Meniu Uždaryti

Vabzdžių ir vabaliukų fiesta

„VABZDŽIŲ IR VABALIUKŲ FIESTA“

„Gamtoje žmogui gerai, norisi, kad joje būtų gerai visiems, kas ten gyvena nuolat. Visi vabalėliai, kurie gyvena gamtoje yra svarbūs ir reikalingi, todėl reikia saugoti, neskriausti.

„Drugelių“ ir „Ančiukų“ grupės dalyvauja projektinėje veikloje „Vabzdžių ir vabaliukų fiesta“.

Darželis „Saulutė“ jubiliejaus proga savo aplinką praturtino „VABALŲ IR VABZDŽIŲ KIEMELIU“. Kiemelį įrengė mokytojos: Gintarė Vaitekūnienė, Indra Žukauskienė, Sandra Striuogienė, Violeta Sabaliauskienė, mokytojų padėjėjos: Deimantė Valiukienė, Rugilė Bartkutė.

Visa savaitė 16 – 20 d. projekte dalyvaujančių grupių vaikams buvo pilna įspūdžių, naujų žinių, teigiamų emocijų.

Pirmadienį Joniškio žemės ūkio mokykloje neformaliojo ugdymo organizatorė Enrika Budrytė vaikučiams aprodė „Vabalų ir vabzdžių viešbutį“, pasakojo apie vabalus ir vabzdžius, atsakė į klausimus.

Vaikščiodami mokyklos takeliais vaikai surado bičių namus – avilius.

Trečiadienį vaikučiai sulaukė svečio – drugelių kolekcininko Juozo Dūdos. Svečias jau tris dešimtmečius kolekcionuoja egzotinius drugelius iš viso pasaulio ir turi sukaupęs didžiulę, vertingą jų kolekciją.

Vaikai gėrėjosi drugelių spalvomis, raštais, stebėjosi jų dydžiu, sužinojo, ką jie valgo. Pamatė kaip atrodo drugelių kiaušinėliai, vikšrai, lėliukės. Daugiausia dėmesio sulaukė drugelis Madagaskaro Kometa (vaikus sužavėjo savo spalvomis ir neįprasta „uodega“). Sužinojo, kad dideli bei ryškių spalvų drugeliai gyvena šiltuose kraštuose, o maži drugeliai matomi mūsų Lietuvos pievose.

Ketvirtadienį „Drugelių“ ir „Ančiukų“ grupių vaikučiai ir jų mokytojos  kartu su direktore Rita Šiliniene, mokytoja Gražina Vėtiene „Vabzdžių ir vabalų kiemelį“  pristatė visai darželio bendruomenei. Kartu su Joniškio sporto centro gimnastikos mokytoja Dovile Ramšaite vaikai smagiai, aktyviai sportavo ir šoko vabaliukų šokį.

Ačiū „Ančiukų“ grupės ugdytinės Auksės tėčiui Šarūnui Martinaičiui už sukurtą ir padovanotą  darželiui „Vabzdžių ir vabalų viešbutį“.

Kiemelyje medžio ripkų takeliu vaikai kaip žiogeliai galės nustraksėti iki vabzdžių ir vabaliukų namelio. Ne tik vaikučiai, bet ir suaugusieji galės stebėti, tyrinėti, kokie gyventojai įsikurs greičiausiai, mokysis plačiau pažinti vabzdžių pasaulį.

Kiemelyje turime ir  bičių namelį – avilį. Jame tikros bitutės  negyvens, bet viduje galima atrasti tikrų korių, kuriuose bitės laiko medaus ir bičių duonos atsargas ir augina palikuonis.

Spalvingame stende nuskenavus QR kodą vaikai galės plačiau susipažinti su  boružėle, drugeliu, blake kareivėliu, žiogu, bite, skruzdėle ir atlikti įvairias smagias užduotėles.

Penktadienį „Drugelių“ ir „Ančiukų“ vaikučiai vyko į Žagarę. Jaukioje, šiltoje menininkės  Aušros Petrauskienės  dirbtuvėlėje vaikai ne tik kūrė drugelius, bet vaišinosi kvapnia mėtų arbata bei skanavo sausainukus.

„Drugelių“ ir „Ančiukų“ grupių projektas „VABZDŽIŲ IR VABALIUKŲ FIESTA“  vaikučiams suteikė ne tik daug džiaugsmo, bet ir žinių apie mus supančius mažesnius žemės gyventojus.

Vabaliukai kraipo ūsą:
Visados draugais mes būsim!
Juk vaikai ir vabalai
Sutaria kartu gražiai!

 

Skip to content