Meniu Uždaryti

„Vabalų ir vabzdžių kiemelyje“

Įdomios bei smagios veiklos vaikučiams „Vabalų ir vabzdžių kiemelyje“

Vasara darželyje – stebėjimų, tyrinėjimų, naujų atradimų, patyrimų metas. Šį pavasarį įrengtame „Vabalų ir vabzdžių kiemelyje“ vaikučiai šią vasarą gali stebėti į viešbutį „atvykstančius“ vabaliukus bei vabzdžius, taip pat, spalvotame stende nuskenavę QR kodą, gali susipažinti su vabalais, vabzdžiais bei atlikti įdomias ir smagias užduotis, be to, kiemelyje rengiamos ir kitos turiningos bei aktyvios veiklos ugdytiniams. Tuo pasirūpino mokytojos: Gintarė Vaitekūnienė, Violeta Sabaliauskienė, Indra Žukauskienė bei Sandra Striuogienė. Šias įdomias veiklas darželio kiemelyje jos surengė „Drugelių“ ir „Ančiukų“ grupių vaikams.

Be to, pedagogės pakvietė darželinukus išbandyti tapymą ant akmenukų. Vaikai saulėtą šiltą vasaros dieną patogiai įsikūrę „Vabalų ir vabzdžių kiemelyje“ susikaupę tapė ant akmenėlių boružėles bei bites.

Kitą dieną jaukiame kiemelyje mažieji sulaukė svečio – bitininko Antano Gecevičiaus. Svečias atsinešė avilį, bitininkų naudojamus įrankius, pademonstravo aprangą ir papasakojo apie bitučių gyvenimą. Vaikai sužinojo, kiek bitutė turi akių, kiek – sparnų, kiek – kojyčių. Taip pat sužinojo, iš kur ir kaip bitės renka medų, kur jį padeda parnešusios, kokias pareigas avilyje atlieka bitė motinėlė, bitės darbininkės ir tranai. Auklėtiniai ragavo bičių surinktų žiedadulkių, išsukto medaus ir medaus iš korio. Vaikučiai pasigardžiuodami valgė šviežų medų su batonu ar vafliukais. Susitikimo metu mažieji sužinojo, kokią naudą bitės duoda gamtai, žmogaus gyvenimui bei sveikatai.

„Vabalų ir vabzdžių kiemelyje“ stovi tikras dailus avilys, tačiau bitutės jame negyvena. Vaikai iš bitininko Antano daug sužinojo apie šiuos vabzdžius, todėl pedagogės kiemelyje ugdytinius mokė žaisti nuotaikingą lietuvių liaudies žaidimą „Bitutė“. „Drugelių“ bei „Ančiukų“ grupių vaikučiai, išmokę žaidimą, smagiai dainavo bei draugiškai sukosi ratelyje.

Gražios, saulėtos vasaros! Tegul mūsų vaikams ji bus smagi, turininga ir saugi.

 

 

Skip to content