Meniu Uždaryti

Įspūdinga kelionė po Europą

Džiaugiamės, kad mūsų darželio mokytoja Gitana Šlėnė turėjo galimybę dalyvauti įspūdingoje pažintinėje kelionėje po Europą. Nuoširdžiai dėkojame šios iniciatyvos organizatoriams už prasmingą rajono pedagogų įvertinimą ir skatinimą.

2024 m. ir 2025 m. geriausios Joniškio rajono mokytojos, pelniusios pagrindinį prizą – kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre, lankėsi įvairiuose Europos miestuose bei susitiko su europarlamentaru Pauliumi Saudargu.

Kelionės metu aplankytas Žemutinės Silezijos sostine vadinamas Vroclavas, garsėjantis salomis, tiltais, įspūdinga šv. Jono Krikštytojo katedra ir senamiestyje išsibarsčiusiais nykštukais. Taip pat aplankytas Bambergas su savo didinga katedra ir įdomiomis imperatoriškos poros istorijomis.

Pagrindinis kelionės tikslas – Strasbūras ir jo įspūdingoji Dievo Motinos katedra – vienas ryškiausių Europos gotikos statinių. Nepamirštamų įspūdžių paliko ir Rotenburgas prie Tauberio, kuriame ištisus metus tvyro kalėdinė nuotaika, bei Veimaras – Vokietijos klasikų miestas, kuriame gyveno ir kūrė Frydrichas Šileris ir Johanas Volfgangas fon Gėtė.

Kelionę vainikavo įspūdingasis Drezdenas su garsiąja porcelianine siena ir paveikslų galerija.

Didelį įspūdį paliko gidė Eglė, kuri įdomiai ir šiltai dalijosi miestų istorijomis bei kultūros paslaptimis.

Nuoširdžiai dėkojame europarlamentarui Pauliui Saudargui už rajono pedagogų skatinimą, jo asistentei Laurai Gradeckienei – už puikų kelionės organizavimą, Lietuvos Respublikos Seimo narei Gintarei Skaistei – už iniciatyvą, įkvepiančią ir motyvuojančią mūsų rajono pedagogus. Taip pat dėkojame Joniškio rajono savivaldybės tarybos narei Vilijai Bartašienei už dėmesį ir palaikymą rajono pedagogams.

Ir vis dėlto gražiausia šioje kelionėje buvo ne tik miestai, katedros ar įveikti kilometrai. Gražiausia – kartu keliavę žmonės, bendrystė ir šilti prisiminimai, kurie išlieka ilgam. 💛

Skip to content