Meniu Uždaryti

Metraštis-2014

 

2014-12-12. Prisimename Advento tradicijas

Surinkęs ruduo į aruodus šilumą,
Bet artimo meilę išlaikęs laukuos,
Užleido į žemę tamsą ir tylumą,-
Belapes šakas šalčio šukom šukuos.
(Z. Sadauskaitė)

 

Tykūs ir ramūs Advento vakarai. Jie turi ir savo papročius, paslaptis. O tam reikia žmonių susijungimo, šeimos.
Advento tradicijos kasmet prisimenamos ir vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Gruodžio 12 d. vyresniųjų grupės „Drugeliai“ vaikučiai, jų auklėtojos (Nijolė Budrienė ir Sondra Kundrotienė) ir tėveliai drauge vakarojo prie arbata ir pyragais kvepiančio stalo, klausėsi Advento laikotarpio dainų, prisiminė senovės tradicijas, minė mįsles apie gamtą, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Tėveliai buvo pakviesti suvaidinti pasakas, tuo suteikdami daug džiaugsmo vaikučiams.

2014-12-11. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokinių koncertas.
         Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenę pradžiugino Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokinių koncertas. Skambėjo instrumentiniai kūriniai jaunųjų muzikantų atliekami akordeonu, smuiku, fortepijonu. Daug emocijų mažiesiems žiūrovams suteikė svečių parodytas lėlių teatro spektaklis.
Tarp atlikėjų buvo smagu matyti ir „Saulutės“ buvusius ugdytinius – jaunuosius pianistus Igną Dičklapį, Dovydą Kublicką bei smuiku grojantį Tautvydą Ruškį.
Smagu laukti Kalėdų draugiškai bendradarbiaujant su Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla.

2014-12-10. Apsilankymas senelių globos namuose

  Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“ apsilankė Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ grupės „Boružiukai“ vaikučiai (pedagogės: R. Kukšienė, D. Malinauskienė, V. Dabriegienė, G. Pamparienė).
Mažųjų dovanėlės ir giesmės pradžiugino šių namų gyventojus.

2014-12-09. Išvyka į „Saulės“ pagrindinėje mokykloje vykusią sporto šventę „Judėjimas – sveikatos vitaminas“

  
 
     
     
     

Puošiame Kalėdinę eglutę!

           2014 m. gruodžio 5 d. vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai drauge su auklėtojomis papuošė Kalėdinę eglutę darželio kieme ir padovanojo visiems šventinę laukimo nuotaiką.
     Gerų artėjančių švenčių ir gausių dovanų!!!

2014-12-05. Išvyka į Mato Slančiausko progimnaziją.

      Priešmokyklinių grupių ugdytiniai kartu su auklėtojmis Elona Bernotaite, Indra Žukauskiene ir Gintare Vaitekūniene aplankė Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ketvirtokus ir jų mokytojas. Priešmokyklinukams buvo smalsu ir įdomu sėdėti mokykliniuose suoluose. Ketvirtokai vaidino, dainavo ir šoko. Susitikimo metu visus lydėjo gera nuotaika ir malonus bendravimas.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyrius organizavo Kalėdinio atviruko konkursą.

Dalyvauti konkurse buvo kviečiami visi rajono gyventojai-nuo mažųjų iki vyresnio amžiaus žmonių. Vienas iš gražiausių atvirukų išrinktas ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio “Saulutė” ugdytinės Gabrielės Augustytės (5 m. ), auklėtoja Nijolė Budrienė. Jauniausiai konkurso dalyvei už meniškos kompozicijos atviruką Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis įteikė padėkos raštą.

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 28 dieną grupėje „Ančiukai“  Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti vaikučiai, tėveliai ir auklėtojos susirinko į vakaronę „Kviečiam Kalėdas“. Gurkšnodami arbatą diskutavo apie vaikučius, apie artėjančius Kalėdinius renginius.
Vėliau visi drauge piešė, karpė, klijavo… Ir sukūrė bendrą gražų darbą-eglutę iš rankyčių.
Kiekvienam vaikui ir suaugusiam tokie projektai yra labai naudingi, kadangi suteikia naujos patirties, džiugių emocijų, stiprina tarpusavio ryšius, kurių šiuo metu taip stinga. Išmokime būti greta ….
          Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė) – priešingos nuomonės arba įsitikinimų gerbimas, pakanta.
Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus.
Tolerancija moko mus būti pakančius ir gebančius suprasti kitą ir kitokį, išmokti žvelgti į pasaulį smalsiai, be išankstinio nusistatymo bei ribotumo.

