Parodėlė „Eglutė – kitaip“. Vaikučių, jų tėvelių ir auklėtojų darbeliai

Gerumo nebūna per daug
            Prieš gražiąsias metų šventes – Šv. Kalėdas Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė surengė tradicinę gerumo akciją „Gerumo nebūna per daug“. Jos metu savo šiluma bei gerumu dalijosi su Joniškio senelių globos namuose „Santara“ gyvenančiais senoliais. Pas senelius svečiavosi „Ančiukų“ grupės vaikučiai, auklėtojos Gintarė Vaitekūnienė, Violeta Sabaliauskienė, auklėtojų padėjėja Genovaitė Apinienė bei muzikos mokytoja Gražina Pamparienė. Vaikučiai savo dainelėmis, rateliais, eilėraščiu, saldžiomis dovanėlėmis, kurias kepė vaikučių mamytės, bei nuoširdžiomis šypsenomis pradžiugino senelius ir leido pajusti tikrą šventinę nuotaiką. Juk nuo mažų dienų, skatindami vaikus gerbti vyresnius žmones, rodyti nuoširdų dėmesį, pasakyti mandagų ar gerą žodį, padovanoti šiltą apkabinimą ar žvilgsnį, užauginsime juos dorais, gebančiais atjausti ir padėti kitiems.

Susitikimai „Pelėdžiukų“ grupėje                

                  Belaukiant didžiųjų metų švenčių „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai ne tik joms džiugiai ruošėsi, bet ir turėjo galimybę susitikti su savo bičiuliais.
             Jau antri metai iš eilės vaikučius aplanko Gabrieliaus mama Ieva Lipskienė su savo bendradarbėmis iš Jono  Avyžiaus bibliotekos vaikų skyriaus. Moterys parodė šešėlių teatro pasaką „Trys paršiukai“. Susitikimo pabaigoje bibliotekos darbuotojos švenčių proga mažiesiems knygų bičiuliams padovanojo pasakų knygelę su kaladėlėmis, o „Pelėdžiukai“ atsidėkodami įteikė po savo rankomis pagamintą angeliuką.
              Malonų susitikimą padovanojo vyresnieji bičiuliai – „Saulės“ mokyklos 4b klasės atstovai su savo auklėtoja Odeta Šilinskiene (Igno mama). Moksleiviai pristatė mokykloje organizuotą projektą „Pėdučių takas“. „Pelėdžiukai“ galėjo pamėginti pavaikščioti nepaprastu pėdučių taku: pėdutėmis iš sagų, iš kamštelių, iš pieštukų, iš konstruktorių...
               Abu susitikimai suteikė vaikučiams daug gerų emocijų, padovanojo šiltų įspūdžių. Dėkojame mūsų bičiuliams.

„Mažais žingsneliais link didelio kelio...“

            Kai iškrenta pirmieji dantukai, kai nusibosta miegoti pietų miego ir eiti į darželį, metas į mokyklą.
           Gruodžio 12 d. priešmokyklinių grupių vaikai ir jų tėveliai buvo pakviesti į renginį „Mažais žingsneliais link didelio kelio...“, kurį organizavo logopedės Alma Sinkevičienė ir Vaida Labanauskienė. Jo tikslas – ne tik kartu praleisti laiką, bet ir akcentuoti priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiruošimą mokyklai. Dažnai būsimųjų pirmokų tėvams kyla daugybė klausimų: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai, ką svarbaus reikia žinoti, ar reikia priešmokyklinukui mokėti skaičiuoti ir skaityti. Logopedės pabrėžė, kad mokykloje tai būtų privalumas, tačiau daug svarbiau susiformavusi dominuojanti vaiko ranka, išlavėjusi rankos-akių judesio funkcija, orientacija laike ir erdvėje, susiformavę klausos ir judesio, klausos ir vaizdo ryšiai, išlavėjęs girdimasis suvokimas, garsinės analizės ir sintezės įgūdžiai, pakankamas žodynas. Specialistės rodė tėveliams pavyzdžius užduočių, kurias atliekant, lavėja girdimasis dėmesys, plečiamas žodynas, formuojasi klausos ir judesio, klausos ir vaizdo ryšiai.
           Vaikai žaidybinėse situacijose atliko kalbos lavinimo užduotis – įvardino gyvūnų jauniklius, atliko žodžių darybos užduotis, atpažino garsus pagal garso tarimo požymius. Pasitelkę girdimąjį suvokimą, bandė atpažinti aplinkos garsus, kartu su tėveliais, atsakinėdami į klausimus, varžėsi „Protų mūšyje“ . Kūrybinėse dirbtuvėlėse gamino kalėdines dekoracijas.
           Logopedės priminė, kad vaiko rengimas mokyklai tai nėra koks nors specialus jo lavinimas, o kasdienis auklėjimas šeimoje, kuriam nereikia ypatingų pastangų, specialių „pamokų“. Tą galima daryti žaidžiant, einant į darželį ar grįžtant iš jo. Taip pat tėveliams įteikė lankstinukus apie pasiruošimą mokyklai, o vaikučiams saldžias dovanėles.

Dainuok, žiemužėle 2018“

            Gruodžio 16 d. Radviliškyje vyko Baltijos šalių vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos atlikėjų festivalis-konkursas „Dainuok, žiemužėle 2018“, kuriame sėkmingai pasirodė  mūsų lopšelio-darželio šešiametė solistė Gabrielė Bertašiūtė ir tapo trečios vietos laureate. Mergaitė ir vadovė apdovanotos diplomais, padėkomis ir dovanėlėmis. Gabrielę konkursui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

Renginys Joniškio Jono Avyžiaus bibliotekoje

          

          Gruodžio 4 dieną Joniškio Jono Avyžiaus bibliotekoje vyko renginys – SAULĖS MŪŠIO MEMORIALO projekto įgyvendinimo aptarimas ir knygos „Saulės (Šiaulių) mūšis Europos kontekste“ pristatymas. Renginio dalyvius smagiomis dainelėmis džiugino mūsų darželio dainorėliai Gabrielė Bertašiūtė ir Neilas Spulginas iš „Bitučių“ grupės bei Jokūbas Mikalajūnas iš „Kiškučių“ grupės (mokytoja Gražina Pamparienė).

