikėme darželio suvenyrą. Na, o mus šeimininkė išlydėjo su šilta šypsena ir bandelėmis, kurias vaikai skaniai suvalgė grįžę į darželį.
Vasario 5 diena – duonos, arba kitaip, – šventos Agotos diena. Todėl Joniškio lopšelyje-darželyje vyko edukacinė-praktinė programa vaikams „Mano kepaliukas“. „Ančiukų“, „Nykštukų“, „Drugelių“, „Boružėlių“, „Bitučių“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai tapo kepėjais. Vaikai sužinojo, kodėl kepėjai ryši prijuostes ir dėvi kepuraites? Kodėl rėtis kiauras? Kokio skonio miltai? Kaip kvepia rauginta tešla? Kodėl duona tokia gardi? Mažieji kepėjai savo rankytėmis gamino duonelę – sijojo miltus, minkė tešlą, suteikė kepaliukams formą ir nekantriai laukė šiltos, garuojančios, kiekvieno su meile skirtingai iškeptos duonelės. Kol duonelė kepė, vaikus aplankė vilkas Pilkišius, kuris mokėsi minkyti duoną, draugauti ir dalintis. Gardus duonelės kvapas pasklido po visą darželį.

 • Click to enlarge image 1_kepykloje.jpg
 • Click to enlarge image 2kepykloje.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091121.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091137.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091142.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091303.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091324.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091354.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091526.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091851.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091906.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_091951.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_092018.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_092045.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_092136.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_092203.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_092713.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_093136.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_093945.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094046.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094126.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094136.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094150.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094210.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094612.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094703.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094734.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20200205_094756.jpg

 

Lyjant pasvajokim apie žiemą

Praeitais metais,  sausio viduryje, darželyje  paminėjome sniego dieną. Na,  o šiemet  to malonumo dar nepatyrėme, tad  su džiaugsmu skubėjome į vaikų darželį „ Vyturėlis“, kur vyko logopedžių organizuotas renginys „Žiemos žaidimai“.
Lopšelio- darželio „Saulutė“ atstovaujama 6 vaikų komanda prisijungė prie dar trijų darželių  komandų ir kartu bandė pakviesti tikrąją žiemą. „Sutikome“ senį besmengenį, su kuriuo mankštinomės, žaidėme ir linksminomės,  „darėme pūgą“, dalyvavome garsų klausymo rungtyje, rūšiavome snaiges, demonstravome išmanymą gyvūnų ir paukščių atpažinimo rungtyje. Renginį vainikavo nuostabios vaišės.
Kad ir be sniego, bet su geromis emocijomis,  būriu draugų bei neišdildomais įspūdžiais grįžome pilni tikėjimo, kad žiema visgi ateis, ir dar galėsime nulipdyti  sniego senį.  O tada jau lauksime tikro pavasario.
Organizatoriams ir susitiksime „Vasaros linksmybėse“.

 • Click to enlarge image 1a.jpg
 • Click to enlarge image 1b.jpg
 • Click to enlarge image 2s.jpg
 • Click to enlarge image 3s.jpg
 • Click to enlarge image 4a.jpg
 • Click to enlarge image 5a.jpg
 • Click to enlarge image 5b.jpg
 • Click to enlarge image 6a.jpg

 

Atmintis gyva, nes liudija

Kviečiame dalyvauti projekte

Nuostatai

Dalyvio kortelė

2020-01-15. Lankėmės Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje
Knygos, straipsniai, dokumentai,
Dideli apartamentai,
Informacijos gausa,
Visa tai – biblioteka!
Sausio 15 d. „Kiškučių“ ir „Bitutės“ priešmokyklinių grupių vaikai ir jų auklėtojos Elona Bernotaitė ir Indra Žukauskienė lankėsi Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Dar nebuvome matę vienoje vietoje tiek knygų: storos, plonos, spalvotos, grojančios, kalbančios. Norisi visas paliesti, pavartyti, o gal ir paskaityti, bet pasirodo, ne viskas taip paprasta. Bibliotekoje, kaip ir visur kitur, reikia laikytis taisyklių. Susipažinę su taisyklėmis, kurias mielai paaiškino bibliotekos darbuotojos, smagiai pasibuvome. Peržiūrėjome įvairiausias knygeles. Išklausėm ir suvaidinom pasaką „Kaip genys eglę kirto“. Išbandėme dar nematytus ir nežaistus žaidimus „žaislotekoje“. Atsisveikinę ir padėkoję už nuoširdų priėmimą, smagiai praleistą laiką,  patraukėme į darželį. Grįždami dar spėjome pasigrožėti keraminių batukų parodėle, apžiūrėti sinagogas.

 • Click to enlarge image biblioteka01.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka01a.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka04.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka05.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka06.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka07.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka08.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka09.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka10.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka11.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka12.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka13.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka14.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka15.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka16.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka17.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka18.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka19.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka2.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka20.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka21.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka22.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka23.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka24.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka25.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka26.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka27.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka28.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka29.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka3.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka30.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka31.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka32.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka34.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka35.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka36.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka37.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka39.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka40.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka41.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka42.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka43.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka44.jpg
 • Click to enlarge image biblioteka45.jpg

 

2020-01-13. Dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“

2020-01-06. Atsisveikinome su eglute

Eglute žalioji,
Eglute graži,
Tavęs pasiilgsim visi.

 

 • Click to enlarge image 01skelbimas_2020_eglute.jpg
 • Click to enlarge image 81290396_558764421369292_646720378541965312_n.jpg
 • Click to enlarge image 81293283_935851103476745_7949695598280572928_n.jpg
 • Click to enlarge image 81549930_717054342153919_979662974857773056_n.jpg
 • Click to enlarge image 81868822_798980313952213_6563927621451644928_n.jpg
 • Click to enlarge image DSC_6888.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6889.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6891.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6892.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6894.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6896.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6897.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6901.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6902.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6903.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6904.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6906.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6910.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6912.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6913.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6918.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6922.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6923.JPG
 • Click to enlarge image DSC_6927.JPG
Skip to content