2014-12-28. Apsilankymas Joniškio rajono policijos komisariate

                      Policijos komisariate lankėsi darželio “Bitučių” ir “Kiškučių” vaikų grupės.

Įspūdžiai iš „Saulutės“ vardą turinčių vaikų lopšelių-darželių sambūrio.

Kur Raseiniai prie Dubysos, ten baigiantis lapkričiui susirinko visos Lietuvos vaikų lopšelių darželių „Saulutės“ į ketvirtą respublikinę metodinę praktinę konferenciją „Augame kartu su „Saulute“.
Konferencijos tikslas šiais metais buvo dalintis darnaus vystymosi idėjų praktine patirtimi, įsitraukiant į 2014 metų suaugusiųjų mokymosi savaitę „Gyvybės medis“.
Suvažiavo, sugužėjo „Saulutės“ iš įvairiausių miestų ir rajonų: Joniškio, Pakruojo, Alytaus, Jonavos, Kupiškio, Gargždų ir kt.
Pedagogės pristatė savo atstovaujamas įstaigas ir dalijosi patirtimi kultūrinės tapatybės, įvairovės, papročių, paveldo ir tradicijų puoselėjimo srityje. Kiekviena įstaiga savo pasirinkta tematika dar buvo parengę stendinius pranešimus.
Joniškio vaikų lopšelio – darželio „Saulutė“ pedagogės Irena Bartašiūnienė, Nijolė Budrienė, Gražina Pamparienė, Nijolė Pakėnė ir Gražina Vėtienė pristatė, kokie renginiai etnokultūrine tema vyko ir vyksta darželyje.
Po audringų diskusijų, turiningų pranešimų, visos konferencijos dalyvės patyrė tikrą dvasinį peną edukacinėje išvykoje į Šiluvą, kur aplankė popiežiaus Jono Pauliaus II namus, Šv. Mergelės Marijos katedroje-bazilikoje išklausė vargonų muzikos, aplankė koplyčią, pastatytą toje vietoje, kur įvyko Šv. Mergelės Marijos apsireiškimas piemenėliams.
Pasidalinusios patirtimi, pasisėmusios gerų emocijų, išsiskirstėme, pažadėjusios susitikti kitais metais – kaip lėmė ištraukti burtai – Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“.

LENK MEDĮ KOL JAUNAS

Dar dauguma suaugusių žmonių nerūšiuoja atliekų, nežino, kur padėti nereikalingus baldus, automobilio padangas ar buitinę techniką. Žmonės nežino ką daryti, kuomet ugnis niokoja jų turtą. Atrodo, patarimų netrūksta, apie tai rašoma laikraščiuose, kalbama per radiją ar televizijos laidose, bet… Todėl, kaip sakoma, lenk medį, kol jaunas…
Spalio 24 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželyje „Saulutė“ viešėjo Joniškio rajono savivvaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio specialistas Julius Laucys, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė ir Joniškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorė Lina Gerbenienė
Edukacinių pamokėlių metu vaikai dalyvavo viktorinoje, žiūrėjo mokomuosius filmukus, rūšiavo atliekas, atsakinėjo į klausimus apie gaisro žalą, ugnies naudą buityje.
Už nuostabias akimirkas praleistas kartu, už pamokėlių metu įgytas ekologinio ugdymo žinias ir įgūdžius vaikučiai buvo apdovanoti prizais. Atsisveikindami specialistai pažadėjo susitikti dar, nes jų pastangos ugdyti vaikus nuo mažų dienų rūšiuoti atliekas, tinkamai elgtis gaisro metu nenueis veltui.