Dalyvaujame respublikinėje parodoje ,,Suartinti kūrybos“

                 2018 m. lapkričio 7–28 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale vyksta IX respublikinė ikimokyklinių įstaigų pedagogų meninės kūrybos paroda „Suartinti kūrybos“.
            Devyniasdešimt autorių pristatė net 131 savo kūrybos darbą! Tarp jų – ir mūsų lopšelio-darželio pedagogių darbai. Tai – knygelės „Dainuojame mylimai šalelei!“, „Draugaukime su dainele!“ ir „Uždainuokite, vaikučiai, tėviškėlei ir saulutei!“. Knygelėse esančioms dainelėms žodžius ir muziką sukūrė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė, o iliustracijų ir viršelių autorė – vyr. auklėtoja Gintarė Vaitekūnienė.

„Per balas...“        

        Lapkričio 13 dieną, priešmokyklinių grupių „Bitutė“ ir „Kiškučiai“ vaikai ir auklėtojos metodininkės Indra Žukauskienė, Elona Bernotaitė, Nijolė Pakėnė ir muzikos mokytoja Gražina Pamparienė sukvietė tėvelius į linksmą popietę „PER BALAS..“. Vaikai demonstravo spalvingų skėčių ir aprangos nuo lietaus paradą, dainavo, kartu su tėveliais piešė, žaidė, linksminosi...  Pramoga suteikė daug džiugių emocijų, nes kitą dieną vaikai sakė: „...žiauriai patiko...“

„Rudenėlio takeliu su gėrybių krepšeliu“

             Lapkričio 7 d. mūsų vaikai buvo pakviesti į lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, kur vyko rajoninio ikimokyklinių ugdymo įstaigų integruotų veiklų projekto „Rudenėlio dovanos“ renginys „Rudenėlio takeliu su gėrybių krepšeliu“. Vaikučius pasitiko darželio šeimininkės „Gilės“ ir kvietė ieškoti rudens gėrybių. Vaikai tapė rudeninį paveikslą, „konservavo“ įvairias gėrybes, žaidė „golfą“, šoko ir dainavo. Šventės pabaigoje vaišinosi keptais obuoliukais ir gėrė gilių kavą. Smagiai praleistas laikas paliko daug įspūdžių.

 "Auk sveikas, vaike"

           Švietimo ir mokslo ministerija bendradarbiauja su Žemės ūkio ministerija, kuri vykdo „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą“. Rinkos reguliavimo agentūra įgyvendina šią programą. Programai sukurtas internetinis puslapis https://www.pienasvaisiai.lt/naujienos/auk-sveikas-vaike1/48 , kuriame galima rasti naudingos informacijos, metodinės medžiagos pedagogams dirbantiems su ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikais ir pradinukais. Taip pat tėvams. Metodinė medžiaga yra parengta taip, kad ją galima patogiai atsispausdinti ir naudoti.

     

2018-11-08. Sveikinome pop chorą „Pasakėlė“ jubiliejaus proga!
                            
        Lapkričio 8 d. Joniškio Baltojoje sinagogoje vyko Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos pop choro ,,Pasakėlė“ veiklos 25-mečio renginys – koncertas „Gimtadienis su draugais“. Kartu su kitų Joniškio miesto ir rajono ugdymo įstaigų vaikais savo muzikinius sveikinimus – daineles atliko ir mūsų lopšelio-darželio dainorėliai Gabrielė Bertašiūtė iš „Bitučių“ grupės ir Jokūbas Mikalajūnas iš „Kiškučių“ grupės (mokytoja Gražina Pamparienė).

Įsibėgėjo rajoninis ikimokyklinių ugdymo įstaigų integruotų veiklų projektas „Rudenėlio dovanos“
           Projekto tikslas – įtraukti ikimokyklinukus į aktyvias, prasmingas, integruotas veiklas, siekiant glaudaus ir efektyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo santykyje – logopedas, specialusis pedagogas, auklėtoja, meninio ugdymo mokytojas, muzikos mokytoja.
            Projektas vykdomas rugsėjo-lapkričio mėnesiais, jame dalyvauja 4-5 m. ikimokyklinio amžiaus Joniškio miesto vaikų darželių ugdytiniai.
          Projekto iniciatorius – Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ specialioji pedagogė, logopedė metodininkė  Jolita Čiutienė,  moderatoriai -  specialioji pedagogė metodininkė, logopedė Rasa Buiko  Joniškio vaikų darželis „Vyturėlis“, vyr. logopedė Alma Sinkevičienė, logopedė metodininkė Vaida Labanauskienė  Joniškio vaikų lopšelis – darželis „Saulutė“.
                Keturios lopšelio-darželio „Saulutė“ grupės ir Bariūnų skyriaus vaikai dalyvavo integruotose veiklose.
             „Nykštukų“ grupės vaikai su auklėtojomis Jurgita Kaveckiene, Loreta Dovydaitiene ir muzikos mokytoja Gražina Pampariene šoko ir žaidė žaidimus apie kiškius ir grybus, organizavo sveikatingumo renginį „Obuoliadą“.
„Ančiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis Gintare Vaitekūniene, Violeta Sabaliauskiene ir logopede Alma Sinkevičiene iš lapų gamino nykštukus, o „Ramunės“ grupės vaikai su auklėtojomis Nijole Budriene, Irena Tolkuviene ir logopede Alma Sinkevičiene - iš klevo sėklų klijavo ežiukus.
            „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis Daiva Katiliavaite, Sandra Striuogiene ir logopede Vaida Labanauskiene  kepė obuolių sumuštinius bei gamino popierinius ežiukus.
             Meninio ugdymo mokytojas Algis Budris su „Nykštukų“ grupės vaikučiais iš molio lipdė ežiukus,   su „Ramunių“ grupės vaikučiais - obuolius ir lapo formos padėkliukus, „Pelėdžiukų“ ir  „Ančiukų“ grupių ugdytiniais  - grybus, lapus.


