Meniu Uždaryti

Balandis – autizmo pažinimo mėnuo

Autizmo spektro sutrikimai yra labai įvairūs, tačiau svarbu suprasti, kad visi žmonės, kokio sunkumo bebūtų jų iššūkiai, turi teisę draugauti, teisę mokytis, teisę būti viešose pramogų vietose, teisę keliauti. Visi esame lygiaverčiai visuomenės nariai ir turime išmokti priimti vieni kitus. Visas balandžio mėnuo skelbiamas kaip autizmo supratimo mėnuo. Yra organizuojami įvairūs renginiai, inicijuojamos akcijos, kurių metu visuomenė kviečiama iš arčiau susipažinti su autizmo sutrikimu.
Balandžio 15d. mūsų darželyje lankėsi Joniškio rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė ekspertė Laima Paulauskienė ir Skaistgirio gimnazijos vyresnioji specialioji pedagogė Sima Čirpienė. Jos pristatė sensorinius akinius, kuriais per asmeninį patyrimą galima buvo pajausti tai, ką išgyvena autistiški asmenys kasdieniame gyvenime. Įstaigos pedagogės „pabuvojo“ kavinėje, klasėje bei traukinyje. Įvairių vietovių simuliacijos padėjo pažvelgti į autistišką asmenį kitu kampu, iš dalies suprasti jo patiriamus iššūkius ir netinkamo elgesio apraiškų priežastis.
Dėkojame specialistėms, suteikusioms galimybę išbandyti sensorinius akinius ir formuojančioms teigiamas pedagogų bendruomenės nuostatas į autistiškus asmenis.

Skip to content