     

2014-10-18. Istorinės dainos festivalis “Aušta aušrelė” Joniškyje

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ grupė: Marta Mockūnaitė, Marijus Juldaševas,
Jovaras Rakštys ir Airidas Augustis. Vadovė Gražina Pamparienė

Šią savaitę (spalio 13-17 d.) mūsų darželio grupės „Boružėlė“ vaikučiai ir auklėtojos (Rima Kukšienė ir Dalia Malinauskienė) vykdėme savaitės projektą „Duonutės kelias“. Vaikai klausėsi pasakų „Vištytės pyragas“, „Kaip vilkas norėjo duonos išsikepti“, minė mįsles, išgirdo patarlių apie duoną. Ugdytiniai patys „kepė“ duonelę iš sūdytos tešlos, konstravo malūnus, aplikavo rugio varpų vainiką. Daug įspūdžių vaikams paliko ekskursija į Joniškio miesto duonos kepyklą – UAB „Joniškio duona“. Ten vaikai išgirdo įdomų pasakojimą apie grūdelio kelionę, stebėjo, kaip atsiranda duonutė, mėgavosi saldžiomis dovanėlėmis.

 

Sveikinimas PowerPoint formatu

KAD NENUOBODŽIAUTUMĖM KIEME…

 

Svečiuose – daržovių karalius Moliūgas

Rugsėjo antrą-trečią savaitę buvo vykdomas projektas “Svečiuose – daržovių karalius Moliūgas”.
Į darželį atkeliavo daug daug daržovių su savo karaliumi Moliūgu priešakyje… Ir čia buvo be galo linksma ir smagu. Mat, vaikučiai, tėveliai ir darželio darbuotojai vis dirbo ir plušėjo: gamino gardžiausius patiekalus iš daržovių, mokėsi dainelių ir žaidimų, ruošėsi viktorinai…
O kokį skanų vaisinį desertą pagamino „Pelėdžiukų“ grupė! Kvepėjo visas darželis, o ir vaikučių pilvukams buvo šventė. Juk iš tėvelių atneštų vaisių, daržovių patys vaikučiai su auklėtojomis ir auklėtojų padėjėjomis sugebėjo tokį gardumyną pasigaminti. Visi darbavosi iš širdies.
„Voveriukų“ grupė kruopščiai ruošėsi viktorinai „Į sodelį dumsiu“, mokėsi mįslių, skaičiuočių, dėlioti dėliones… Daug išmoko, daug sužinojo apie daržo ir sodo gėrybes.
„Ramunės“ grupės vaikučiai domėjosi, kas yra moliūgo viduje. Juk jis toks didelis! Ir ragavo jo minkštimą, sultis, džiovino moliūgo gabaliukus ir juos skanavo…
„Ančiukų“ grupėje iš moliūgo buvo pagamintas puikus baseinėlis, kuriame plaukiojo antytės.
Net patys mažiausi darželio vaikučiai iš „Pagrandukų“, „Žirniukų“, „Du gaideliai“ grupių visą savaitę buvo rimtai užsiėmę. Kalbėjosi su auklėtojomis apie daržo, sodo ir miško gėrybes. Penktadienį jie susibėgo į salę ir sulaukė Dėdės Derliaus. Buvo įdomu kalbėtis apie daržoves, vaisius, grybus, riešutus. Vaikai su auklėtojomis iš tėvelių suneštų gėrybių pririnko pilną pintinę įvairių daržovių, dovanojo šeimininkei… O jau skanumynų stalas lūžte lūžo nuo mamyčių atneštų rudeninių vaisių. Ir ragavo vaikučiai, ir valgė, kad net pilvukai išsipūtė.
Na, o šventės kulminacija buvo linksmoji diskoteka su muzikine grupe iš Šiaulių „Tonika“.

     
     
     
Dėdė Derlius atkeliavo
     
     
     
     
     
   Linksmoji diskoteka su grupe “Tonika”
     

“Saulutės takeliu Rugsėjį pasitinkam”

Po vasaros vaikučiai susibėgo į darželio kiemą švęsti Rugsėjo 1-osios. Juos pasitiko rytmetį vedančios pedagogės:
Elena Brigadierienė (Žiogas-muzikantas);
Gražina Pamparienė (Bitė-darbininkė);
Violeta Sabaliauskienė (Varlė-šokėja);
Veronika Dabriegienė (Boružėlė-dainininkė).
Buvo linksma ir smagu. Vedantieji šoko ir dainavo, šokdino į šventę susibūrusius vaikus, pasakojo apie vasaros darbus ir linksmybes, vaišino gardėsiais.
Šventės scenarijus.

