Meniu Uždaryti

Užgavėnių šurmulys

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai.
Vasario 13 d. darželyje nuvilnijo Užgavėnių šurmulys, kuriame dalyvavo visa įstaigos bendruomenė. Turbūt pati smagiausia diena, kai kartu vaikučiai, darbuotojai, tėveliai, persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, sugužėjo į kiemą išvaryti žiemos.
Kurstyti žaismingą nuotaiką padėjo Čigonės, Ubagėliai, Velnias, Daktaras, Ožka. Dalyvių padedami Lašininis ir Kanapinis rungėsi tarpusavyje, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Visgi, Kanapiniui nesutinkant su pralaimėjimu, galutinai nuspręsti, ar kviečiam pavasarį, ar pasiliekam žiemą, buvo patikėta dviems tėčiams: jų smagios varžytuvės vis dėlto pergalę nulėmė pavasariui.
Šventės metu neapsieita be kitokių varžytuvių – tėveliai rungėsi tarpusavyje, kas greičiausiai suvalgys blynų porciją. Siekėme ir „blynų“ rekordo. Vaikai ir grupėse su mokytojomis, ir namuose su tėveliais „kepė“ blynus, kurie papuošė darželio teritoriją. „Iškepta“ net ….157….„blynai“! Didelis ačiū visiems „kepėjams“ už aktyvumą ir išradingumą!
Buvo išrinktos ir apdovanotos išradingiausios kaukės.
Šventės kulminacija-Morės deginimas, o kartu su ja ir negerų poelgių, pykčio, viso, kas bloga sudeginimas.
Pasilinksminę, patriukšmavę ir išvarę žiemą iš kiemo, visi dalyviai skubėjo vaišintis gardžiais blynais ir kvapnia arbata. Juk sakoma, jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, sveikas ir stiprus.
Skip to content