          Visą mėnesį Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“  Bariūnų skyriaus vaikai su auklėtojomis R. Jakiene ir S. Kundrotiene ruošėsi ežiukus palydėti žiemos miegui. Įvairiomis dailės priemonėmis iš gamtinės medžiagos kūrė ežiukus. Prisijungė tėveliai. Kai darbeliai buvo baigti, vaikai surengė atsisveikinimo popietę: deklamavo eiles, dainavo ir šoko (viskas apie ežiukus). Kad ežiukams miegas būtų saldus, drauge su tėveliais puošė lapus antklodei. Skambėjo lopšinė „eželis lapuose miegos, vaikučiai dainą jam dainuos oi liū, oi liū liū , mik, eželi, po lapu...“

             Spalio 10 d. visų rajono darželių vaikučiai buvo pakviesti į vaikų darželį „Vyturėlis“, kur vyko renginys „Rudeniniai žaidimai“. Mažieji dalyviai keliavo iš stotelės į stotelę, atlikdami įvairias užduotis: vaikščiojo „Miško takeliu“, grojo ir šoko „Lietučio polką“, svečiavosi pas „Moliūgą“ ir dalyvavo kūrybinėse rudens dirbtuvėlėse. Renginį vainikavo apdovanojimai ir skanaus moliūgų pyrago ragavimas.

              Spalio 22-24 dienomis trijų darželių ugdytinių komandos svečiavosi lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Vaikai kartu su „Ežiuku“ lankėsi „miške“, kur interaktyvių grindų pagalba „braidė vandenyje“, „šlavė lapus“, „rinko grybus“. Miško kelionę tęsė basomis kojomis išbandydami takelių dangas (šakeles, lapus, akmenukus, samanas, giles) ir atpažindami bei įvardindami grybus (musmirė, baravykas, raudonikis, ūmėdė ir voveraitė). Teko paragauti ir miško gėrybių (uogų, riešutų).
             Daug įspūdžių paliko rudeninė fotosesija.

Koncertavome parodos atidaryme!
            Spalio 29 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje vyko dailininkės Dalios Sutkuvienės organizuotos edukacinės programos dalyvių darbų parodos atidarymo renginys. Renginio dalyvius savo atliekamomis dainelėmis pasveikino mūsų lopšelio-darželio mažieji dainorėliai – Gabrielė Bertašiūtė, Jokūbas Mikalajūnas ir Neilas Spulginas (mokytoja Gražina Pamparienė). Džiugu, kad šioje parodoje eksponuojamas ir vyr. auklėtojos Rimos Kukšienės tapytas paveikslas!

2018-10-26. „Dovanokime savo miestui šviesą“

               Priešmokyklinės grupės „Bitutė“ vaikučiai su mokytoju Algimantu skaptavo moliūgą. Su juo ruošėmės dalyvauti akcijoje „Dovanokime savo miestui šviesą“. Tamsų ketvirtadienio vakarą, mūsų moliūgas kartu su kitais miesto gyventojų, mokyklų bendruomenių, įstaigų moliūgais-žibintais nušvietė prie kultūros centro esančią lauko estradą...Dideli ir maži, vienas už kitą gražesni moliūgai-žibintai tamsoje atrodė įspūdingai...
               Ir štai, mūsų moliūgas tarp nugalėtojų! Jis pelnė "Mieliausio" moliūgo nominaciją (dovanos steigėja D. Juknienė).
               "Bitutėms" VALIO!

2018-10-17.Išvyka į Joniškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

          Spalio 17-oji diena  buvo puiki ir saulėta, o mes,  priešmokyklinių grupių "Bitutė" ir "Kiškučiai" vaikučiai, vykome į Joniškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kartais triukšmingi, bet mandagūs, pasisveikindami su praeiviais ir sukeldami jiems malonias šypsenas... Nors kelias ir ne trumpas, bet čiauškėdami pasiekėme tikslą... o ten... mūsų akytės nespėjo gaudyti įdomių, dar niekur nematytų vaizdų...  Ugniagesiai gelbėtojai aprodė gelbėjimo stoties patalpas, įrangą, pademonstravo kaip didelėmis žirklėmis karpomas metalas, vaikai galėjo pasimatuoti dujokaukes,šalmus, naro kostiumą, o svarbiausia... didžiausia eilė nusidriekė norinčių pavažiuoti gaisrininkų mašina. Supratome, koks svarbus ir atsakingas gaisrininkų darbas. Grįžome pilni įspūdžių, bet nepavargę...  Paklausus kas norės užaugę tapti gaisrininkais - pusė grupės vaikų pakėlė rankytes....
Taigi...  auga nuostabi pamaina...!

2018-09-29. Koncertavome parodoje-mugėje „AgroJoniškis 2018“

            Rugsėjo 29 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko tradicinė Šiaurės Lietuvos paroda-mugė „AgroJoniškis 2018“. Jau daugelį metų iš eilės čia vyksta ir jaunųjų talentų pasirodymai, kuriuose koncertuoja ir mūsų lopšelio-darželio mažieji atlikėjai. Šiais metais savo atliekamomis nuotaikingomis dainelėmis žiūrovus pradžiugino vokalinė grupė – Gabrielė Bertašiūtė ir Neilas Spulginas iš „Bitučių“ grupės bei Jokūbas Mikalajūnas iš „Kiškučių“ grupės. Vaikučius  pasirodymui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

Rudens šventė „Po langais iš ryto obuolių prikrito“

                Rugsėjo 24-28 dienomis, darželyje visą savaitę vyko rudeninio projekto „Po langais iš ryto, obuolių prikrito...“
                Vaikai kartu su tėveliais iš įvairiausių medžiagų gamino obuoliukus, jais papuošė darželio kiemą,vidaus erdves. Grupėse degustavo įvairių skonių obuolius bei patiekalus iš jų: obuolienę, obuolių sūrį, obuolių pyragą, keptus obuolius , spaudė obuolių sultis ir čia pat ragavo.
               „Obuoliados“ dieną (sveikatingumo diena) vaikai varžėsi, sportavo rinkdami, nešdami, perrinkdami ir visaip kitaip žaisdami su obuoliais.
             Šventės dalyvius aplankė personažai: Vasara (auklėtoja Loreta), Rudenėlis (auklėtoja Jurgita), Ežiukas (auklėtoja Violeta), Obuoliukas (auklėtoja Gintarė). Jos kartu su vaikais sukosi rateliuose, spėliojo mįsles, ieškojo rudenėlio paslėptų krepšelių su vaišėmis, linksminosi diskotekoje. 