Sveikinimas PowerPoint formatu

 Vasara “Saulutėje”

 

2014-05-22. Pavasarinis koncertas

Ir vėl skambi melodija, eilėraščių posmai šių metų gegužės 22 d. užliejo Joniškio vaikų lopšelio–darželio „Saulutė“ teritoriją. Į koncertą „Žiedais gegužė sninga“ susirinko visa darželio bendruomenė: vaikučiai, auklėtojos, tėveliai ir netgi šaunusis policijos bičiulis šuniukas Amsius.
Scenoje vaikučiai šoko, dainavo, deklamavo. Na, o grupės „Pelėdžiukai“ vaikučiai į sceną sugužėjo drauge su savo tėveliais. Kol vaikučiai dainavo dainelę apie namą, tėveliai, prisiminę vaikystę, iš kaladėlių tą namą ir pastatė. Koncertą užbaigė priešmokyklinių grupių vaikučiai, kurie šoko ir dainavo su savo auklėtojomis paskutinį kartą. Darželio direktorė vaikučiams įteikė atsisveikinimo dovanėles ir darželio baigimo pažymėjimus.
Po koncerto vaikai gaivinosi šerbetu, skanavos kukurūzų spragėsiais, šokinėjo ant batuto. Linksma buvo visiems.
Tai tokios smagios pavasario palydos vyksta „Saulutės“ darželyje.

Renginio nuotraukos

2014-05-09. „Skrydis 2014“

Dalyvavome Europos dienos minėjime ir aitvarų šventėje „Skrydis 2014“.

Renginio nuotraukos

2014-05-08.  Renginys Joniškio rajono savivaldybės aikštėje Europos Sąjungos dienai ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10 metų sukakčiai paminėti

Renginio nuotraukos

Konkursas „Mano žalioji palangė“

        „Pavasariniai žalumynai, prieskoninės žolelės, paprasčiausi sužaliavę svogūnai, pamerktos lazdyno šakelės ar pirmieji žydintys augalai džiugina mūsų kūną, protą ir sielą. Augalų auginimas net ir namie leidžia mums geriau suvokti savo tamprią jungtį su žeme. Taigi, savo namuose, mokykloje ar vaikų darželyje pabandykime įkvėpti šiek tiek pavasarinės dvasios įkurdami savo Žaliąją palangę“ – taip Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius bei naujos kartos Lietuvos žaliųjų susivienijimas Žali.lt kreipėsi į įvairaus amžiaus entuziastus, mokinius, darželinukus ir jų šeimas, kviesdamas pavasarį dalyvauti ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“.
Į šį konkursą nutarė įsijungti ir mūsų darželio „Voveriukų“ bei „Bitučių“ grupių vaikučiai, padedami pedagogių Indros Žukauskienės, Nijolės Pakėnės, Daivos Katiliavaitės, auklėtojos padėjėjų Daivos Šimulionienės, Rasos Nainienės ir Raimondos Pinčiauskienės.
Kokią idėją pasirinkti „Žaliosios palangės“ konkursui, ilgai galvoti neteko. Pasirinkome dvi kryptis – sveikatos ir grožio.
Nuolat akcentuojame vaikams, kaip sveika valgyti daržoves, nes juk tai vienas iš pagrindinių vitaminų šaltinių. O ypač skanios šviežutėlės daržovės, užaugintos savo lysvėje.
Be to,  manome, jog labai svarbu, kad nuo mažų dienų  vaikai sugebėtų pamatyti, suprasti ir puoselėti grožį savo aplinkoje.
Todėl kiekvieną pavasarį ant darželio palangės užsiauginame įvairių daigelių, kuriuos vėliau vaikai nešasi namo ir pasodina savo ar močiučių daržuose bei gėlynuose. Susitikę po vasaros atostogų, pasidžiaugiame tuo, ką užauginome. Ir šiose nuotraukose matomi augalėliai iškeliaus pas vaikus. Paprašysim tėvelių, kad rudenį nufotografuotų tai, ką pavyko užauginti (o gal ir pomidorais bei agurkais vieni kitus pavaišinsim ).
„Voveriukai“ savo kompoziciją pavadino „Sveikatos ir grožio traukinukas“, o „Bitutės“ – „Į svečius pas senelius“, mat jie nusprendė auginti tai, kas auga pas senelius kaime? Juk  puiku, kai vasarą kaime, prie senelio skaniai išrūkytų lašinukų močiutė papjausto nuostabiai kvepiančių žalių agurkėlių, pomidoro, svogūnų laiškų. O karšta čiobrelių arbata tinka ne tik nuo kosulio, bet ir šalta numalšina troškulį karštą vasaros dieną.
Viena iš konkurso sąlygų buvo darbeliuose panaudoti antrines žaliavas. Pamąstę, pasitarę antram gyvenimui prikėlėme tuščią tarą nuo indų ploviklio, mineralinio vandens, dangtelius nuo senų stiklainių, „sudaužytus“ pieštukus, kurių jau neįmanoma padrožti, siūlų likučius.
Geriausių darbų nuotraukas galėsite pamatyti ir už jas balsuoti socialinio tinklo „Facebook“ Gamtinio ugdymo skyriaus puslapyje bei Žali.lt „Facebook“ puslapyje.

