Meniu Uždaryti

Edukacinis renginys „Kuo kvepia arbata“

Daug vaistų gamtoj yra,
Tik pažint juos reikia.
Vasarėlę prisirinkęs,
Žiemą būsi sveikas.

Gamta – stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. Tuo įsitikino ir mūsų darželio vaikai, kai  prie “Sveikatos žolynėlio” pakvipo arbata. Kvepia mėtų lapeliais, kvepia čiobrelių, ramunėlių žiedeliais…. Vaistažolė yra didelė gamtos dovana žmogui, tik reikia ją pastebėti ir gebėti tinkamai panaudoti.

Jau nuo senų laikų vaistiniai augalai naudojami žmogaus sveikatai. Paskutiniu metu ne tik žolelių žinovai kalba apie vaistažolių naudą, bet ir medikai pripažįsta, kad augalinės priemonės yra veiksmingos ligų profilaktikai. Apie Žolelių naudą, jų  gydomąsias savybes, kada jos renkamos papasakojo bei įvairias savo atsineštas žoleles demonstravo  Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus specialistė, istorikė, žolininkė Lina Vaitekūnienė.

Žaliąją erdvę kūrė ir puoselėjo  mokytojos Dalia Malinauskienė, Rima Kukšienė, Nijolė Kymantienė, Jurgita Kaveckienė, Nijolė Budrienė, bei padėjėjos Bangutė Monkevičienė ir  Daiva Šimulionienė. Per vasarą užaugintos ir surinktos vaistažolės, rudenį virto gardžia arbata, bei edukaciniu renginiu darželio vaikučiams.

Edukacijoje dalyvavę darželio ugdytiniai ne tik įgijo žinių apie vaistažoles, bet ir ragavo įvairių rūšių arbatas, lygino jų skonį, mokėsi atpažinti dažniausiai sutinkamas vaistažoles pagal žiedų, lapelių, spalvą kvapą, formą . Klausėsi apie vaistažoles sekamos pasakos, sukosi rateliuose, vaišinosi kvapnia arbata.

Skip to content