           
Dalyvaujame Respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“

             Lopšelis-darželis „Saulutė“ šiais 2018-2019 m. m. dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“.  Projektas startavo spalio 1 d. ir tęsis iki balandžio 1 d. 
              Tikslas – specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius.

             Veiklas organizuoja logopedės Alma Sinkevičienė ir Vaida Labanauskienė.

Su Mokslo ir žinių diena!
             Mokslo metų pradžios šventės akimirkos.

 Dalyvavome Joniškio rajono meno šventėje!

        

 

        Birželio 30 d. Joniškio miesto dienos šventės „Šimtas sugrįžimų“ metu surengta ir rajono meno šventė. Tarp daugelio pasirodžiusių Joniškio rajono meno kolektyvų čia buvo galima pasiklausyti ir mūsų darželio mažųjų atlikėjų Gabrielės Bertašiūtės ir Pijaus Pinkausko dueto atliekamų dainelių. Vaikučius šventei parengė darželio muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

„Sukasi pažinimo ratas...“

             „Pedagogas yra ne darbas, o gyvenimo būdas“ (Austėja Landsbergienė).
             „Nors pedagogai dirba labai daug, tačiau jų darbo „vaisiai“ ne visada pastebimi. Didžioji darbo dalis nematoma: pasiruošimas veikloms, priemonių gaminimas, bendravimas su tėvais, renginių organizavimas ir t. t. Pedagogo darbe labai svarbu neužsidaryti savyje, dalintis savo idėjomis, semtis patirties iš kolegų...“
(R. Milieškienė)
             Joniškio vaikų lopšelio –  darželio „Saulutė“ logopedės Alma Sinkevičienė ir Vaida Labanauskienė parengė metodinę priemonę „Sukasi pažinimo ratas...“, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šį priemonė buvo pristatyta ne tik įstaigos, rajono pedagogams, bet ir nacionaliniame švietimo aktualijų renginyje „Metodų mugė Žaidimų vaivorykštė". Pedagogės tapo vienomis iš metodinių priemonių ir jų aprašų kūrimo konkurso nugalėtojomis.

Projektas suartino moksleivius ir darželinukus

Nuo š. m. sausio mėnesio pradžios iki mokslo metų pabaigos Joniškio „Saulės“ mokyklos 3b klasės mokiniai (mokytoja Odeta Šilinskienė) kartu su darželio „Pelėdžiuko“ grupės ugdytiniais (auklėtoja Daiva Katiliavaitė) vykdė ilgalaikį bendradarbiavimo projektą „Kas namelyje gyvena?“ Projekto tikslas – netik lavinti dalyvių vaizduotę, plėsti akiratį, bet ir skatinti domėtis pasakomis, kuriose viena iš svarbiausių detalių yra namas (troba).
           Per 5 mėnesius vyresnieji draugai inscenizavo penkias pasakas, panaudodami kūrybines ir menines raiškos priemones bei įv. inscenizavimo formas. Susitikimų metu ir mokiniai, ir darželio auklėtiniai tapo ne tik aktyviais dalyviais, bet ir gerais draugais.
        Šio projekto pabaigoje (gegužės mėn) vyko finalinis susitikimas darželio teritorijoje. Jo metu visi projekto dalyviai linksminosi, žaidė, vaišinosi. Gera nuotaika atsispindėjo vaikų akyse, puikios emocijos ir šiltas bendrystės jausmas virpino visų širdis.
            Nuoširdus ačiū mokytojai Odetai Šilinskienei už suteiktą galimybę ne tik domėtis pasakomis, lavinti vaizduotę, bet ir stiprinti bendrystės bei atsakomybės jausmą.


Tarptautinė vaikų gynimo diena
           Smagu ir kartu simboliška, kad nerūpestinga vasara, atostogos prasideda gražia švente - Tarptautine vaikų gynimo diena. Mūsų vaikų lopšelis-darželis šią šventę pasitiko išpuoštu kiemu,  spalvotais balionais. Vaikai  dalyvavo žaidimuose, šoko ir dainavo, aidėjo smagus vaikų juokas, nuotaikinga muzika.
Darželi, lik sveikas!

         Vaikai auga kaip gėlės… Štai taip užaugo ir mūsų mažieji „Bitučių“, „Kiškučių“ grupės vaikai. O atsisveikindami su darželiu jie dovanojo pačią gražiausią dovaną – sodino rožes, kad jos augtų ir žaliuotų primindamos jas pasodinusius vaikus.  Mes tikime, kad mūsų vaikų gyvenimas bus toks pat gražus kaip tų gėlių žydėjimas.
         Ačiū Jums mieli „Bitučių“, „Kiškučių“ grupės vaikučiai, kad buvote čia – lopšelyje-darželyje. Ačiū Jums tėveliai, kad padėjote mums puoselėti, gražinti mūsų aplinką ir kurti naujas bei puoselėti senąsias tradicijas…