Renginio nuotraukos

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ VIEŠNAGĖ JONIŠKIO PRIEŠGAISRINĖJE GELBĖJIMO TARNYBOJE.


Balandžio 25 dieną Joniškio vaikų lopšelio  lopšelio – darželio „Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo „Kiškučiai“ ir „Bitutė“ grupės vaikams vyko netradicinė veikla.
Šių grupių ugdytiniai drauge su auklėtojomis (E. Bernotaite, N. Kymantiene, auklėtojos padėjėjomis N. Nechaj ir D. Šimulioniene) aplankė Joniškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Darbuotojai plačiai atvėrė duris ir papasakojo daug įdomių dalykų apie ugniagesių darbą, apie gelbėjimo darbus, kuriuos atlieka jų tarnyba ir kaip reikia elgtis kilus gaisrui arba kai būna uždūminta patalpa. Supažindino vaikus kaip tinkamai naudotis elektros prietaisais. Paaiškino, kad kilus gaisrui turėtume skambinti 112 ir pasakyti miestą, gatvę ir namo numerį.
Pabendravę su inspektorium apie saugų elgesį su ugnimi, vaikai kartu su savo auklėtojomis ėjo į priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kiemą, kur stovėjo ugniagesių didelės raudonos mašinos. Visi susidomėję apžiūrėjo ugniagesių gelbėtojų turimą įrangą: siurblius, žirkles, kopėčias ir visokius įrankius, kurie reikalingi jiems darbe. Galėjo pasėdėti ugniagesių gelbėtojų automobilyje ir užsidėti ugniagesių šalmus.
Ekskursija  visiems labai patiko, ypač berniukams, nes kai kurie užaugę norėtų būti ugniagesiais gelbėtojais. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės pasidžiaugė, kad tokių pamokėlių metu ugdytiniai įgyja reikalingas saugaus elgesio žinias ir viliasi, kad jos padės jiems saugiai jaustis įvairiose pavojingose situacijose.

Renginio nuotraukos

2014-04-25. „SAULUTĖS SPINDULĖLIAI“ SVEČIUOSE PAS SENELIUS

 

Balandžio 25 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“   grupės „Nykštukas“ vaikai, lydimi auklėtojos L.Dovydaitienės, auklėtojos padėjėjos Bangutės Monkevičienės bei muzikos mokytojos-metodininkės Gražinos Pamparienės lankėsi Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“. Mažieji svečiai  dainomis bei šokiais sveikino senelius su žydinčiu pavasariu, dovanojo savo pačių užaugintas gėlytes.

