2014-12-12. Prisimename Advento tradicijas

Surinkęs ruduo į aruodus šilumą,
Bet artimo meilę išlaikęs laukuos,
Užleido į žemę tamsą ir tylumą,-
Belapes šakas šalčio šukom šukuos.
        (Z. Sadauskaitė)

 

    Tykūs ir ramūs Advento vakarai. Jie turi ir savo papročius, paslaptis. O tam reikia žmonių susijungimo, šeimos.
    Advento tradicijos kasmet prisimenamos ir vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Gruodžio 12 d. vyresniųjų grupės „Drugeliai“ vaikučiai, jų auklėtojos (Nijolė Budrienė ir Sondra Kundrotienė) ir tėveliai drauge vakarojo prie arbata ir pyragais kvepiančio stalo, klausėsi Advento laikotarpio dainų, prisiminė senovės tradicijas, minė mįsles apie gamtą, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Tėveliai buvo pakviesti suvaidinti pasakas, tuo suteikdami daug džiaugsmo vaikučiams.


2014-12-11. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokinių koncertas.
         Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenę pradžiugino Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokinių koncertas. Skambėjo instrumentiniai kūriniai jaunųjų muzikantų atliekami akordeonu, smuiku, fortepijonu. Daug emocijų mažiesiems žiūrovams suteikė svečių parodytas lėlių teatro spektaklis. 
         Tarp atlikėjų buvo smagu matyti ir „Saulutės“ buvusius ugdytinius – jaunuosius pianistus Igną Dičklapį, Dovydą Kublicką bei smuiku grojantį Tautvydą Ruškį.
         Smagu laukti Kalėdų draugiškai bendradarbiaujant su Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla.


2014-12-10. Apsilankymas senelių globos namuose

  Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“ apsilankė Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ grupės „Boružiukai“ vaikučiai (pedagogės: R. Kukšienė, D. Malinauskienė, V. Dabriegienė, G. Pamparienė).
     Mažųjų dovanėlės ir giesmės pradžiugino šių namų gyventojus.

2014-12-09. Išvyka į „Saulės“ pagrindinėje mokykloje vykusią sporto šventę „Judėjimas - sveikatos vitaminas“

  
 
     
     
     

Puošiame Kalėdinę eglutę!

           2014 m. gruodžio 5 d. vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai drauge su auklėtojomis papuošė Kalėdinę eglutę darželio kieme ir padovanojo visiems šventinę laukimo nuotaiką.
     Gerų artėjančių švenčių ir gausių dovanų!!!

2014-12-05. Išvyka į Mato Slančiausko progimnaziją.

      Priešmokyklinių grupių ugdytiniai kartu su auklėtojmis Elona Bernotaite, Indra Žukauskiene ir Gintare Vaitekūniene aplankė Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ketvirtokus ir jų mokytojas. Priešmokyklinukams buvo smalsu ir įdomu sėdėti mokykliniuose suoluose. Ketvirtokai vaidino, dainavo ir šoko. Susitikimo metu visus lydėjo gera nuotaika ir malonus bendravimas.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyrius organizavo Kalėdinio atviruko konkursą.

           Dalyvauti konkurse buvo kviečiami visi rajono gyventojai-nuo mažųjų iki vyresnio amžiaus žmonių. Vienas iš gražiausių atvirukų išrinktas ir Joniškio vaikų lopšelio-darželio "Saulutė" ugdytinės Gabrielės Augustytės (5 m. ), auklėtoja Nijolė Budrienė. Jauniausiai konkurso dalyvei už meniškos kompozicijos atviruką Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis įteikė padėkos raštą.

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

       Lapkričio 28 dieną grupėje „Ančiukai“  Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti vaikučiai, tėveliai ir auklėtojos susirinko į vakaronę „Kviečiam Kalėdas“. Gurkšnodami arbatą diskutavo apie vaikučius, apie artėjančius Kalėdinius renginius.
            Vėliau visi drauge piešė, karpė, klijavo... Ir sukūrė bendrą gražų darbą-eglutę iš rankyčių.

         Kiekvienam vaikui ir suaugusiam tokie projektai yra labai naudingi, kadangi suteikia naujos patirties, džiugių emocijų, stiprina tarpusavio ryšius, kurių šiuo metu taip stinga. Išmokime būti greta ….
          Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė) – priešingos nuomonės arba įsitikinimų gerbimas, pakanta.
          Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus.
          Tolerancija moko mus būti pakančius ir gebančius suprasti kitą ir kitokį, išmokti žvelgti į pasaulį smalsiai, be išankstinio nusistatymo bei ribotumo.

2014-12-28. Apsilankymas Joniškio rajono policijos komisariate

                      Policijos komisariate lankėsi darželio "Bitučių" ir "Kiškučių" vaikų grupės.