2018-05-10. Vizitas į Latvijos Elėjos miestelio ikimokyklinio ugdymo įstaigas      

            Gegužės 10 d. Joniškio rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogės lankėsi Latvijos respublikos Elėjos vaikų darželyje. Tai buvo atsakomasis vizitas... Dar 2017 m. rudenį Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogės užmezgė ryšius su šio Latvijos darželio pedagogėmis, pasikviesdamos jas į tarptautinę konferenciją, vykusią „Saulutėje“. Na, o kolegės iš Latvijos pakvietė mūsų rajono ikimokyklinių įstaigų pedagoges apsilankyti jų darželyje, susipažinti su istorinėmis Elėjos vietomis.
           Įvažiavus į Elėją, mus pasitiko Elėjos darželio ,,Kamenite‘‘direktorė Indra Buse bei auklėtoja Gunta Spruksta (ji vertė iš latvių į lietuvių kalbą) ir nuvykome į Lielplatonės dvarą, kuriame yra minėto darželio Lielplatonės filialas. Apžiūrėjome dvarą, gidė mums papasakojo įdomią jo gyvavimo istoriją. Aplankėme ir čia įsikūrusio vaikų darželio filialo grupes. Po to nuvykome į Elėjos vaikų darželį ,,Kamenite“. Salėje darželio vedėja Indra Buse pristatė filmuotą medžiagą apie savo darželį. Mums, pedagogėms, viskas buvo įdomu, tad ilgai vaikščiojome po grupes, kabinetus, lauko žaidimų aikšteles, domėjomės ugdomąja veikla, tautiškumo tradicijų puoselėjimu.
           Po pietų lankėmės Elėjos parke. Gidė mums papasakojo šio parko istoriją, o po to pakvietė į Arbatos namelį. Čia vyko edukacinis užsiėmimas, kurį pravedė darželio „Kamenite“ direktorės pavaduotoja ugdymui Laila Šutine. Įdomu buvo pačioms pasigaminti po suvenyrą ir parsivežti į Joniškį prisiminimui...
             Užsimezgusi lietuvių ir latvių ikimokyklinio ugdymo pedagogių draugystė tuo nesibaigė, tad vėl lauksime naujų susitikimų!

2018-05-07. Tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“ darželyje

         Mūsų darželis dalyvauja Tarptautinėje emocinių ir elgesio problemų prevencijos programoje „Zipio draugai“. Programos „Zipio draugai“ tikslas – padėti 6-7 metų vaikams iš(si)ugdyti socialinius bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, siekiant geresnės vaikų psichikos sveikatos ir emocinės gerovės. Tikima, kad vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę. Plačiau apie programą skaitykite adresu:  http://www.vaikolabui.lt
       Gegužės 7 dieną darželyje vyko paskutinė šių mokslo metų „Zipio draugų“ valandėlė.

Tema: „Švenčiame kartu“.
Tikslas: Prisiminti, ko buvo išmokta programos metu, ir kartu su priešmokykline „Bitučių“ ir „Kiškučių“ grupe atšvęsti bei perduoti vabaliuką Zipį mažesniems darželio draugams.

2018-05-07. Motinos buvo, Motinos yra, Motinos bus. Jos ir jų meilė – amžina. Praėjusios Motinos dienos proga Lietuvai Pagražinti draugijos Joniškio skyriaus iniciatyva Joniškio miesto poilsio zonoje šiandien buvo pasodinta obelaitė. Ją sodino Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, draugijos pirmininkė Vida Peleniuvienė, tos pačios draugijos narės, Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Tegul žydi Motinų meilė!

2018-05-03. Edukacinis-pažintinis renginys „Jurginių papročiai ir tradicijos“

           Šią savaitę mūsų darželyje gausu renginių...vos spėjame suktis... Dar vienas renginukas šiandien džiugino vaikučius. Tai edukacinės-pažintinės savaitės "Jurginių papročiai ir tradicijos" baigiamoji šventė. Visus į šventę pakvietė Gaspadorius su Gaspadine, kurie papasakojo apie Jurginių šventės papročius, vaišino visus karštais sumuštiniais, sūriu ir kmynų arbata,ragino linksmintis-šokti, dainuoti, minti mįsles.
Vaikai "išginė" į pievelę savo grupėje padarytus gyvulėlius: karvytes, arkliukus, ožkytes, avytes.     

            Didžiulis siurprizas buvo net iš Žagarės žirgyno į darželį atvežti du žirgai. Vaikučiai ne tik glostė juos, bet ir jodinėjo. Kiek džiugių emocijų jiems teko patirti!

Pavasario atspindžiai mūsų darbeliuose

2018-04-27. „Augsiu stiprus, saugus ir sveikas“

              Balandžio 27 d. dalyvavome ikimokyklinio amžiaus vaikų renginyje „Augsiu stiprus, saugus ir sveikas“, kuris vyko Gataučių Marcės Katiliūtės mokykloje.
Renginio tikslas - lavinti koordinaciją, greitumą, vikrumą ir kitas fizines savybes. Įgijome žinių apie sveikatai svarbius veiksnius, patyrėme džiugių emocijų, pajutome komandinę dvasią.

Vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų skyriaus vaikučiai dalyvavo Bariūnų bibliotekos rytmetyje „Kai norisi pabūti knygų šalyje“

Regioniniame dainavimo konkurse „Tau, mama“ pasirodėme labai gerai!


       Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje balandžio 25 d. vyko tradicinis Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainavimo konkursas „Tau, mama“. Jau trečius metus iš eilės šiame konkurse sėkmingai pasirodo ir mūsų darželio mažieji dainorėliai, kuriuos konkursui parengia muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė. Šį kartą savo atliekamomis dainelėmis konkurso dalyvius ir žiūrovus pradžiugino 5-erių metų dainininkė Gabrielė Bertašiūtė iš „Drugelių“ grupės, o joniškietiškomis kanklėmis jai pritarė Agota Tiulenevaitė iš „Bitučių“ grupės. Žiuri komisija nusprendė, kad pasirodymas vertas trečiosios vietos ir į darželį parvežtas  3-ojo laipsnio laureato diplomas bei padėkos ir dovanėlės.    

 

 Kriukų pagrindinės mokyklos mokiniai ir technologijų mokytojas metodininkas Algimantas Budris bendradarbiauja su vaikų lopšeliu-darželiu „Saulutė“ ruošiantis Jurginėms

Šventas Jurgis vartus atvėrė...
            Nuo seno buvo švenčiama gyvulių globėjo, Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventė. Jurginės, tai būtent ta diena, kai pirmą kartą į laukus išgenami gyvuliai. Tikima, kad šv. Jurgis saugo vasaros raktus. Jis gali atrakinti dangų, kad palytų lietus, išleisti žolę, rasą, atrakinti žemę. Ypač didelė pagarba per Jurgines skiriama žirgui.
            Šiai šventei darželis skiria renginių ciklą, kurį pradedame vaikučių su gyvulėliais nuotraukomis.

„Darom“ akimirkos

Darželio interneto svetainės puslapyje „Tėveliams“ sukurtas skyrelis "Logopedo patarimai“. Susipažinkite su jame talpinama medžiaga.       