Renginio nuotraukos

2014-04-22. Velykinė popietė “Ridu ridu ridulučiai, tie velykiniai margučiai”

Renginio nuotraukos

2014-04-11. Tarptautinė pažintinė-praktinė konferencija “Muzikos pedagogo veiklos realijos ir perspektyvos ikimokyklinėje įstaigoje”

   Apie tai rašoma Akmenės rajono savivaldybės tinklalapyje

http://www.akmene.lt/lit/Placiau-/1053

Renginio nuotraukos

 

2014-04-09. Varžybos “Futboliukas”

Renginio nuotraukos

 

2014-04-04. Dalyvaujame tarptautinėje programoje  “Zipio draugai”

Joniškio vaikų lopšelio – darželio „Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Bitutės“ ir „Kiškučiai“ ugdytiniai (vyr. auklėtojos Elona Bernotaitė, Indra Žukauskienė) dalyvauja tarptautinėje programoje „Zipio draugai“.
Ko gi mokosi programos dalyviai? „Zipio draugų“ programa moko vaikus socialinių įgūdžių: įdėmiai išklausyti kitą, susidraugauti ir išsaugoti draugystę ne tik darželyje, bet ir žaidžiant kieme, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias, rasti tinkamas išeitis iš įvairių kasdieninių sunkumų, ieškoti būdų suvaldyti pyktį ir pan.
2014 m. balandžio  4 d. vaikai susirinko darželio salėje į „Zipio draugų“ atsisveikinimo ceremoniją. Šventės metu vaikai prisiminė išmoktas taisykles, bendravimo būdus.

 Renginio nuotraukos

 

2014-03-27. RENGINYS SKIRTAS TARPTAUTINEI TEATRO DIENAI

Prisiminkim vaikystę – visi norėjome būti kažkuo kitu: dideliu, gražiu, stipriu… Teatras padeda išpildyti vaikystės svajones. Tarptautinę teatro dieną Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtiniai paminėjo su savo ilgamečiais draugais Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinukais. Vaikai koncertavo vieni kitiems. Malonu buvo klausyti Plikiškių moksleivių deklamuojamų eilėraščių, Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtinių dainelių (muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė). Visus pralinksmino jumoristinė Š. Pero pasakos „Raudonkepuraitė“ interpretacija, kurią drauge su vaikais vaidino vyresniosios auklėtojos Nijolė Budrienė ir Sandra Striuogienė.
Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių filialo vyr. bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė, vaikams surengusi Teatro dienos paminėjimą, mažuosius „Saulutės“ auklėtinius supažindino su biblioteka, įvairiomis naujomis knygelėmis. Tuo pasinaudojo mažieji joniškiečiai, tapę jauniausiais skaitytojais ir išsirinkę knygelių.

Renginio nuotraukos 

 

2014-03-06. Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai” II etapas Šauliuose

Renginio nuotraukos

2014-03-04. Kai blynai skaniausi, o muzika trankiausia…

Jeigu blynų didis noras,

Kimšk, kad pilvas būtų storas.
Šitaip žiemą išvarysi
Ir pavasarį atvysi.
Jei saulutė dar nešviečia,
Lai tau blynas šiandien šviečia.
Te išsipučia pilvukas
Ir nurausta tau skruostukas.
 

Renginio nuotraukos

Vasario 16-ąją pasitinkant

Geltona spalva – tai saulė, 

Žalia – tai laukų spalva,


Raudona spalva tai kraujas.


Kartu jos – tai Lietuva.

Visą savaitę skyrėme Vasario 16-ajai, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimui: mokėmės dainelių, žaidimų, gaminome plakatus, trispalves girliandas, paukštelius, vėlevėles, simbolizuojančias Lietuvos valstybės vėliavą.

Vaikų lopšelio darželio „Saulutė“ salėje iškilmingai paminėjome Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Renginio vedančioji, muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė, priminė vaikučiams Lietuvos kelią į nepriklausomybę, svarbiausius istorinius faktus, tautinius simbolius. Visi renginio dalyviai sugiedojo tautišką giesmę. Vaikai dainavo daineles ir žaidė žaidimus apie Lietuvą, žiūrėjo priešmokyklinių grupių vaikučių ir auklėtojų paruoštą spektaklį „Gedimino sapnas“. Vėliau, palaikant Joniškio kultūros centro iniciatyvą „Laisvės skrydis“, visi pasigaminta trispalve atributika (paukšteliais, vėliavėlėmis), nešini trispalviais balionais susirinkome darželio kieme ir darėme kompozicijas, simbolizuojančias Lietuvos valstybės vėliavą.

