2022 -04 -27 Joniškio vaikų lopšelio-darželio psichologė Aušra Sakalienė vedė praktinius užsiėmimus „Geras prisilietimas“. Kiekvienam iš mūsų svarbu žinoti, kad mūsų vaikas saugus. Vaiko saugumą užtikrina žinios, kas ir kaip su mano vaiku gali elgtis, kokie veiksmai, žodžiai yra priimtini, o kurie neleistini.
Praktinių užsiėmimų metu su vaikais aiškinomės, kas yra intymios kūno vietos, kaip jos vadinamos, kam aš galiu jas parodyti, jei man ją skauda (mergaitės – mamai, berniukai – tėčiui, gydytojui). Vaikai sužinojo, kaip mes saugiai galim apkabinti, pakutenti, pabučiuoti draugą, mamą, tėtį, sesę ar brolį. Į kurias kūno vietas mes galim bučiuoti savo artimuosius, kas gali nutikti, jei mus bučiuos į lupas t.y. retas, kuris gali pasigirti visiškai sveikais dantimis, tad bučiuodami vaikus į lupas – mes galim jiems „dovanoti“ dantų, burnos ligas. Vaikams labai svarbu žinoti, kur galima smūgiuoti imtynių, dziudo, karate užsiėmimuose, o į kurias kūno vietas draudžiama.
Aiškinomės, kokios paslaptys yra geros – tai tos apie, kurias pagalvojus mus apima džiaugsmas, ramuma, pavyzdžiui, ką pirksim mamai dovanų. Kokios paslaptys yra blogos – tai tos apie, kurias pagalvojus, mus apima pyktis, baimė, liūdesys (kai suaugęs lietęs vaiko intymias kūno vietas, prašo tai laikyti paslaptyje). Vaikai sužinojo, kad geras paslaptis gali laikyti paslaptyje, o apie blogas privalo pasakyti savo tėvams, nes tai yra nusikaltimas jų atžvilgiu. Užsiėmimų metu vaikai išmoko eilėraštuką „Mano kūnas“, aprengė tėtį, mamą, brolį, sesę maudymosi kostiumais – paslėpdami intymias kūno vietas. Žmogeliukuose žymėjo, kur galima liesti, kutenti, bučiuoti, glostyti, smūgiuoti. Aiškinamės, ką reiktų daryti, jei teta ar dėdė pasiūlytų už šokoladą leisti vaiką paglostyti ar pabučiuoti, kokie būtų tokio pasiūlymo pavojai.
Praktiniai užsiėmimai buvo pravesti grupėse „Nykštukai“, „Pelėdžiukai“, ir „Drugeliai“.
Tikiu, kad šios žinios leis mūsų vaikams ir mums jaustis saugiau.
Psichologė Aušra Sakalienė