Dovana darželiui      

         Balandžio 10 d. Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanorės Rimantė Misiūnienė ir Nijolė Valuckienė padovanojo dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtų 12 tautinių kostiumų mūsų darželiui. Dėkojame už gražią dovaną!
2018-04-05. Velykinis rytmetys „Paklausykit pasakėlės apie vaikučių Velykėles“

        Lopšelio-darželio „Saulutė“ „Šnekučių teatro“ vaikučiai ir pedagogai vaidino pasaką „Pirštinė“, juos aplankė bobutė Velykė. Rodos taip neseniai varėme žiemą, o štai jau ir Velykinis laikotarpis simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą.

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikiškos knygos diena


              Mielas drauge, norėčiau padovanoti Tau visą pasaulį... Bet, deja aš tik žmogus.. Ir galiu padovanoti tik knygą... Imk, ji tavo.. Knyga bus lyg geriausia draugė, lyg sparnai, nešantys į nežinomus tolius, lyg svajonių lobis ir žinių pasaulis.
             Vasario 23 d.  Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ iniciatyva startavo socialinė akcija „Padovanok draugui knygą“, skirta tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti. Akcijos tikslas – skatinti bendrauti ir dalintis knygomis su tais, kuriems jų labiausiai trūksta. Jos metu sudaryta galimybė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams dalintis nauja ar savo turima knygele su bendraamžiais, kurie nelanko ugdymo įstaigų.
 Knygutes vaikams dovanojo ne tik mūsų darželis, bet ir darželis "Vyturėlis", lopšelis-darželis "Ąžuoliukas", Žagarės lopšelis-darželis "Vyšniukas" , Gasčiūnų pagrindinė mokykla.
            Kovo 30 dieną socialinę akciją „Padovanok draugui knygą“ vainikavo baigiamasis renginys Baltojoje sinagogoje. Jo metu, knygų herojai supažindino vaikus su įvairiomis knygomis - pasakų, dainų, eilėraščių, tikrų istorijų, muzikinėmis. Pasaką „Pirštinė“ inscenizavo Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Šnekučių teatras“, kurį paruošė N. Kymantienė, S. Striuogienė, E. Brigadierienė, E. Bernotaitė. Dainų knygą pristatė Gabrielė Bertašiūtė (vadovė G. Pamparienė), eilėraščių knygą  - Luka Kačerauskaitė
(auklėtoja D.Katiliavaitė). Į muzikos garsų pasaulį kvietė A.Raudonikio meno mokyklos auklėtiniai (muzikos ankstyvojo skyriaus - Greta Burbaitė, Adelė Lesutytė, Rugilė Gecevičiūtė, kanklininkės – Marta Remeikaitė ir Ugnė Aleknavičiūtė) , vadovaujami D. Adomaitienės. Tikrų istorijų knygelę pristatė Greta Burbaitė (auklėtoja N. Pakėnė). Šokį dovanojo „mažieji angeliukai“- V. Černiauskienės paruošti A. Raudonikio meno mokyklos šokio ankstyvojo skyriaus šokėjai.
             Padėkos žodį tarė Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ pavaduotoja ugdymui, laikinai pavaduojanti direktorę Lina Balčiūnienė. Skambant padėkos dainai, vaikai dalinosi knygeles ir šoko burbulų jūroje.          
             Knygelių buvo surinkta labai daug. Visos knygos vaikučius, kurie negalėjo atvykti į renginį,  pasieks artimiausiu metu. Tuo pasirūpins socialiniai darbuotojai.  Didelį ačiū tariame lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“, darželiui „Vyturėlis“, Žagarės lopšeliui-darželiui „Vyšniukas“,  Gasčiūnų pagrindinei mokyklai, Joniškio  rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriui, „ Aušros“ gimnazijos moksleivėms – Deimantei Kuprytei, Gabriellai Jonušaitei, Gustei Grigaliūtei,  Ievai Sinkevičiūtei,   Joniškio istorijos ir kultūros muziejui, prisijungusiems prie akcijos ir padėjusiems organizuoti baigiamąjį renginį.  Ačiū už suteiktą galimybę vaikams skaityti.  Juk, pasak Cicerono „Namai, kuriuose nėra knygų, panašūs į kūną be sielos“.

 

 

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų skyriaus vaikučiai visus sveikina su pavasariu!

Apsilankymas  Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“
         Gražų saulėtą  antradienio rytmetį „Boružėlės“ grupės vaikučiai, lydimi direktorės pavaduotojos Linos Balčiūnienės, auklėtojų Dalios Malinauskienės ir Rimos Kukšienės, auklėtojos padėjėjos Silvos Taunienės, muzikos mokytojos Gražinos Pamparienės lankėsi senelių namuose „Santara“. Vaikučiai pasveikino senelius su atėjusiu pavasariu, artėjančiomis Velykomis, pradžiugino savo dainelėmis, šokiu, eilėraščiu. Kiekvienam „Santaros“ gyventojui įteikė po krepšelį savo padarytų žibuoklių bei saldumynų.

Dalyvavome rajoniniame dainų festivalyje „Dainuoju Lietuvai“        Kovo 23 d. Joniškio „Aušros“ gimnazijos aktų salėje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas rajoninis dainų festivalis „Dainuoju Lietuvai“, kuriame dalyvavo rajono ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų jaunieji dainų atlikėjai. Jų tarpe - ir mūsų darželio vokalinis  duetas: Gabrielė Bertašiūtė iš „Drugelių“ grupės  ir Pijus Pinkauskas iš „Bitučių“ grupės. Vaikučius festivaliui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

Kovo 22-23 dienomis Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų skyriuje vyko renginiai skirti Žemės dienai

Dalyvavome rajoninėje vaikų konferencijoje „Mano širdelėje – Lietuva“
         Kovo 15 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono ikimokyklinių įstaigų ir pagrindinių mokyklų ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikų konferencija „Mano širdelėje-Lietuva“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jos metu kartu su kitais Joniškio rajono vaikučiais pranešimus pristatė ir mūsų darželio ugdytiniai. Vaizdo pranešimą su scenine improvizacija „Senoliai čia gyveno ir aš čia gyvenu“ pristatė Miglė Pociūtė, Armandas Kulevičius, Agota Tiulenevaitė, Gabrielė Bertašiūtė (pedagogės Alma Sinkevičienė, Vaida Labanauskienė, Gražina Pamparienė). Žodinį pranešimą „Pasaka apie katiną Rainį“ pristatė Greta Burbaitė (pedagogė Nijolė Pakėnė). Žodinį-vaizdinį pranešimą „Joniškis pro šimtmečio langą“ pristatė Ema Jatulytė ir Greta Burbaitė (pedagogės Indra Žukauskienė, Nijolė Kymantienė, Elona Bernotaitė, Nijolė Pakėnė).
       Po konferencijos visų dalyvių laukė svetingų šeimininkų parengtos vaišės. O prieš išsiskirstydami, vaikai į dangų paleido Lietuvos vėliavos spalvų balionus.

