Meniu Uždaryti

Stebuklai vyksta gruody

Švietimo pagalbos specialistė Vaida su “Boružėlės” 🐞grupės vaikučiais👫 vykdė eTwinning projekto ‘Miracles Happen in December’ (Stebuklai vyksta gruody)❄️☃️❄️ veiklas.
Tai bendras Lietuvos 🇱🇹, Slovėnijos 🇸🇮 , Kroatijos 🇭🇷 ikimokyklinio amžiaus vaikų ir jų pedagogų projektas.
Gruodis yra mėnuo, kupinas magijos. Nuo mirgančių šviesų ir šventinių dekoracijų iki kūrimo džiaugsmo bei ypatingų netikėtumų laukimo…

Pedagogų tikslas – vaikų buvimą darželyje padaryti kokybiškesniu ir įdomesniu.
Projekte dalyvavę vaikai ne tik lavino smulkiąją motoriką ir kalbos įgūdžius, bet ir susipažino su bendraamžiais iš kitų šalių.
Veiklos projekte neapsiribojo tik grupės patalpomis – vaikai lankėsi lauke, kur mokėsi apie gamtą ir sezoninius pokyčius, o tai sustiprino jų suvokimą apie pasaulį.
Mažieji turėjo galimybę ne tik kurti kūrybinius darbelius, bet ir tapti tyrinėtojais, išbandančiais ir atrandančiais naujas idėjas ir žinias apie kalėdines tradicijas ir šventes.
Bendravimas su kitų šalių vaikais leido ugdytiniams sužinoti ne tik apie kultūrų skirtumus, bet ir suprasti bei priimti įvairovę.
Projektas buvo puiki galimybė ne tik vaikams, bet ir pedagogams dalintis gerąja praktika, kūrybinėmis idėjomis ir metodais, padėjusiais geriau suprasti ir pritaikyti tarptautinio bendradarbiavimo principus ikimokyklinio ugdymo procese.
Tai buvo įdomi ir turininga patirtis vaikams:
✅ Kūrybiniai darbai, leidžiantys vaikams kurti ir eksperimentuoti su įvairiomis technikomis (pvz., spalvų, formų, tekstūrų).
✅ Knygos apie kalėdų tradicijas ir kitų šalių kultūrą, leido vaikams gilintis į temą ir išplėsti savo žinias.
✅ Specialūs užsiėmimai, kuriuose vaikai gali dalyvauti ir išmokti kažką naujo, pavyzdžiui, draugams padovanojo kalėdinę dainą.
✅ Virtualios ekskursijos ar skaitmeninis turinys, kur vaikai galėjo pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas ir gyvenimo būdą.
✅ Galimybė bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių per internetą( susitikimas per nuotolį) ar raštu (laiškai), skatinant bendradarbiavimą ir draugystę.

Projekto veiklos užtikrino, kad vaikai ne tik mokėsi, bet ir smagiai leido laiką, tyrinėdami pasaulį ir susipažindami su kitomis kultūromis.
Ačiū grupės mokytojoms Daliai, Rimai bei meninio ugdymo mokytojai Gitanai už palaikymą ir pagalbą.
#eTwinning

Skip to content