Renginio nuotraukos

Dalyvausime “Dainų dainelėje”

Sveikiname šauniąją mūsų darželio dainininkę Austėją Blinovaitę, kuri ir vėl pateko į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” geriausiųjų gretas. Austėja šiame konkurse sėkmingai laimėjo visus tris turus ir pasirodys ketvirtajame-galutiniame ture per Lietuvos televiziją (pirmą kartą Austėja „Dainų dainelėje“ per televiziją pasirodė 2012 metais, laimėjusi  visus konkurso turus).
Austėją konkursui ruošė mūsų darželio muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė ir Austėjos mamytė Diana Blinovienė.
Linkime Austėjai tapti ir konkurso laureate!

2014-02-07. Duonos šventė „Skani Agotos duonelė“

Retai pas mus kvepėdavo ragaišis,

Retai nuo pečiaus dvelkė šiluma.

Todėl kai duoną būdavo užmaišius

Į pečių malkas kraudavo mama –

Tai mus mažus, klupdydavo prie lovos

Duonelė, ji sakydavo, šventa.

Nuolat liesdami kvepiančios duonos riekę, priprantame prie duonos, kaip prie oro, kuriuo kvėpuojame, kaip prie saulės, nešančios žemei gyvybę. Dažnai užmirštame duonos kainą ir kartais nemokame branginti duonos.
Vasario 5 d. – Duonos diena. Visą savaitę Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko renginiai ir užsiėmimai duonos tema.
Buvo pravesta praktinė programa vaikams „Mano kepaliukas“. Šios programos tikslas – pažintinės programos pagalba savo rankomis pagaminti duonelės kepaliuką. Vaikučiai ir auklėtojos susipažino su programos vedėja – duonos kepėja, medžiagomis duonos gamybai. Maišė, minkė tešlą, suformavo savo kepaliukus, sudėliojo juos į kepimo indus ir stebėjo, kaip krosnelėje kepa duonelė, toliau klausydami pasakojimo apie duonos kelią nuo grūdo iki mažylio pilvuko. Visi vaikučiai gavo savąjį kepaliuką, ragavo ką tik iškeptos duonelės, dalinosi įspūdžiais.
Rytmečiu „Skani Agotos duonelė“, kurį vedė grupės „Ančiukai“ vaikučiai ir jų auklėtojos G. Apinienė, V. Sabaliauskienė ir muzikos mokytoja metodininkė G. Pamparienė užbaigėme duonutės paminėjimo savaitę. Šventės metu buvo gražu žiūrėti į pasipuošusius tautiniais drabužiais vaikus, deklamuojančius eilėraščius, dainuojančius daineles. Vieni įtvirtino jau turimas žinias, kiti pasisėmė naujų, bet visi įsitikino, kad duonelės kelias ilgas ir daug darbo reikia įdėti, kol kvepianti duonos riekelė patenka ant mūsų stalo. Prisiminė geras patarles „Darbštus duoną augina, tinginys badą augina“, „Gardesnė duona prakaituota, nei pyragas dovanotas“ arba „Kas nedirba, mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia“. Gražiais žodeliais: „Duonutė“, „Duonelė“, „Duonužėlė“ vaikai užbaigė koncertą ir žiūrovus pakvietė pažaisti lietuvių liaudies žaidimų „Šiaudų batai“, „Šiaudų kūlis“.

Renginio nuotraukos

2014-01-06. Sudie, Žaliaskare…

     Sausio 6 d. vaikučius į šventinį rytmetį „Sudie žaliaskare…“ pakvietė pasakų personažai: Eglutė (vyresnioji auklėtoja Sandra Striuogienė), Nykštukas (vyresnioji auklėtoja Jurgita Kaveckienė), Ledinukas (vyresnioji auklėtoja Elena Brigadierienė), pasakų bobutė (vyresnioji auklėtoja Nijolė Kymantienė), Gyvatė (vyresnioji auklėtoja Sondra Kundrotienė), Arklys (vyresnioji auklėtoja Genovaitė Liepienė) ir muzikos mokytoja-metodininkė Gražina Pamparienė. Vaikučiai dainavo, šoko, klausėsi pasakėlės „Kur eglutė iškeliauja“ ir atsisveikino su Žaliaskare iki kitų metų.

 Renginio nuotraukos

Skip to content