2018-03-09. Dalyvavome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje Baltojoje sinagogoje

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ ankstyvojo ugdymo šokėjai (ruošė choreografijos mokytoja Vilma Černauskienė) dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje Baltojoje sinagogoje

Kovo 9 d. lopšelio-darželio „Saulutė“ aktų salėje vyko renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti


         Renginį vedė priešmokyklinio amžiaus vaikai -  Miglė Pociūtė ir Armandas Kulevičius. Renginyje pasirodė mažieji darželio skaitovai: Greta Burbaitė, Luka Kačerauskaitė, Ema Janulytė, Ema Jankauskaitė, Ugnius Skirvainis ir dainininkai: Gabrielė Bertašiūtė, Agota Tiulenevaitė,  Pijus Pinkauskas. Renginio organizatorės - logopedė metodininkė Vaida Labanauskienė, vyresnioji logopedė Alma Sinkevičienė ir muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

2018-03-05. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ ankstyvojo ugdymo šokėjėliai (choreografijos mokytoja Vilma Černauskienė)  aplankė Algimanto Raudonikio meno mokyklos choreografijos skyrių.
Dalyvavome respublikinėje vaikų - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - šventėje „ČIRVIRVYRAS-2018“
     Vasario 23 d. Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ vyko respublikinė vaikų-lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų-šventė „ČIRVIRVYRAS-2018“, skirta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.
     Šioje šventėje savo atliekamus kūrinėlius pristatė  ir mūsų darželio šešiametės atlikėjos: pasakorė Greta Burbaitė ir dainininkė-kanklininkė Agota Tiulenevaitė. Jas parengė darželio pedagogės Nijolė Pakėnė ir Gražina Pamparienė.

Akcija „Padovanok draugui knygą“

         Vasario 23 d. startuoja Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ inicijuojama socialinė akcija „Padovanok draugui knygą“, skirta tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti. Akcijos tikslas – skatinti bendrauti ir dalintis knygomis su tais, kuriems jų labiausiai trūksta. Jos metu sudarysime galimybę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams dalintis nauja ar savo turima knygele su bendraamžiais, skatinsime vaikų norą skaityti knygas, mažinsime socialinę atskirtį, plėsime vaikų akiratį bei padėsime formuoti požiūrį į gyvenimo vertybes.

JONIŠKIO RAJONO IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ IR PAGRINDINIŲ MOKYKLŲ IKIMOKYKLINIŲ IR PRIEŠMOKYKLINIŲ UGDYMO GRUPIŲ UGDYTINIŲ SOCIALINĖS AKCIJOS „PADOVANOK DRAUGUI KNYGĄ“ TARPTAUTINEI VAIKIŠKOS KNYGOS DIENAI PAMINĖTI NUOSTATAI

Rytmetys „Graži Tėvynė mano - Lietuva“

       Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė" Bariūnų  skyrių lankantys vaikučiai (auklėtoja Sondra Kundrotienė) drauge su Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Bariūnų filialo vyresn. bibliotekininke Erika Vasiliauskaitė-Rašimiene.

Dovanojam meilę Tau karščiausią...

       Lietuvos valstybės šimtmetis - ypatinga šventė visai Lietuvai. Mūsų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė visą ciklą renginių skyrė Lietuvos jubiliejui paminėti. Šios ypatingos šventės dieną grožėjomės pedagogų, tėvelių, vaikučių darbelių paroda „Lietuvos miestai ir miesteliai“, Lietuvos  valstybės 100-mečiui išleista darželio pedagogių Gražinos Pamparienės ir Gintarės Vaitekūnienės knygelė „Dainuojame mylimai šalelei!“.
       Patys mažiausieji darželio ugdytiniai - ankstyvojo amžiaus vaikučiai - krykštavo ir žaidė spalvotų balionų jūroje šventei skirtame renginyje „Mano gimtinės spalvos“.
     Jaunesniojo amžiaus ugdytiniai su savo pedagogėmis linksmai sukosi ratelyje. Juk jų muzikinis rytmetis ir vadinosi „Šokim šokimėlį savo Lietuvėlei!“.
       Vyresnieji vaikučiai susirinko į pažintinį ir linksmą šventinį rytmetį „Žvilgsnis į Joniškį pro šimtmečio langą“. Jie atliko užduotis, susijusias su Lietuvos istorija, savo pagamintomis širdelėmis kūrė Lietuvos trispalvę, o vėliau šoko ir dainavo.

            Fone skamba mūsų ugdytinės Gabrielės Bertašiūtės atliekama daina (muzika ir žodžiai mokytojos Gražinos Pamparienės).
            Jubiliejinę Valstybės atkūrimo dieną minėjome kūrybingai ir prasmingai, prisijungėme prie Prezidentės akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Medžiaga patalpinta adresu: https://www.lrp.lt/vasario16/lt/registracija/joniskior/view

2018-02-14. Eilėraščių konkursas „Mano Lietuva“

           Vasario 14 d. Joniškio vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko rajoninio eilėraščių konkursas „Mano Lietuva“, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui.
        Konkurse dalyvavo lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytinės: Luka Kačerauskaitė 4 m. (ruošė auklėtojos D. Katiliavaitė ir I. Tolkuvienė),  Ema Jankauskaitė 6 m. ir Ema Jatulytė 6 m. (ruošė auklėtojos N. Kymantienė ir E. Bernotaitė).
          Visus dalyvius vertino komisija. 3-5 metų grupėje Luka Kačerauskaitė laimėjo 2-ąją vietą, o 6-7 metų amžiaus grupėje Ema Jankauskaitė laimėjo 1-ąją vietą.
        Sveikiname mūsų lopšelio-darželio atstoves puikiai pasirodžiusias konkurse!