 Įspūdžiai iš „Saulutės“ vardą turinčių vaikų lopšelių-darželių sambūrio.

Kur Raseiniai prie Dubysos, ten baigiantis lapkričiui susirinko visos Lietuvos vaikų lopšelių darželių „Saulutės“ į ketvirtą respublikinę metodinę praktinę konferenciją „Augame kartu su „Saulute“.
       Konferencijos tikslas šiais metais buvo dalintis darnaus vystymosi idėjų praktine patirtimi, įsitraukiant į 2014 metų suaugusiųjų mokymosi savaitę „Gyvybės medis“.
           Suvažiavo, sugužėjo „Saulutės“ iš įvairiausių miestų ir rajonų: Joniškio, Pakruojo, Alytaus, Jonavos, Kupiškio, Gargždų ir kt.
           Pedagogės pristatė savo atstovaujamas įstaigas ir dalijosi patirtimi kultūrinės tapatybės, įvairovės, papročių, paveldo ir tradicijų puoselėjimo srityje. Kiekviena įstaiga savo pasirinkta tematika dar buvo parengę stendinius pranešimus.
        Joniškio vaikų lopšelio - darželio „Saulutė“ pedagogės Irena Bartašiūnienė, Nijolė Budrienė, Gražina Pamparienė, Nijolė Pakėnė ir Gražina Vėtienė pristatė, kokie renginiai etnokultūrine tema vyko ir vyksta darželyje.
        Po audringų diskusijų, turiningų pranešimų, visos konferencijos dalyvės patyrė tikrą dvasinį peną edukacinėje išvykoje į Šiluvą, kur aplankė popiežiaus Jono Pauliaus II namus, Šv. Mergelės Marijos katedroje-bazilikoje išklausė vargonų muzikos, aplankė koplyčią, pastatytą toje vietoje, kur įvyko Šv. Mergelės Marijos apsireiškimas piemenėliams.
        Pasidalinusios patirtimi, pasisėmusios gerų emocijų, išsiskirstėme, pažadėjusios susitikti kitais metais - kaip lėmė ištraukti burtai - Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“.

LENK MEDĮ KOL JAUNAS

            Dar dauguma suaugusių žmonių nerūšiuoja atliekų, nežino, kur padėti nereikalingus baldus, automobilio padangas ar buitinę techniką. Žmonės nežino ką daryti, kuomet ugnis niokoja jų turtą. Atrodo, patarimų netrūksta, apie tai rašoma laikraščiuose, kalbama per radiją ar televizijos laidose, bet... Todėl, kaip sakoma, lenk medį, kol jaunas...
          Spalio 24 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželyje „Saulutė“ viešėjo Joniškio rajono savivvaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio specialistas Julius Laucys, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė ir Joniškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorė Lina Gerbenienė
              Edukacinių pamokėlių metu vaikai dalyvavo viktorinoje, žiūrėjo mokomuosius filmukus, rūšiavo atliekas, atsakinėjo į klausimus apie gaisro žalą, ugnies naudą buityje.
           Už nuostabias akimirkas praleistas kartu, už pamokėlių metu įgytas ekologinio ugdymo žinias ir įgūdžius vaikučiai buvo apdovanoti prizais. Atsisveikindami specialistai pažadėjo susitikti dar, nes jų pastangos ugdyti vaikus nuo mažų dienų rūšiuoti atliekas, tinkamai elgtis gaisro metu nenueis veltui.

     

2014-10-18. Istorinės dainos festivalis "Aušta aušrelė" Joniškyje

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ grupė: Marta Mockūnaitė, Marijus Juldaševas,
Jovaras Rakštys ir Airidas Augustis. Vadovė Gražina Pamparienė


           Šią savaitę (spalio 13-17 d.) mūsų darželio grupės „Boružėlė“ vaikučiai ir auklėtojos (Rima Kukšienė ir Dalia Malinauskienė) vykdėme savaitės projektą „Duonutės kelias“. Vaikai klausėsi pasakų „Vištytės pyragas“, „Kaip vilkas norėjo duonos išsikepti“, minė mįsles, išgirdo patarlių apie duoną. Ugdytiniai patys „kepė“ duonelę iš sūdytos tešlos, konstravo malūnus, aplikavo rugio varpų vainiką. Daug įspūdžių vaikams paliko ekskursija į Joniškio miesto duonos kepyklą – UAB „Joniškio duona“. Ten vaikai išgirdo įdomų pasakojimą apie grūdelio kelionę, stebėjo, kaip atsiranda duonutė, mėgavosi saldžiomis dovanėlėmis.

 

Sveikinimas PowerPoint formatu