Užgavėnių rytmetys Lopšelio darželio kieme

Priešmokyklinukų pagamintų kaukių parodėlė

 Dalyvavome literatūrinėje popietėje „Su Lietuva širdyje“      

      Vasario 8 d. Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre  vyko Žiemgalos Aukštaičių kultūros draugijos Joniškio skyriaus ir Meno mylėtojų sekcijos „Mūzų prisilietimas“ organizuojama literatūrinė popietė „Su Lietuva širdyje“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – čiui paminėti. Į šį gražų renginį buvo pakviesta ir mūsų darželio „Drugelių“ grupės mažoji solistė Gabrielė Bertašiūtė (mokytoja Gražina Pamparienė). Gabrielė visus susirinkusius pasveikino  ir pradžiugino savo atliekamomis dainelėmis.

 

2018-01-30.  „Matau, girdžiu, liečiu...“       

         Ką jauti, kai eini per rasotą pievą,  užuodi  birželio  nupjautos žolės kvapą, matai rausvas žemuoges ant smilgos ir girdi volungės čiulbėjimą? Jautiesi gyvas! Gyvas ir laimingas, nes jauti, užuodi, matai ir girdi.  Ragauji gyvenimo džiaugsmą...
         Vaikas aplinkinį pasaulį pažįsta per savo pojūčius. Sensorinė sistema padeda jam suvokti pasaulį. Ragavimas, lietimas, uostymas, matymas, girdėjimas, judėjimas - jutiminiai įspūdžiai, turintys lemiamos įtakos ne tik pojūčių formavimuisi, bet ir viso kūno vystymuisi. Jutiminė vaiko patirtis nulemia, kaip vaikas suvoks savo kūną.        
       Paskutinę sausio savaitę  Joniškio vaikų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ vyko ugdomoji veikla „Matau, girdžiu, liečiu...“,  kurią organizavo darželio logopedės Alma Sinkevičienė ir Vaida Labanauskienė. Renginio  tikslas - remiantis  jutimine patirtimi, siekti, kad vaikai geriau suvoktų savo kūną, gebėtų įvardinti pojūčius ir lavintų kalbinius gebėjimus.
       Dalyvavo Joniškio vaikų lopšelio darželio „Ąžuoliukas“, Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“,  Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“ komandos. Logopedės Vaida Labanauskienė ir Alma Sinkevičienė pasidalijo gerąja patirtimi, pademonstravo kolegėms savo praktikoje taikomus metodus ir priemones,  padedančias įtraukti ugdytinius į aktyvų mokymosi procesą.
        Vaikai buvo pakviesti į savęs pažinimo kelionę, kurios metu patyrė daug jutiminių įspūdžių.  Aptarė kūno dalis, kuriomis klausė, užuodė, ragavo, lietė, matė.
       Ugdytiniai įveikė basų kojų taką, kur teko keliauti per įvairaus šiurkštumo paviršius: šiaudus, smėlį, pjuvenas, kaštonus, akmenukus,  kankorėžius,  lapus, giles, durpes. Vaikai turėjo įvardinti savo pojūčius: šiurkštu, kieta, minkšta, švelnu ir t.t. Uostydami indelius su  įvairiais kvapais (apelsino, kavos, mėtos, citrinos, kmynų) spėliojo, kas tai galėtų būti, po to viską  ragavo. Aptardami regėjimo organus, atliko užduotį  „surask tam tikros spalvos gėlytes“. Grojant ramiai klasikinei muzikai, susėdę ratuku, vienas kitam masažavo nugarą. Vaikams taip pat reikėjo išgirsti spalvos pavadinimą dainoje, tad teko įdėmiai klausytis muzikos, o po to šokti.
        Įvairūs įspūdžiai ir neįprastos patirtys suteikė vaikams begalę teigiamų emocijų, kurios ateityje galbūt lems jų elgesį, mąstymą bei gebėjimą priimti sprendimus.

Parengė Joniškio vaikų lopšelio-darželio  „Saulutė“ vyresnioji logopedė Alma Sinkevičienė

„Raides pažinkime kitaip – per meno pasaulį“


        Joniškio rajono savivaldybės  J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Bariūnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Erika Vasiliauskaitė-Rašimienė Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų skyriaus vaikučiams vedė edukacinius užsiėmimus: „Pirmoji vardo raidė sniego karalystėje“, „Gražiausia raidė kosmose“.

„Saulutės“ dainorėlės dalyvavo „Dainų dainelės“ zoniniame ture Pakruojyje

        Sausio 24 d. mūsų darželio  penkiametė solistė Gabrielė Bertašiūtė  iš „Drugelių“ grupės kartu su  šešiamete kanklininke Agota Tiulenevaite iš „Bitučių“ grupės  dalyvavo vaikų ir moksleivių dainų konkurso „Dainų dainelė“ zoniniame ture Pakruojyje. Mergaites konkursui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

Padėka

Mergaičių sėkmė „Dainų dainelės“ rajoniniame ture!

        Sausio 17 d. Joniškio ugdymo įstaigų dainorėliai  dalyvavo konkurso „Dainų dainelė“ rajoniniame ture, kuris vyko Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje. Iš 10 dalyvavusių kolektyvų buvo atrinkti 6 nugalėtojai, kurie sausio 24 d. pasirodys zoniniame ture Pakruojyje. Mūsų darželio penkiametė solistė Gabrielė Bertašiūtė iš „Drugelių“ grupės tapo nugalėtoja ir kartu su jai joniškietiškomis kanklėmis bei mediniais mušamaisiais instrumentais pritariančia šešiamete Agota Tiulenevaite iš „Bitučių“ grupės taip pat vyks į zoninį turą. Mergaites konkursui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.
         Sėkmės mergaitėms ir jų mokytojai!

Laisvės gynėjų dieną paminėjome visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“